Provence na kole

Cyklozájezd do jižní Francie - od kaňonu Ardéche přes rezervaci Camargue a Avignon až k moři

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

16. - 25. června 2017 (10 dní)

Termín proběhl

Cena:

stan 12 290 Kč

mobilhome 14 590 Kč

Termín:

30. června - 9. července 2017 (10 dní)

Termín proběhl

Cena:

stan 12 790 Kč

mobilhome 15 690 Kč

Termín:

1. - 10. září 2017 (10 dní)

Termín proběhl

Cena:

stan 11 990 Kč

mobilhome 14 390 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Proč právě Provence?

V sedle kola procestujeme slunnou Provence po silničkách mezi vinicemi, levandulovými a slunečnicovými poli. Projedeme přes rázovité vesničky, romantickou krajinu masivu Luberon, Malou Rhônu nebo kolem římského akvaduktu Pont du Gard. Uvidíte středověká města a hradby, antické památky, okrové lomy u Roussillonu, skalní město Baux de Provence i ojedinělou přírodní rezervaci Camargue. Večer se možná přeladíte na pohodové posezení, při němž nemohou chybět francouzská vína a sýry. Provence učarovala Cézannovi, van Goghovi a Picassovi, miloval ji např. i Miroslav Horníček. A svou stopu zanechá jistě i ve vás.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z ČR, tranzit přes Německo
2. divokým kaňonem řeky Ardéche, vyhlídky od skalního oblouku Pont d´Arc do městečka Sauze, možnost návštěvy středověkého Aigueze na protějším břehu, alternativně koupání v hlubokých tůních, večer přejezd busem do kempu (35-42 km, převýšení 836 m)
3. prohlídka letoviska Saintes-Maries-de-la-Mer, odpoledne na kole z kempu po rovinaté oblasti Camargue (bažinatá delta Rhôny), antické a van Goghovo Arles (Aréna, divadlo, lázně...), zpět do kempu autobusem nebo na kole (44 km)
4. římské ruiny GlanumSt. Rémy, na kole okolo Daudetova mlýna do Fontvieille, skalní město a katedrála v Les Baux de Provence (35 km), nebo mírně zvlněnou krajinou přes pohoří Alpilles (50 km, převýšení 536 m), možnost prodloužení o 15 km k opatství Abbaye de Montmajour)
5. pohoří Luberon s cedrovými lesy a výhledy, sjezd na kole do středověké vesnice Bonnieux, zastávka v jedné z nejkrásnějších vesnic Francie proslavené okrem, v Roussillonu, sídlo markýze de Sade Lacoste (40 km, středně zvlněný profil), možnost prodloužení až do Cavaillon přes vesničky v podhůří Luberonu (55 km, převýšení 753 m)
6. dopolední lenošení u moře, odpoledne na kole přes Pin Fourcat k přívozu přes Malou Rhônu až do Aigues Mortes na západním okraji Camargue, prohlídka opevněného městečka, procházka po hradbách, možnost prodloužení trasy o návrat do kempu na kole (30-60 km, téměř po rovině)
7. etapa z městečka Collias na řece Gardon, kolem vinic k římskému akvaduktu Pont du Gard, možnost koupání, městečko Remoulin, autobusem do papežského Avignonu (masivní papežský palác, ve známé písni opěvovaný most St. Bénezet) (40 km, převýšení 318 m)
8. přejezd autobusem do malebného rybářského přístavu Cassis, turistika okolo zálivů v oblasti calanques (středomořské „fjordy“), možnost koupání ve druhém zálivu
9. půldenní výlet na kole v přírodní rezervaci Camargue po Digue á la Mer k majáku Phare de la Gacholle (25 km), případně prodloužení kolem solných jezer až do Bauduc a zpět (40 km), možnost lodního výletu po Malé Rhôně, noční tranzit přes Německo
10. návrat do ČR kolem poledne

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
  • vyšší cena 7x ubytování v mobilhomech u moře ve 2lůžkových pokojích; nižší cena 7x ubytování v kempu u moře ve vlastním stanu
  • průvodce
  • informační materiály
  • pojištění léčebných výloh
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památkových objektů

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň

Svoz Brno od čtyř osob.

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze dvou typů ubytování. Levnější varianta spí v kempech u moře ve vlastních stanech, kde je třeba vlastní spacák a karimatka. Za vyšší cenu je možné se ubytovat na sedm nocí v mobilhomech u moře ve 2lůžkových pokojích. Příplatek za neobsazené lůžko v mobilhomu činí 4 800 Kč.

Stravování

Je vaší individuální záležitostí. Vařit si můžete z vlastních zásob na svých vařičích nebo případně v kuchyňce mobilhomu. Potraviny lze dokoupit i na místě. Ceny potravin jsou zde vyšší než v ČR, ale pokud nakoupíte ve větším supermarketu, jsou přijatelné. Za příplatek 1 500 Kč na osobu je možné objednat českou polopenzi, která začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří.

Náročnost

Trasu své denní etapy si můžete v rámci možností upravit. Nikomu nebudeme bránit, aby si etapu libovolně prodloužil. A naopak, vždy existuje možnost den vynechat a vytvořit si individuální program. Po celou dobu pobytu budeme ubytováni v kempu u moře a kterýkoliv den si tak můžete odpočinout a zalenošit na pláži. Můžete také využít možnost pěší turistiky nebo si vyzkoušet sjezd kanoí na řece Gardon.

Hrad TarasconOkrový lom v RousillonuJezero St. CroixPlameňáci v CamargueŘeka VerdonNoční AvignonSjezd od Verdonu k jezeru St. CroixStředověké GordesBílí koně v CamargueMost St-Bénezet v AvignonuNa lodičkách v kaňonu VerdonSkály mezi Castellane a VerdonemVyhlídka nad kaňonem VerdonPapežský palác v AvignonuPláž v Saintes Maries de la MerAréna v NîmesZ výšlapu do vesničky MoustiersNa okraji jezera Ste. CroixOpatství SénanqueNa pláži Azurového pobřežíPláž u jezera Sainte CroixFasáda bývalého sídla papežů v AvignonuPohled na Grand Canyon du VerdonOkrové skály u Roussillonu

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.