Sardinie na kole

Cyklistika krajem tajemných nuragů, bělostných pláží a křišťálově čistého moře

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

1. - 10. září 2017 (10 dní)

Cena:

15 100 Kč

Obsazenost zájezdu:

Momentálně plně obsazeno. Během chvilky se můžete zaregistrovat mezi náhradníky. V případě uvolnění míst vám ihned zavoláme.

Termín:

22. září - 1. října 2017 (10 dní)

Rezervovat 2. termín

Cena:

15 300 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Proč právě Sardinie?

Objevte s námi krásu ostrova Sardinie, italské sestry sousední francouzské Korsiky. Ne nadarmo je označována za Karibik ve Středomoří, láká turisty hřejivým sluncem, nádhernými písečnými plážemi, průzračnou mořskou vodou i malebnými zátokami. Během putování po severu druhého největšího ostrova Středozemního moře nás čekají pohledy na bizarní žulová skaliska, opuštěné pevnosti, menhiry a dolmeny. Zavítáme do divokého vnitrozemí, které je ještě téměř nedotčeno turistickým ruchem. Projedeme se kolem nuragů, starobylých kamenných věží kuželovitého tvaru, které jsou pro Sardinii tak typické. Samozřejmě nebude chybět relaxace u moře, ani příležitost k ochutnání místní znamenité kuchyně nebo osobitého vína.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z Brna kolem 14. hodiny, tranzit přes Rakousko do Itálie
2. trajektem na Sardinii do přístavního města Olbia, prohlídka přístavu a města, autobusový přejezd do kempu v severní části ostrova u města Cannigione, relaxace na mořských plážích v kempu
3. A: etapa za skalisky na mysu Capo Testa s možností pěší procházky (1-2 hod), přístav Santa Teresa Gallura s aragonskou věží Longosardo a Korsikou na dohled a zpět přes městečko Palau (45 km, převýšení 300 m);
B: jako bonus cestou koupání na pláži La Marmorata a výstup ke skalním útvarům Capo d'Orso - žulový blok vymodelovaný větrem a erozí do tvaru zvířete (navíc 15 km, převýšení dalších 300 m)
4. A: Smaragdové pobřeží Costa Smeralda s přístavním městem Porto Cervo, vyhlášená pláž Baia Sardinia (35 km, převýšení 500 m);
B: navíc horské městečko San Pantaleo a přes Arzachenu zpět do kempu (navíc 20 km, převýšení dalších 200 m)
5. trajektem na ostrovy La Maddalena a dál už zase na kole
A: návštěva městečka La Maddalena, po hrázi na ostrov Caprera s návštěvou Garibaldiho usedlosti, rozlehlé piniové lesy, koupání na „karibských“ plážích a opuštěná plážička u staré pevnosti Punta Rossa (45 km, převýšení 200 m);
B: navíc okruh po ostrově La Maddalena a výšlap na pevnost Arbuticci s Garibaldiho muzeem (navíc 25 km, převýšení dalších 300 m)
6. A: z nejkrásnějšího horského města ostrova ze šedé žuly a obklopeného korkovými lesy Témpio Pausánia, sjezd přes tajemný Calangiánus k městu Arzachena s četnými památkami nuragské kultury - dolmeny, hrobky a nekropole (60 km, převýšení 600 m);
B: jako přídavek výjezd na Monte Limbara (1 362 m) s kruhovým rozhledem (navíc 25 km, převýšení dalších 900 m)
7. etapa po západním pobřeží:
A: pláže Valledória, nurag Su Tesoru, Sloní skála Roccia dell’elefante s hrobkou Domus de Janas, Castelsardo s originálním centrem na mohutném skalisku (35 km, převýšení 300 m);
B: navíc pláže Costa Paradiso, vyhlídka M. Tínari, malebná Isola Rossa a horská vesnička Trinità d'Agultu (navíc 25 km, převýšení dalších 500 m)
8. A: kolem chráněných vod Area Marina Protettas výhledy na ostrov Tavolara, kde je vynikající příležitost k potápění, okolo hradu La Fava (45 km, převýšení 250 m);
B: panoramatická trasa pod vrcholky bílých hor Monte Albo (navíc 60 km, převýšení dalších 900 m)
9. přejezd autobusem do Golfo Aranci, trajektem do Livorna a noční tranzit přes Itálii a Rakousko (vzhledem k možným změnám časů odjezdů trajektu je třeba v průběhu sezóny počítat s eventuální změnou programu pro tento den)
10. příjezd do ČR v dopoledních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • poplatky za trajekt
  • 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu (za příplatek v mobilhomu)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • elektronické informační materiály
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • nutné výdaje (ceny z roku 2016): trajekt na ostrovy La Maddalena (10-15 €)
  • volitelné výdaje (ceny z roku 2016): nocování v mobilhomech, vstupné do navštívených objektů (15-30 €)

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si u nás objednat cestovní pojištění Generali včetně pojištění storna zájezdu. Studentům doporučujeme ISIC roční cestovní pojištění s Uniqa, pro horskou turistiku a extrémní sporty Alpenverein.

U Generali stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 290 Kč (typ Universal, destinace Evropa).

Nástupní místa

Brno

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech s ohledem na konkrétní časy trajektů.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempu u moře ve vlastních stanech nebo za příplatek 1 500 Kč/os. v mobilhomech. Mobilhome je chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Součástí mobilhomu je plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout. Před mobilhomem bývá možnost venkovního posezení. Wifi je v kempu za poplatek. Svůj zájem o ubytování v mobilhomu uveďte do přihlášky.

Stravování

Během zájezdu bude k dispozici polopenze z polní kuchyně, která začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Nakoupit bude možno v supermarketu, potřebné drobnosti můžete dokoupit v malém obchodě přímo v kempu. Místní kuchyni lze ochutnat v příjemné restauraci nedaleko kempu. Ceny se zde pohybují o málo výše než v ČR.

Náročnost

Na zájezd je vhodné trekové, crossové nebo silniční kolo. Pojedeme převážně po zpevněných asfaltových cestách a silnicích, jen výjimečně narazíme na šotolinu (asfalt 90 %, šotolina 10 %). U většiny tras jsou připraveny dvě varianty s rozdílným stupněm náročnosti. Denně se proto můžete sami rozhodnout pro jednu z možností (40 až 90 km, převýšení 200 až 1 000 m). Na kolech se budeme denně pohybovat maximálně 3-5 hodin. Denní etapy je možné po domluvě zkrátit nebo prodloužit. Protože budeme ubytováni na jednom místě, budete-li si chtít od kola odpočinout, lze etapu vynechat a třeba relaxovat u moře. K dispozici bude po celou dobu zájezdu autobus.

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10

Podobné zájezdy

Korsika

29. 6. - 10. 7. 2017 (12 dní)

10 760 Kč

Poznávací zájezdy a turistika

Korsika disponuje na relativně malém prostoru krásnými plážemi, vysokými pohořími, nedotčenou přírodou, divokými vodopády i klidnými tůněmi a také rozlehlými vinicemi, malebnými městy a přístavy.

Korsika na kole

25. 8. - 3. 9. 2017 (10 dní)

stan 12 490 Kč

bungalov 14 990 Kč

Cyklozájezdy

Korsika nabízí cyklistům nepřeberné množství terénů od horských etap do vnitrozemí po pohodové vyjížďky okolo pobřeží. Na rodném ostrově Napoleona Bonaparte najdete na malém prostoru velehorské štíty, romantická zákoutí na břehu moře i památky na dávné obyvatele ostrova, středověká opevněná města, strážní věže a kláštery.

Sicílie a Liparské ostrovy

6. - 17. 9. 2017 (12 dní)

11 980 Kč

Poznávací zájezdy a turistika

„Sicílie není jen mafie“, tak zní název jednoho cestopisného televizního pořadu. Dnešní Sicílie je opravdu především prvotřídní turistická destinace. Největší italský ostrov nabízí krásné pláže, hory i architektonické pozůstatky vlády Řeků, Římanů, Normanů a dalších dobyvatelů.

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.