Korsika na kole

Korsika pohodově - cyklistický zájezd na ostrov macchie, krevní msty, krásných pláží a hor

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

10. - 19. června 2016 (10 dní)

Termín proběhl

Cena:

stan 11 990 Kč

bungalov 14 690 Kč

Termín:

26. srpna - 4. září 2016 (10 dní)

Termín proběhl

Cena:

stan 11 990 Kč

bungalov 14 690 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Proč právě Korsika?

Korsika nabízí cyklistům nepřeberné množství terénů od horských etap do vnitrozemí po pohodové vyjížďky okolo pobřeží. Na rodném ostrově Napoleona Bonaparte najdete na malém prostoru velehorské štíty, romantická zákoutí na břehu moře i památky na dávné obyvatele ostrova, středověká opevněná města, strážní věže a kláštery. To vše zarámované azurovou hladinou Ligurského a Tyrhénského moře. Není divu, že se už několik let stává i pro cyklisty zemí zaslíbenou. Cesty vedoucí vonící macchií, borovými či kaštanovými lesy, silničky klikatící se nad srázy a mezi skalisky s výhledem na moře si doslova „osaháme“ ze sedla kola.

Program zájezdu

DenProgram
1. odjezd z ČR, plavba trajektem z Itálie na Korsiku
2. připlutí na Korsiku do Bastie, hornatým vnitrozemím do Vizzavony, koupání v tůních Anglických kaskád, ze sedla Col de Vizzavona (1 163 m) sjezd na kole horskými vesničkami do „orlího hnízda“ Corte (400 m) - historické hlavní město se středověkou pevností (34 km, převýšení 400 m), dvě noci na stejném místě
3. etapa na kole horskou dolinou Restonica s kaštany a laricijskými borovicemi k salaším Grotelle (1 370 m), pěší výlet k jezeru Melo (1 711 m, 2 h), případně ještě k jezeru Capitello (1 911 m, další 1,5 h), návrat do Corte (30 km, převýšení 950 m)
4. autobusový přejezd kaňonem řeky Golo do nejvyššího průsmyku Korsiky Col de Vergio (1 477 m), dlouhý sjezd na kole se skvělými výhledy na soutěsku Spelunca (možnost koupání v kaskádách) až k moři do přístavu Porto - malebný záliv s janovskou věží (36 km, převýšení 120 m), stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům Calanche a následně do malebné vesničky Piana (12 km, převýšení 450 m), přejezd autobusem do kempu v zátoce Valinco u Propriana, 5 nocí na stejném místě
5. odpočinek u moře a koupání, alternativně návštěva naleziště prehistorické kultury Filitosa s menhiry, okruh Sollacaro a zpět po pravém břehu řeky Taravo (40 km, převýšení 500 m) nebo přes Col de Celaccia a malebné Olmeto (30 km, převýšení 600 m), večerní návštěva Propriana
6. autobusem do Petreto-Bicchisano, odtud na kole přes Col de Saint-Eustache a Dol de Tana do Aullène, nádherný sjezd přes Loreto di Tallano k řece Rizzanése, koupání u janovského mostu Spin'à Cavallu (50 km, převýšení 650 m), následně do kempu busem nebo na kole (+19 km)
7. den bez kola, prohlídka dvou nejkrásnějších měst ostrova: „nejkorsičtější“ město Sartène s atmosférou vendety a Bonifacio - „korsický Gibraltar“, opevněné středověké město na skále, fakultativně lodní výlet kolem bělostných útesů (cca 17 €/os.) nebo pěší turistika po pobřežních útesech nad městem k majáku a zpět (pěšky 12 km)
8. autobusový přejezd do sedla Col de Bavella (1 218 m) v oblasti tzv. korsických Dolomit (skalní věže), sjezd na kole přes Zonzu a Levii do městečka Sainte Lucie de Tallano, dále do Propriana a odtud do kempu (60 km, převýšení 350 m)
9. brzy ráno odjezd do Bastie, prohlídka přístavního města, trajektem do Itálie a odjezd směr ČR
10. návrat do ČR

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
 • trajekty
 • varianty ubytování – vyšší cena: 2x ubytování v hotelu v Corte se snídaní a 5x v jednoduchých bungalovech;
  nižší cena: 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu bez stravy
 • průvodce
 • informační materiály
 • pojištění léčebných výloh
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • vstupy do památkových objektů
 • fakultativní lodní výlet kolem útesů v Bonifaciu (2015: cca 17 €)
 • stravování s výjimkou dvou snídaní při ubytování v hotelu
 • vratnou kauci za bungalov 30 €

Nástupní místa

Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Pardubice, Hradec Králové, Praha, Jihlava, Brno, Bratislava

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech s ohledem na konkrétní časy trajektů.

Ubytování

Můžete si zvolit ze dvou typů ubytování. Levnější varianta spí v kempech ve vlastních stanech, kde je třeba vlastní spacák a karimatka. Za vyšší cenu je možné se ubytovat na 5 nocí v jednoduchých bungalovech a dvě noci v hotelu v Corte se snídaní. Bungalovy tvoří dvě navzájem oddělené 2lůžkové nebo 3lůžkové ložnice, společná kuchyňka (lednička, vařič, kávovar, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. Příplatek za neobsazené lůžko v bungalovu činí 4 000 Kč.

Stravování

Je vaší individuální záležitostí. Vařit si můžete z vlastních zásob na svých vařičích případně v kuchyňce bungalovu. Potraviny lze dokoupit i na místě. Ceny potravin jsou na Korsice vyšší než v ČR, ale pokud nakoupíte ve větším supermarketu, jsou přijatelné. Dle vlastního uvážení se také můžete zastavit na jídlo v restauraci a samozřejmě ochutnat korsické víno. Hotelová varianta má v ceně zahrnutu 2x snídani v hotelu v Corte. Za příplatek 1 250 Kč na osobu je možné objednat českou polopenzi, která začíná 4. den večeří a končí 9. den snídaní.

Náročnost

Etapy povedou po silnicích různé kategorie (většinou jako naše třetí třída) krytých asfaltem. Nejvýhodněji se jeví kolo trekové, jezdí se ale i na horských i silničních. Trasa je zvolena tak, aby ji zvládl průměrně zdatný cyklista. Při většině etap je potřeba počítat s kopcovitým terénem a překonáním několikasetmetrového převýšení. Budeme jezdit nalehko. Nespornou výhodo je, že celkem pět nocí budeme trávit v jednom kempu. Většinu etap je tak možno zkrátit nebo případně úplně vynechat a strávit den u moře.

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.