Bretaň na kole

Cyklistický zájezd do nejsvéráznějšího regionu Francie omývaného vlnami Atlantiku

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

14. - 24. června 2018 (11 dní)

Rezervovat 1. termín

Cena:

14 000 Kč

Termín:

5. - 15. července 2018 (11 dní)

Rezervovat 2. termín

Cena:

14 900 Kč

Termín:

19. - 29. července 2018 (11 dní)

Rezervovat 3. termín

Cena:

15 600 Kč

Termín:

23. srpna - 2. září 2018 (11 dní)

Rezervovat 4. termín

Cena:

14 900 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Proč právě Bretaň?

Je sice francouzským regionem, ale s typickou Francií nemá Bretaň, hrdá na své keltské tradice a jazyk, mnoho společného. Při našem putování s bicyklem mystickou a drsnou krajinou potkáme nekonečné písečné pláže, ostrá skaliska rozeklaná vlnobitím Atlantiku, majáky a ostrůvky, opuštěná opatství, jedinečné kalvárie a gotické sakrální stavby. Menhiry, dolmeny, kamenné řady a jiné megalitické památky se tu vyskytují v rozsahu jinde nevídaném. Bretaň je také kvetoucí krajinou chryzantém a vřesovišť s úchvatnými západy slunce. V rybářských vesnicích uvidíte často loďky uvíznuté v bahně, protože příliv je tady nejsilnější v Evropě. Možná nejvíc se ale budete divit těsně za hranicemi Normandie, při pohledu na středověký klenot, žulové opatství na ostrově Mont Saint-Michel.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z Brna kolem poledne přes Prahu a Plzeň, noční tranzit přes Německo
2. etapa na kole nedaleko Paříže
A: z Rambouillet přes Maintenon do města se světoznámou katedrálou Chartres (50 km, převýšení 300 m);
B: navíc projížďka po loveckém revíru francouzské šlechty Fôret de Rambouillet (navíc 10 km), nocleh ve Formuli 1
3. přejezd na normandské pobřeží, prohlídka pláží a pobřežního opevnění v místech operace Overlord - vylodění v Normandii, následně přejezd autobusem do kempu na severním pobřeží Bretaně
4. podél pobřeží přes Cancale s výhledy na odlivem vytvarované pobřeží či lodě ležící na souši, možnost ochutnávky čerstvě vylovených ústřic a koupání, prohlídka korzárského města St-Malo (55 km, převýšení 400 m)
5. A: vyjížďka kolem zálivu do Dinardu a druhé nejvýkonnější přílivové elektrárny na světě, možnost návštěvy mořského akvária (40 km, převýšení 300 m);
B: jako přídavek etapa přes malebné vesničky a kostelíky bretonské krajiny kolem vodní nádrže na řece Rance (navíc 15 km, převýšení dalších 200 m)
6. A: Mont Saint-Michel - cyklistika zemědělským krajem v okolí nejnavštěvovanějšího místa ve Francii a skvostu architektury, větrné mlýny, dechberoucí odlivy oceánu (65 km, cykloetapa téměř po rovině);
B: navíc výjezd na poutní místo Mont Dol (navíc 10 km, převýšení dalších 50 m)
7. odpočinkový den: přejezd autobusem do Perros-Guirec, procházka po Pobřeží růžové žuly, možný lodní výlet kolem Sedmi ostrovů s výhledem na ptačí kolonie (závisí na přílivu)
8. A: po bretonském pobřeží, kde na nás čekají vysoká skaliska a skryté písčité pláže, přes pevnost Fort de la Latte (50 km, převýšení 500 m);
B: prodloužení o projížďku divokým a rozeklaným pobřežím Atlantiku ke skalnatému mysu Cap Fréhel s majákem (navíc 10 km, převýšení dalších 100 m)
9. A: klikatou cestou podél plavebního kanálu řeky Rance, který propojuje severní a jižní pobřeží Bretaně, středověké městečko Dinan s hrázděnými domky (35 km, převýšení 150 m);
B: prodloužení o dojezd do kempu (navíc 30 km, převýšení dalších 200 m)
10. ranní přejezd do Muides-sur-Loire
A: na kole k zámku Chambord, cyklistika v zámeckých lesoparcích a podél řeky Loiry (35 km, cykloetapa téměř po rovině);
B: možnost prodloužit etapu až do královského města Blois s renesančním zámkem a katedrálou (navíc 20 km),
noční tranzit přes Francii a Německo
11. příjezd do ČR ve večerních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 7x ubytování v kempu v mobilhomu a 1x v F1 (se slevou 7x ve vlastním stanu)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • elektronické informační materiály
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • volitelné výdaje (ceny z roku 2017): vstupy do navštívených objektů (akvárium St-Malo 17 €, katedrála Mont Saint-Michel 10 €, výlet na ptačí kolonie 18 €, Chambord 13 €)

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si u nás objednat cestovní pojištění Generali včetně pojištění storna zájezdu. Studentům doporučujeme ISIC roční cestovní pojištění s Uniqa, pro horskou turistiku a extrémní sporty Alpenverein.

U Generali stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 319 Kč (typ Universal, destinace Evropa).

Nástupní místa

Brno, Praha-Zličín, Plzeň. Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempu u městečka Saint Benoit des Ondes v mobilhomech nebo se slevou 1 500 Kč/os. ve vlastních stanech. Při cestě tam budeme ubytovaní 1x v hotelu F1 ve dvou- až třílůžkových pokojích. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4 až 6 osob se 2 až 3 oddělenými dvoulůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Součástí mobilhomu je plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout. Před mobilhomem bývá možnost venkovního posezení. Kemp s mobilhomy se nachází v dosahu pobřeží moře. Ne vždy je díky vysokému přílivu a odlivu moře dostupné. Kemp má k dispozici krytý bazén, sprchy, WC, wifi a bar. Poblíž kempu se nachází restaurace a obchod. Svůj zájem o levnější ubytování ve stanu uveďte do přihlášky.

Stravování

Během zájezdu bude k dispozici polopenze z polní kuchyně, která začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní. Potraviny ve Francii jsou zhruba o třetinu vyšší než v ČR, v restauracích je asi 2x dráž. Dají se zde za přijatelné ceny dokoupit výborné sýry, vína, uzeniny, rybí speciality a další místní pochoutky. V kempech a na trase budeme mít možnost navštívit řadu supermarketů i místních obchůdků se specialitami kraje.

Náročnost

Máte-li rádi příjemné projížďky s nevelkým stoupáním a výhledy na divoké moře, je pro vás Bretaň ideální. Tento kraj je vhodný jak pro cyklisty různé věkové kategorie, tak rozdílné fyzické zdatnosti, protože je možné vybrat si ze dvou variant náročnosti (A: denně cca 45 km, B: 55-80 km). Během jednotlivých etap, které průměrně jezdíme za 5 až 7 hodin denně, nás čeká maximální převýšení 600 metrů. Protože budeme trávit všechny noci v jednom kempu, je možné kdykoli cykloetapu vynechat a vytvořit si odpočinkový den s individuálním programem. Téměř každý den bude také možnost etapu si libovolně prodloužit. Na zájezd je vhodné crossové, trekové nebo silniční kolo. Pojedeme převážně po zpevněných asfaltových cestách, jen výjimečně nás budou čekat úseky z hladké uježděné šotoliny - lze případně objet (85 % asfalt, 15 % šotolina = hladká uježděná cesta).

Dopravní zácpa... :-)Noční Mont St-MichelPevnost Fort de la LatteHrázděné domkyÚtesy AtlantikuOchutnávka na šnečí farmě...Kamenné řady v CarnacuKarimatka partyŽulová vesnice LocronanPláž s útesyZdi opatství Saint-MichelPauzičkaPoutní kostel Sainte Anne d´AuraySkupinové foto s cyklovlekemBouřlivý Atlantický oceánZápad slunce na plážiBretaňské květinové balkonyLe Gouffre - domek mezi dvěma skalamiMys Pointe du RazPláž a hradby opevněného St-MaloChodba prehistorického cairnu Barnenez"Divoké pobřeží" na poloostrově QuiberonMlýn na kopci Mont DolMenhiry v Carnacu - metropoli megalitůBarevné domy v centru VannesPohled na Mont St. Michel od plážePobřeží kolem mysu Pointe de PrimelKostel Tronöen s kalváriíMezi mysy Pointe du Raz a Pointe du VanMaják Phare de la VielleStředověká kalvárie, symbol Bretaně

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Podobné zájezdy

Alsasko na kole

3. - 12. 8. 2018 (10 dní)

10 800 Kč

Cyklozájezdy

Vydejte se s námi na kole po francouzském regionu, kde se prolíná typicky německý smysl pro pořádek s okouzlujícím francouzským šarmem, krajinou rozprostírající se podél řeky Rýn až k pohoří Vogézy. Čekají nás prosluněné lány vinic, výborná místní kuchyně, projedeme se kolem středověkých hrázděných domů nebo jezer Lac Blanc a Lac Noir.

Bretaň a Normandie

31. 8. - 9. 9. 2018 (10 dní)

9 940 Kč

Poznávací zájezdy a turistika

Bretaň a Normandie jsou dva z nejkrásnějších regionů Francie, přitom především Bretaň je oblastí velmi svébytnou a svou kulturou od zbytku země odlišnou. Bretaňská krajina s barevnými žulovými skalisky, nekonečnými plážemi, vřesovišti, rybářskými vesničkami, rozbouřeným Atlantikem a mohutným přílivem má svoje kouzlo.

Provence na kole

15. - 24. 6. 2018 (10 dní)
mobilhome 14 590 Kč
29. 6. - 8. 7. 2018 (10 dní)
mobilhome 15 690 Kč
31. 8. - 9. 9. 2018 (10 dní)
mobilhome 15 390 Kč

Cyklozájezdy

V sedle kola procestujeme slunnou Provence po silničkách mezi vinicemi, levandulovými a slunečnicovými poli. Projedeme přes rázovité vesničky, romantickou krajinu masivu Luberon, Malou Rhônu nebo kolem římského akvaduktu Pont du Gard.

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.