Irsko na kole

Cyklozájezd na smaragdový ostrov Keltů – poloostrovy Dingle, Kerry a Beara

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

16. - 27. srpna 2017 (12 dní)

Cena:

hostel 20 290 Kč

hotel 24 990 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Rezervovat zájezd

Proč právě Irsko?

Zelený či smaragdový ostrov je jedinečný charakterem své krajiny. Zelené pastviny, horská jezera, strmé útesy, národní parky... Přátelští a srdeční obyvatelé jsou potomky Keltů a pohnutou historii své země mají vrytou do paměti. Irsko bývalo chudou anglickou kolonií (viz hladomory 19. století) krvavě bojující za nezávislost, v 90. letech 20. století se stalo jednou z nejvyspělejších zemí Evropy. K vidění je tu bezpočet ruin starobylých hradů, opatství, klášterů, válcových věží, keltských křížů i prehistorických menhirů a dolmenů. A všichni jste asi slyšeli o irské hudbě, typických hospůdkách, pivu Guinness nebo irské whisky.

Program zájezdu

Den Program
1. brzký ranní odjezd z ČR, tranzit přes Německo, Belgii a Francii, noční trajekt do Velké Británie
2. trajektem z Pembroke do Irska, odpoledne irská metropole Dublin (Trinity College, katedrály, muzea, útulné hospůdky s pivem Guinness, John Jameson Distillery - muzeum irské whisky, bohémská čtvrť Temple Bar), ubytování u Dublinu
3. ráno autobusem ke Corku a odpoledne už na kole podél řeky Lee k hradu Carrigadrohid do vesničky Macroom (35 km), ubytování v Killarney
4. okruh mystickou horskou krajinou poloostrova Kerry v pohoří Macgillycuddy: z Killarney přes malé vesničky k jezeru Acoose do Glencar, výjezd do sedla Balaghbeama (205 m) a dále údolím řeky Owenreagh s četnými meandry a vodopády, výšlap do legendárního sedla Gap of Dunloe (210 m), záverečný sjezd okolo dunloeských ples k jezeru Loch zpět do Killarney (85 km)
5. severní část poloostrova Kerry: z Cill Orglan k bývalé pevnosti Leacanabuaile, romantický ostrov Valentia s městečkem Knight's Town a možnost okružní trasy po ostrově s výjezdem na Fogherské útesy, na Kerry pokračování v trase k písečným plážím v Ballinskelligské zátoce, závěr po vnitrozemské silničce přes sedlo Ballaghisheen v pohoří Iveragh nebo možnost výšlapu do sedla Coomakista s panoramatickými výhledy do okolí (70/95 km)
6. nenáročná cyklistika okolo jezera Loch, které je součástí NP Killarney, možnost návštěvy hradu Ross, opatství Muckross, nebo lodičkou na ostrov Innisfallen se stejnojmenným klášterem (35 km)
7. poloostrov Beara se stády ovcí a výhledy na bouřící moře zakusující se do četných zátok se skalnatými útesy: královská etapa z Kenmare přímořskou severní cestou do období prvohor ve středu poloostrova - obrovské přesličky a kapradiny dosahující výšky 4 m v botanickém parku Derreen, dále pod hřebenem Caha Mountains na hranici panství Cork se zajímavým menhirem Eyeries, četnými irskými vesničkami, které nás vrátí na počátek 20. století, takřka na samotný cíp poloostrova, oblast Bearhaven s nádherným výhledem na hrad Dunboy a přístavní městečko Castletown s ostrůvkem Bere (60/90 km)
8. poloostrov Dingle, kde se keltská kultura a tradice střetávají s raným křesťanstvím: výšlap do pohoří Conor Hill (400 m), sjezd k zátoce Boherboy a dále ke kostelíku sv. Brandona, dále do stejnojmenného městečka s pláží, pobřežní krajinou okolo zálivu Bandon a Tralee k větrnému mlýnu Blennerville (75 km)
9. po jižním pobřeží poloostrova Dingle okolo pevnosti Dunbeg k mysu Slea Head, okolo vrcholu Eagle klesání do Dunquin, vyhlídkový bod Cloghers Head a poloostrov se třemi dominantními vrcholy Three Sisters, raně křesťanská kaple Gallarus Oratory a dále na pláž zátoky Smerwick, při zpáteční cestě do Dinglu zastávka u kostelíku Kilmalkedar a domku sv. Brendona (70 km)
10. ráno odjezd na odpolední trajekt do Francie, nocleh v kajutě na lodi (plavba 17-20 hodin)
11. připlutí do Francie a pokračování v cestě přes Německo
12. příjezd do ČR v ranních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
  • vyšší cena 7x ubytování v hotelu se snídaní (2lůžkové pokoje, možnost doplatku večeří) a 1x transferový hotel bez snídaně; nižší cena 7x ubytování v hostelu (vícelůžkové pokoje) a 1x transferový hotel (7x kontinentální snídaně)
  • 1x trajekt z Francie do Velké Británie, 1x trajekt z Walesu do Irska, 1x trajekt z Irska do Francie + 1x nocleh v kajutě na trajektu
  • průvodce
  • informační materiály
  • pojištění léčebných výloh
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památkových objektů

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Mladá Boleslav, Turnov

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze dvou typů ubytování. Nejvyšší komfort nabízí ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se snídaní. Zde je navíc možnost připlatit si 4 900 Kč a nocovat v 1lůžkovém pokoji. Levnější varianta nabízí ubytování v hostelu ve vícelůžkových pokojích s českou polopenzí.

Stravování

Ubytování v hotelu má zajištěnu snídani, za příplatek 2 900 Kč je možné objednat 6x hotelovou večeři. Pro ubytování v hostelu lze připlatit za 1 000 Kč 6x českou večeři (začíná 4. den a končí 9. den).

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10

Podobné zájezdy

Jižní Anglie na kole

10. - 20. 8. 2017 (11 dní)

21 490 Kč

Cyklozájezdy

Vydejte se s námi na kole jižní Anglií až na konec země „Land’s End“. Čeká nás putování po malebném pobřeží Dorsetu a Cornwallu se zajímavými skalními útvary, pustá krajina plná vřesovišť v Dartmooru či meandry řeky Dart. Nebude chybět ani univerzitní Oxford nebo středověké katedrály ve Wellsu a Exeteru.

Skotsko na kole

14. - 25. 7. 2017 (12 dní)

stan 15 690 Kč

chatka 18 490 Kč

Cyklozájezdy

Cyklistické putování krajinou majestátních hor a hlubokých jezer v zemi, která se proslavila svými svéráznými zvyky a pohnutou minulostí. Skotsko, mystický sever Velké Británie, je pro cestování na kole ideální díky husté síti postranních silniček a cyklostezek.

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.