Holandsko na kole

Cyklistický zájezd v kraji sýrů, písečných dun a větrných mlýnů

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

22. - 30. července 2017 (9 dní)

Cena:

11 200 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Termín proběhl

Proč právě Holandsko?

Holandsko je zemí sýrů, tulipánů, větrných mlýnů, polderů i vodních kanálů... Při našem putování zažijeme atmosféru historických měst jako Utrecht, Delft nebo Alkmaar, poznáme pláže a písečné duny Severního moře, květinová pole, jezera i zelené pastviny. Budeme mít dostatek času, abychom si v pohodovém tempu užili vše typicky holandské. Ať už to jsou sýrové trhy, hráze, úzké a vysoké domky v Amsterdamu, koffieshopy nebo díla holandských mistrů.

Program zájezdu

DenProgram
1. odpolední odjezd z Brna přes Prahu a Ústí nad Labem, noční tranzit přes Německo
2. A: ze starobylého Utrechtu s grachty a katedrální věží do Naardenu s muzeem a hrobem J. A. Komenského, přes vodní hrad Muiden do kempu v Amsterdamu (75 km);
B: prohlídka Naardenu a po pobřeží jezera Ijmeer přes Muiden do kempu (50 km)
3. A: skanzen větrných mlýnů Zaanse Schans na břehu romantického vodního kanálu, přístavní městečko Monnickendam (55 km);
B: prodloužení do města Edam proslaveného výrobou sýra a do pestrobarevného pobřežního městečka Voledam (75 km)
4. volný den v Amsterdamu: proslulé grachty (možnost projížďky na loďce), muzea (Van Goghovo, Rijksmuseum atd.), charakteristické koffieshopy, tržiště… (0 km)
5. výlet na malebný ostrov Marken za pestrobarevnými dřevěnými domky na kůlech (50 km)
6. město sýra Gouda, univerzitní Delft s proslulou porcelánkou, „miniaturní Holandsko“ Madurodam (50 km)
7. návštěva sýrových trhů v Alkmaaru, mezi písečnými dunami do přímořského městečka Bergen aan Zee, koupání v Severním moři (75 km)
8. výlet na ostrov Texel s chovnou stanicí tuleňů EcoMare a vřesovými poli (40 km) nebo volno u moře s prohlídkou pevnosti a přístavu v Den Helderu, večer odjezd a tranzit přes Německo
9. příjezd do ČR v ranních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 6x ubytování v kempu ve vlastním stanu (nebo za příplatek v chatkách)
  • 6x polopenzi
  • bečku
  • průvodce
  • elektronické informační materiály
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • povinné výdaje (ceny z roku 2016): trajekt na ostrov Texel (6 €), 2x přívoz (0,25 €/1 jízda)
  • volitelné výdaje (ceny z roku 2016): 6x ubytování v chatkách, vstupné do památek a muzeí (Muiden 12 €, Madurodam 16,5 €, J. A. Komenský 5 €, muzea v Amsterdamu 30-60 €, větrný mlýn 5-6 €, EcoMare 12 €)

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si u nás objednat cestovní pojištění Generali včetně pojištění storna zájezdu. Studentům doporučujeme ISIC roční cestovní pojištění s Uniqa, pro horskou turistiku a extrémní sporty Alpenverein.

U Generali stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 261 Kč (typ Universal, destinace Evropa).

Nástupní místa

Brno, Praha-Chodov, Ústí nad Labem

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Nocovat budeme v moderním kempu poblíž historického centra Amsterdamu. V kempu je možnost vybrat si ze dvou variant ubytování: ve vlastním stanu nebo ve čtyřlůžkových chatkách za příplatek 2 200 Kč/os. Chatky jsou čtyřlůžkové, jsou vybaveny patrovými postelemi, stolkem, židlemi, vařičem a el. zásuvkou bez sociálního zařízení. Je nutný vlastní spacák a prostěradlo. V kempu je k dispozici WC, teplé sprchy, Wi-Fi a zastřešený altán pro společenské vyžití. U kempu je kavárna, kde pořídíte i pečivo. Obchod je vzdálen asi 1,5 km a přibližně 2 km od kempu jezdí zdarma trajekt do centra Amsterdamu. Svůj zájem o ubytování v chatce uveďte do přihlášky.

Stravování

Na zájezdu vám připravíme polopenzi z polní kuchyně, která bude začínat 2. den večeří a končit 8. den snídaní. Běžné potraviny lze během zájezdu denně dokoupit. Ceny v obchodech jsou přibližně dvojnásobné oproti cenám v ČR, hotová jídla v restauracích jsou ještě dražší.

Náročnost

Máte-li rádi zájezdy na kole, ale přitom nemusíte těžká stoupání, je pro vás Holandsko ideální země. Rovinatá krajina s hustou sítí cyklostezek znamená ráj pro cyklisty. Průměrně najedeme 50-75 km denně vždy nalehko. Jednotlivé etapy se dají zkrátit nebo si cestu můžete zpříjemnit jízdou v autobuse. Etapu můžete rovněž vynechat a udělat si tak volný den s alternativním programem. Po konzultaci s průvodcem je možné najít také alternativní programy pro skupiny nebo jednotlivce. Budeme jezdit po silnicích a cyklostezkách s kvalitním asfaltovým povrchem. Na zájezd je tedy vhodné trekové nebo silniční kolo. Protože v Holandsku najedeme pouze minimální převýšení a i delší etapy nejsou nikterak fyzicky náročné, je zájezd vhodný i pro vyloženě rekreační cyklisty. Co by nás mohlo na cestě překvapit, je možný protivítr a občasný déšť.

Hrad MuiderslotVětrné mlýny v KinderdijkuSýr Gouda - holandská specialitaCyklostezka v HaaguTypické holandské dřevákyDomky v MarkenuMuzeum piva v AlkmaaruPauza v oblasti dun SchoorlsePísečné duny podél pobřežíSeverní mořeSchoorlse duinenSýrový trh v GouděRadnice v Delftu z věže kostelaVýrobna sýrů v Zaanse SchansPřístav ve vesnici MarkenSkot typický pro NP KennemerduinenMaják u MarkenuHolandské tulipányU Severního moře (Schoorlse duinen)Ve skanzenu Zaanse SchansZaanse Schans - větrné mlýnyPřístav v MuidenuKoně - běžná součást holandské krajinyModerní architektura grachtu v AmsterdamuStředověká architektura LeidenuMlýn de Valk v LeidenuKostel Hooglandse v LeidenuRázovité domky v HaarlemuZastávka na koupáníZvedání mostu na amsterdamském kanáluDřevěná obydlí na grachtu v Amsterdamu

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl

Podobné zájezdy

Benelux

3. - 8. 5. 2018 (6 dní)

6 880 Kč

Poznávací zájezdy a turistika

Holandsko je zemí tulipánů, větrných mlýnů, dřeváků, polderů a grachtů (vodních kanálů). Belgie nadchne návštěvníky krásnými městy s typickými cechovními domy (např. Bruggám vzdali hold tvůrci úspěšného filmu V Bruggách). Lucemburské hlavní město zase vyniká krásnou přírodní polohou na skále nad soutokem dvou řek.

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.