Bretaň na kole

Cyklistický zájezd do nejsvéráznějšího regionu Francie omývaného vlnami Atlantiku

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

7. - 17. července 2016 (11 dní)

Termín proběhl

Cena:

stan 13 400 Kč

mobilhome 14 900 Kč

Termín:

21. - 31. července 2016 (11 dní)

Termín proběhl

Cena:

stan 13 600 Kč

mobilhome 15 600 Kč

Termín:

25. srpna - 4. září 2016 (11 dní)

Termín proběhl

Cena:

stan 12 900 Kč

mobilhome 14 400 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Proč právě Bretaň?

Je sice francouzským regionem, ale s typickou Francií nemá Bretaň, hrdá na své keltské tradice a jazyk, mnoho společného. Při našem putování s bicyklem mystickou a drsnou krajinou potkáme nekonečné písečné pláže, ostrá skaliska rozeklaná vlnobitím Atlantiku, majáky a ostrůvky, opuštěná opatství, jedinečné kalvárie a gotické sakrální stavby. Menhiry, dolmeny, kamenné řady a jiné megalitické památky se tu vyskytují v rozsahu jinde nevídaném. Bretaň je také kvetoucí krajinou chryzantém a vřesovišť s úchvatnými západy slunce. V rybářských vesnicích uvidíte často loďky uvíznuté v bahně, protože příliv je tady nejsilnější v Evropě. Možná nejvíc se ale budete divit těsně za hranicemi Normandie, při pohledu na středověký klenot, žulové opatství na ostrově Mont Saint-Michel.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z Brna kolem poledne přes Prahu a Plzeň, noční tranzit přes Německo
2. etapa na kole nedaleko Paříže, A: z Rambouillet přes Maintenon do města se světoznámou katedrálou Chartres (50 km, převýšení 300 m); B: navíc projížďka po loveckém revíru francouzské šlechty Fôret de Rambouillet (navíc 10 km), nocleh ve Formuli 1
3. přejezd na normandské pobřeží, prohlídka pláží a pobřežního opevnění v místech operace Overlord - vylodění v Normandii, následně přejezd autobusem do kempu na severním pobřeží Bretaně
4. podél pobřeží přes Cancale s výhledy na odlivem vytvarované pobřeží či lodě ležící na souši, možnost ochutnávky čerstvě vylovených ústřic a koupání, prohlídka korzárského města St-Malo (55 km, převýšení 400 m)
5. A: vyjížďka kolem zálivu do Dinardu a druhé nejvýkonější přílivové elektrárny na světě, možnost návštěvy mořského akvária (40 km, převýšení 300 m); B: jako přídavek etapa přes malebné vesničky a kostelíky bretonské krajiny kolem přílivové elektrárny na řece Rance (navíc 15 km, převýšení dalších 200 m)
6. A: Mont Saint-Michel - cyklistika zemědělským krajem v okolí nejnavštěvovanějšího místa ve Francii a skvostu architektury, větrné mlýny, dechberoucí odlivy oceánu (65 km, cykloetapa téměř po rovině); B: navíc výjezd na poutní místo Mont Dol (navíc 10 km, převýšení dalších 50 m)
7. odpočinkový den: přejezd autobusem do Perros-Guirec, procházka po Pobřeží růžové žuly, možný lodní výlet kolem Sedmi ostrovů s výhledem na ptačí kolonie (závisí na přílivu)
8. po bretonském pobřeží, kde na nás čekají vysoká skaliska a skryté písčité pláže, přes pevnost Fort de la Latte (50 km, převýšení 500 m); B: prodloužení o projížďku divokým a rozeklaným pobřežím Atlantiku ke skalnatému mysu Cap Fréhel s majákem (navíc 10 km, převýšení dalších 100 m)
9. A: klikatou cestou podél plavebního kanálu řeky Rance, který propojuje severní a jižní pobřeží Bretaně, středověké městečko Dinan s hrázděnými domky (35 km, převýšení 150 m); B: prodloužení o dojezd do kempu (navíc 30 km, převýšení dalších 200 m)
10. ranní přejezd do Muides-sur-Loire, A: na kole k zámku Chambord, cyklistika v zámeckých lesoparcích a podél řeky Loiry (35 km, cykloetapa téměř po rovině); B: možnost prodloužit etapu až do královského města Blois s renesančním zámkem a katedrálou (navíc 20 km), noční tranzit přes Francii a Německo
11. příjezd do ČR ve večerních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu (za příplatek v mobilhomu) a 1x v F1
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • elektronické informační materiály
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • volitelné výdaje (ceny z roku 2016): nocování v mobilhomech, večeři v Chartres (individuálně), vstupy do navštívených objektů (Akvárium St-Malo 17 €, výlet na ptačí kolonie 18 €, katedrála Mont Saint-Michel 9 €, Chambord 11 €)

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si ve smlouvě o zájezdu objednat cestovní pojištění Generali včetně pojištění storna zájezdu. Studentům doporučujeme ISIC roční cestovní pojištění s Uniqa, pro horskou turistiku a extrémní sporty pojištění Alpenverein.

U Generali stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 253 Kč (typ Exkluziv, destinace Evropa).

Nástupní místa

Brno, Praha-Zličín, Plzeň

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempu u městečka Saint Benoit des Ondes ve vlastních stanech nebo za příplatek 1 500 Kč/os. v mobilhomech. Při cestě tam budeme ubytovaní 1x v hotelu F1 ve 2-3 lůžkových pokojích. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Součástí mobilhomu je plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout. Před mobilhomem bývá možnost venkovního posezení. Kemp s mobilhomy se nachází v dosahu pobřeží moře. Ne vždy je díky vysokému přílivu a odlivu moře dostupné. Kemp má k dispozici krytý bazén, sprchy, WC, wifi a bar. Poblíž kempu se nachází restaurace a obchod. Svůj zájem o ubytování v mobilhomu uveďte do přihlášky.

Stravování

Během zájezdu bude k dispozici polopenze z polní kuchyně, která začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní. Potraviny ve Francii jsou zhruba o třetinu vyšší než v ČR, v restauracích je asi 2x dráž. Dají se zde za přijatelné ceny dokoupit výborné sýry, vína, uzeniny, rybí speciality a další místní pochoutky. V kempech a na trase budeme mít možnost navštívit řadu supermarketů i místních obchůdků se specialitami kraje.

Náročnost

Máte-li rádi příjemné projížďky s nevelkým stoupáním a výhledy na divoké moře, je pro vás Bretaň ideální. Tento kraj je vhodný jak pro cyklisty různé věkové kategorie, tak rozdílné fyzické zdatnosti, protože je možné vybrat si ze dvou variant náročnosti (A: denně cca 45 km, B: 55-80 km). Během jednotlivých etap, které průměrně jezdíme za 5-7 hodin denně, nás čeká maximální převýšení 600 metrů. Protože budeme trávit všechny noci v jednom kempu, je možné kdykoli cykloetapu vynechat a vytvořit si odpočinkový den s individuálním programem. Téměř každý den bude také možnost etapu si libovolně prodloužit. Na zájezd je vhodné crossové, trekové nebo silniční kolo. Pojedeme převážně po zpevněných asfaltových cestách, jen výjimečně nás budou čekat úseky z hladké uježděné šotoliny - lze případně objet (85 % asfalt, 15 % šotolina = hladká uježděná cesta).

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.