Skotsko na kole

Cyklistický zájezd za zelenými kopci, tajemnými hrady a lochnesskou příšerou

Typ zájezdu:

Cyklozájezdy

Termín:

15. - 26. července 2016 (12 dní)

Cena:

stan 15 690 Kč

chatka 18 490 Kč

Poznámka:

Zájezd pořádá partnerská CK

Termín proběhl

Proč právě Skotsko?

Cyklistické putování krajinou majestátních hor a hlubokých jezer v zemi, která se proslavila svými svéráznými zvyky a pohnutou minulostí. Skotsko, mystický sever Velké Británie, je pro cestování na kole ideální díky husté síti postranních silniček a cyklostezek. Vydejte se s námi objevit divokou přírodu, starobylá města a romantické hrady, nechte se unést tajemnou historií a legendami Skotska. Trasa nás provede národním parkem Trossachs, přes majestátní pohoří Skotské vysočiny nebo vojenskými cestami podél vřesovišť a rašelinišť . Vydáme se po stopách skotských hrdinů, navštívíme palírnu whisky a nevynecháme slavná jezera Loch Ness nebo Loch Lomond. Na závěr se zastavíme u Hadriánova valu a zavítáme také do univerzitního města Oxford.

Program zájezdu

Den Program
1. odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Německo do Belgie
2. projížďka městem Bruggy, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace Het Zwin poblíž holandských hranic (50 km), noční trajekt do Anglie
3. trasa z Milngavie na severu Glasgow do volné krajiny Campsie Wells, prohlídka palírny skotské whisky Glengoyne (30 km), ubytování nedaleko Glasgow a možnost večerní návštěvy města (2 noci na stejném místě)
4. národní park Loch Lomond and The Trossachs – zalesněná krajina jezer, hor a vodopádů, kraj skotského hrdiny Rob Roye, přes centrum jižního Lomozu, Balloch, podél řeky Leven k nejstaršímu hradu v Británii Dumbarton, po silnici podél mořského zálivu Firth of Clyde do městečka Helensburgh, následně zpět údolím Glen Fruin do Ballochu (75 km), přejezd autobusem zpět na ubytování
5. etapa západním pobřežím: podél největšího jezera v Británii Loch Lomond, přes malebné vesničky Luss a Tarbet až do Inverarnan (40 km), trasu lze prodloužit kolem jezera Loch Long (15 km) nebo po východním pobřeží pod Ben Lomond a pak lodí do Tarbetu (2 noci na farmě)
6. srdcem Skotska: z horské vesnice Killin do sedla pod vrcholem Ben Lawer s výhledem na jezero a údolí Glen Lyon, horskou krajinou pod majestátnými vrcholy, pasoucími se ovečkami a divokými jeleny kolem jezera Loch Tay, návrat zpět do Killinu (80 km), možnost kratší varianty okružní cestou okolo jezera Tay (60 km)
7. od kamenného mostu v Bridge of Orchy k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť pustiny Rannoch Moor, za Ba Bridge až k ruinám Ba Cottage s překrásnými výhledy na Grampian Mountains a Glencoe Hills, dále sjezd údolím Glen Coe, nad kterým ční Buachaille Etive Mòr, až k mořskému jezeru Loch Leven a dále na ubytování na konec zálivu (50 km, možnost zkrácení na 30 km)
8. po vojenské cestě do pusté krajiny Skotské vysočiny a lesními porosty na hřeben nad údolím Glen Nevis s výhledem na horu Ben Nevis (1 344), sjezd do údolí a dále přes Fort William (45 km), alternativně lze trasu absolvovat po silnici podél jezera Loch Leven a Loch Linnhe (50 km), nebo podél řeky Klachmish do Fort Williamu a na ubytování (50 km) (2 noci na stejném místě)
9. odpočinkový den ve Fort William, alternativně výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (pěšky 20 km), pro zájemce možnost celodenní cyklotrasy k jezeru Loch Ness
10. odjezd na jih, zastávka s procházkou u Hadriánova valu - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany, tranzit přes Anglii a večer ubytování
11. etapa v okolí města Oxford nebo podél Temže (25-60 km), prohlídka univerzitního města, večer trajekt do Calais a tranzit přes Německo
12. příjezd do ČR

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
 • trajekt do Anglie a zpět
 • varianty ubytování – vyšší cena: 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelu ve vícelůžkových pokojích
  nižší cena: 8x nocleh ve vlastním stanu v kempech a na farmách
 • průvodce
 • informační materiály
 • pojištění léčebných výloh
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • vstupy do památkových objektů
 • stravování

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Praha, Beroun, Plzeň

Svoz: Brno

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze dvou typů ubytování. Levnější varianta spí v kempech a na farmách ve vlastních stanech, kde je třeba vlastní spacák a karimatka. Za vyšší cenu je možné se ubytovat na 8 nocí v chatičkách a hostelu ve vícelůžkových pokojích.

Stravování

Je vaší individuální záležitostí. Dokupovat základní potraviny je možné v supermarketech, kde jsou ceny přijatelné. Kromě toho můžete ochutnat některé z místních jídel v restauraci, i když zde jsou ceny citelně vyšší než u nás. Za příplatek 1 750 Kč na osobu je možné objednat českou polopenzi, která začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní.

Náročnost

Čekají nás jednodenní výlety po cyklistických cestách, které sledují dálkovou trasu West Highland Way. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. Trasu své denní etapy si můžete v rámci možností upravit. Nikomu nebudeme bránit, aby si etapu libovolně prodloužil. A naopak, vždy existuje možnost etapu v sedle kola vynechat anebo se vydat na pěší túru.

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.