Černá Hora na kole

Cyklistický zájezd národními parky Černé Hory s koupáním u Jadranu

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

25. srpna - 3. září 2017 (10 dní)

Cena:

stan 8 990 Kč

privátní dům 10 990 Kč

hotel/aparthotel 13 990 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Rezervovat zájezd

Proč právě Černá Hora?

Národní parky Černé Hory patří k nejkrásnějším koutům Balkánu a celé Evropy. Rozsáhlá přírodní teritoria jsou pod ochranou UNESCO. I přes rychlý rozvoj cestovního ruchu sem zatím nedoputovaly davy turistů, a tak se budete spíše setkávat s pohostinnými a srdečnými obyvateli. Stále panenskou přírodu můžete obdivovat ve známých vápencových pohořích Durmitor a Biogradska Gora, které spojuje úchvatný více než kilometr hluboký kaňon řeky Tary. Jedinečné výhledy nás čekají v okolí Skadarského jezera a především na jedné z nejkrásnějších horských silnic Evropy nad „fjordem“ Boka Kotorska. Neminou nás ani malebná historická města a černohorské pobřeží Jaderského moře.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční tranzit přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko
2. příjezd do Černé Hory, zastávka v trochu orientálním městě Pljevlja (mešita paši Gazi Husejna s nejvyšším minaretem na Balkáně, pravoslavný klášter Svaté trojice z 12. století), na kole ze sedla Mijakovići do pohoří NP Durmitor přes fotogenický most Đurđevića Tara (v závislosti na příjezdovém čase), tři noci ve stejném hotelu/privátních domech/kempu v Žabljaku (0-70 km)
3. - 4. NP Durmitor - variantně buď lehčí výlet k jezerům Vražje a Riblje a k řeckému pohřebišti, případně vyjížďka na vyhlídku Čurovac (1 625 m) s dramatickým výhledem na kilometr hluboký kaňon řeky Tary, anebo královská etapa: okruh kolem Durmitoru - bezmála dvoutisícová sedla, pohledy na horské štíty i ledovcová jezera, kaňon řeky Sušice… (40-80 km)
5. kaňonem řeky Tary (nejhlubší a nejdelší kaňon Evropy zapsaný na listině UNESCO, až 1 300 m vysoký) až do Dobriloviny (klášter sv. Jiří z 16. století) (45 km), přejezd do NP Biogradska Gora u Biogradského jezera (1 094 m) v sousedství vzácného reliktu původního pralesa, klášter Morača a poté přesun k moři do aparthotelu/privátních domů/kempu na Budvanské riviéře, 4 noci na stejném místě (cca 70 km)
6. celodenní výlet kolem Skadarského jezera (největší jezero Balkánu se vzácnými druhy ryb a vodního ptactva), návštěva městečka Virpazar, cykloetapa z historické metropole Cetinje (dříve hlavní město knížectví Zeta v nedostupných horách) podél jezera přes Rijeku Crnojevići (kdysi kouzelné letovisko dvora sv. Nikoly) s překrásnými výhledy na vodní hladinu, případně projížďka loďkou po jezeře nebo lenošení u moře (0-45 km)
7. autobusový přejezd po serpentinách s nádhernými výhledy na záliv Boka Kotorska, zastávka v Njeguši, kde lze koupit vyhlášený domácí pršut, sýr a medovinu, přejezd přes pohoří Lovćen a možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vládyky Petra II. Petroviče Njegoše (45 km)
8. volný den u moře, možnost cyklotrasy na poloostrově Luštica nebo pro zájemce dopolední autobusový výlet do Kotoru (0-? km)
9. autobusový přejezd do Tivatu, rovinatá etapa kolem Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do Igala, možnosti koupání, námořní město Perast, výhled na ostrov Gospa od Škrpjela, noční tranzit přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a Rakousko (cca 65 km)
10. příjezd do ČR v odpoledních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
  • nejvyšší cena 3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelu nebo apartmánu na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s polopenzí; nižší cena 7x ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech s vlastní stravou; nejnižší cena 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu s vlastní stravou
  • průvodce
  • informační materiály
  • pojištění léčebných výloh
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památkových objektů
  • fakultativní výlety a případná místní doprava
  • stravu (týká se levnějších variant ubytování)
  • 1x společná večeře v horách (týká se stanové varianty a ubytování v privátních domech): porce pečeného jehněte nebo pstruh se salátem, víno a rakije (zároveň je také součástí polopenze při jejím doplacení) cca 13 €

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava

Svozová místa: Jablonec nad Nisou, Liberec, Mladá Boleslav, Turnov

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze tří typů ubytování. První, nejlevnější varianta nabízí nocování ve vlastních stanech. Za vyšší cenu je možné se ubytovat ve 4lůžkových pokojích v privátních domech (za příplatek 1 222 Kč/os. 2lůžkový pokoj po celou dobu pobytu). Konečně nejvyšší komfort nabízí nejvyšší cena v podobě ubytování 3x v hotelu a 4x v aparthotelech nebo apartmánech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením s polopenzí (možný 3lůžkový pokoj; příplatek za 1lůžkový pokoj v hotelu činí 2 600 Kč).

Stravování

Probíhá individuálně (hotelová varianta má zajištěnu polopenzi). V Černé Hoře jsou ceny potravin a jídla v restauraci zhruba na úrovni České republiky, někdy i nižší. Výjimkou jsou známá letoviska na pobřeží. Ochutnání místní kuchyně můžeme rozhodně doporučit. Za příplatek 2 299 Kč si lze sjednat černohorskou polopenzi v místních stravovacích zařízeních, která začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní (k večeři tradiční balkánská jídla).

Náročnost

Cykloetapy se středně těžkou obtížností v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu jsou vhodné pro treková i horská kola. Trasy vedou zpravidla po málo frekventovaných silnicích a cestách, většinou po asfaltu, zčásti po šotolinách. Budeme jezdit nalehko a trasu své denní etapy si můžete upravit podle chuti a vaší zdatnosti. Nikomu nebudeme bránit, aby si trasu libovolně prodloužil. A naopak, vždy existuje možnost den vynechat a vytvořit si individuální program.

Boka Kotorska při sjezdu z pohoří LovčenPravoslavný monastýr v CetinjeRybáři u UlcinjeDolina Grbaja v pohoří ProkletijeČernohorské speciality - pršut a sýrKaňon řeky SušiceVečerní brífinkOvečky přes cestu (NP Durmitor)Vyhlídka Orlov krš nad CetinjeOmladina v GusinjeNa hřebeni pohoří BjelasicaPravoslavný klášter MoračaV hospodě v Murići u Skadarského jezeraSkadarské jezeroAkvadukt u města Stari BarČerné jezeroKalimera v UlcinjiKaňon Tary - nejhlubší kaňon EvropyKostelík v GusinjeTunel ve skále nad kaňonem TaryZastávka u pramene...Durmitor - krasové pohoříOstrůvek Sveti StefanNa vyhlídce ČurovacMonastýr Sveti DorđeMost Đurđevića nad kaňonem řeky TaraMešita z doby vlády Turků v Černé HořeZasloužená koupačka v UlcinjiMešita a jugoslávská Zastava ve Starem BaruPevnost a pláž v centru UlcinjePísečná Velika plaža v UlcinjiPauzička na trase durmitorského prstenceNa planinách národního parku DurmitorHorské jezero v Prokletých horách

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10

Podobné zájezdy

Korsika na kole

25. 8. - 3. 9. 2017 (10 dní)

stan 12 490 Kč

bungalov 14 990 Kč

Cyklozájezdy

Korsika nabízí cyklistům nepřeberné množství terénů od horských etap do vnitrozemí po pohodové vyjížďky okolo pobřeží. Na rodném ostrově Napoleona Bonaparte najdete na malém prostoru velehorské štíty, romantická zákoutí na břehu moře i památky na dávné obyvatele ostrova, středověká opevněná města, strážní věže a kláštery.

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.