Alsasko na kole

Cyklistika krajem vinic, hrázděných domů a středověkých hradů

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

4. - 13. srpna 2017 (10 dní)

Cena:

10 500 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Rezervovat zájezd

Proč právě Alsasko?

Vydejte se s námi na kole po francouzském regionu, kde se prolíná typicky německý smysl pro pořádek s okouzlujícím francouzským šarmem. Krajinou rozprostírající se podél řeky Rýn až k pohoří Vogézy. Čekají nás prosluněné lány vinic, výborná místní kuchyně, projedeme se kolem středovekých hrázděných domů nebo jezer Lac Blanc a Lac Noir. Navštívíme sýrárnu v Munsteru nebo štaufský hrad Haut-Koenigsbourg, poznáme historickou metropoli Štrasburk i s jeho moderní architekturou, ochutnáme věhlasný ryzlink a možná zahlédneme ve volné přírodě čápy, symbol Alsaska, který se stal součástí mnoha legend.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z Brna kolem 19. hodiny přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční tranzit přes Německo
2. A: na kole z Marckolsheimu podél německých hranic a Rýna s vodními elektrárnami, prohlídka Vaubanovy pevnosti v Neuf-Brisachu a město Colmar (45 km, převýšení 100 m); B: zajížďka na německou stranu Rýna a návštěva původního opevnění v Breisach am Rhein (navíc 10 km)
3. ze sedla Col de la Schlucht hřebenovkou kolem jezer Lac Blanc (možnost koupání) a Lac Noir (přečerpávací elektrárna), dále přes lázeňskou vesničku Trois-Épis (55 km, převýšení 300 m)
4. A: návštěva hradu Haut-Koenigsbourg, malebná městečka Hunawihr s opevněným kostelem a čapí zoo a Riquewihr s řadou hrázděných domů (35 km, převýšení 250 m);
B: možnost prodloužení o sjezd do údolí Liépvrette, původní těžařská osada Sainte-Marie-aux-Mines (navíc 20 km, převýšení dalších 500 m)
5. A: prohlídka jediného koncentračního tábora na francouzském území Camp de Struthof, hřebenovou trasou přes Champ du Feu, následně sjezd klidnými vesničkami do Sélestatu (50 km, převýšení 400 m);
B: jako přídavek Le Hohwald ve švýcarském stylu s památníkem koncentračního tábora a vodopády (navíc 10 km, převýšení dalších 200 m)
6. A: památník frontové linie 1. světové války, návštěva Munsteru a možnost ochutnávky místních sýrů včetně prohlídky jejich výroby v Maison du Fromage (25 km, převýšení 50 m);
B: z Munsteru dále okruh přes přírodní písečné koupaliště (navíc 35 km, převýšení dalších 300 m)
7. ranní trhy v Obernai a dál už zase na kole
A: z Mont Sainte-Odile sjezd do Barru a po vinařské cyklostezce k poutnímu kostelu Ebersmunster (50 km, převýšení 100 m);
B: jako úvodní přídavek sjezd přes osadu Ottrott do Obernai (navíc 10 km, převýšení dalších 150 m)
8. A: nejvyšší vrchol pohoří Vogézy Grand Ballon (1 424 m), hřebenovkou s výhledy dále do lyžařského střediska Le Markstein, sjezd údolím říčky Fecht do kempu (50 km, převýšení 200 m).
B: jako vrcholová prémie výjezd na Petit Ballon (1 267 m) (navíc 15 km, převýšení dalších 700 m)
9. A: vinicemi do Eguisheimu s pestrobarevnými hrázděnými domy a možností ochutnat alsaské speciality v místních restauracích (20-30 km, etapa téměř po rovině);
B: projížďka poklidným francouzským venkovem v podhůří Vogéz a návštěva Eguisheimu (navíc 10 km, převýšení dalších 200 m), odpoledne odjezd z kempu a následně prohlídka alsaské metropole Štrasburk (možnost vyhlídkové plavby po kanálech), noční tranzit přes Německo
10. příjezd do ČR v dopoledních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu (za příplatek v mobilhomu)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • elektronické informační materiály
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • volitelné výdaje (ceny z roku 2016): nocování v mobilhomech, vstupné do památek a muzeí (cca 20-40 € dle výběru - vyhlídková plavba po kanálech ve Štrasburku cca 13 €, návštěva hradu Haut-Koenigsbourg 8 €, prohlídka koncentračního tábora 5 €)

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si u nás objednat cestovní pojištění Generali včetně pojištění storna zájezdu. Studentům doporučujeme ISIC roční cestovní pojištění s Uniqa, pro horskou turistiku a extrémní sporty Alpenverein.

U Generali stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 290 Kč (typ Universal, destinace Evropa).

Nástupní místa

Brno, Jihlava-Pávov, Praha-Zličín, Plzeň

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempu v Turckheimu ve vlastních stanech nebo za příplatek 3 000 Kč/os. v mobilhomech. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Součástí mobilhomu je plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout. Před mobilhomem bývá možnost venkovního posezení. Svůj zájem o ubytování v mobilhomu uveďte do přihlášky.

Stravování

Během zájezdu bude k dispozici polopenze z polní kuchyně, která začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Často bude možnost dokoupit potřebné drobnosti při cestě. Doporučujeme ochutnat místní sýry, víno, pivo a sušené salámy.

Náročnost

Na zájezd je vhodné crossové, trekové nebo silniční kolo. Pojedeme převážně po zpevněných asfaltových cestách a silnicích, jen výjimečně narazíme na šotolinu (asfalt 90 %, šotolina 10 %). U většiny tras jsou připraveny dvě varianty s rozdílným stupněm náročnosti. Denně se proto můžete sami rozhodnout pro jednu z možností (A 25-55 km s převýšením do 400 m, B 55-65 km s převýšením do 900 m, varianta B také ozkouší strmost kopců Vogéz (10-12 %). Denní etapy je také možné po domluvě prodloužit. Protože budeme ubytováni na jednom místě, budete-li si chtít od kola odpočinout, lze etapu vynechat a vytvořit si tak individuální program.

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10

Podobné zájezdy

Korsika na kole

25. 8. - 3. 9. 2017 (10 dní)

stan 12 490 Kč

bungalov 14 990 Kč

Cyklozájezdy

Korsika nabízí cyklistům nepřeberné množství terénů od horských etap do vnitrozemí po pohodové vyjížďky okolo pobřeží. Na rodném ostrově Napoleona Bonaparte najdete na malém prostoru velehorské štíty, romantická zákoutí na břehu moře i památky na dávné obyvatele ostrova, středověká opevněná města, strážní věže a kláštery.

Provence na kole

1. - 10. 9. 2017 (10 dní)

stan 11 990 Kč

mobilhome 14 390 Kč

Cyklozájezdy

V sedle kola procestujeme slunnou Provence po silničkách mezi vinicemi, levandulovými a slunečnicovými poli. Projedeme přes rázovité vesničky, romantickou krajinu masivu Luberon, Malou Rhônu nebo kolem římského akvaduktu Pont du Gard.

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.