Norsko 2008

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Myslím, že ti tento stačí až až. Bude asi hodně dobrý. Já mám taky takhle dobrý, ale už tak deset let. Takže už tolik nehřeje, ale já se v něm cítím skvěle. Záleží, jak jsi zvyklý, i méně teplý by ti stačil. Nebo si najít někoho do spacáku a hned bude tepleji :D

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Tak karimatky jsme už probrali, tam je mi už všechno jasné. Stany taky, ale teď ještě poraďte jaký máte spacák a jaký se bude hodit do podmínek Norska ..... Tady ještě tápu a nevím jaký vybrat :?
Našel jsem tento spacák, ten vypadá celkem dobře (cena už míň):
http://www.makalu.cz/zimni-expedicni/jurek-wintry-pl1.html
Myslíte že by stačil, nebo je až moc dobrý nebo nedostatečný? Omlouvám se za hloupé otázky, ale to víte, my, co chodíme jenom v létě .... :oops:

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Ahojky, to by byla skvělá večeře, pokud by si nás nedal spíš on :cry: Johny moc netrénuj, ať nejsem jediná upocená, co se bude dívat s povzdálí na vaše záda :oops:
S tou bundou to vidím taky tak :( ,vyhraje pláštěnka :lol: . Jak za starých,dobrých časů :wink: HLAVNÍ JE PŘEŽÍT

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Jojo, na nepromokavé bundy jsem se taky díval a jsou tak nehorázně drahé, až jsem se rozhodl, že pláštěnka bude bohatě stačit. A navíc, my budeme mít pěkné počasí, takže ji ani nebudeme potřebovat :wink:

Ale mám jednu horší zprávu - včera jsem si vyšel na kopeček za barákem abych prošlápl nové botky. S hrůzou jsem zjistil, že jsem úplně z formy. I bez baťohu jsem se potil jak pižmoň na poušti a zadýchával se jak na osmitisícovce :oops: Nakonec jsem se rozhodl, že nejlepší bude, když sestrojím sedátko na záda, ať se vám lépe nesu :)

Jo a ti kdo ještě neví co to je pižmoň, tak tady je jedno foto. Je to něco jako bizon, takže lovecké náčiní sebou - už se těším na požádné steaky .....

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Myslím, že to je v pohodě. Dříve se taky šlapalo a vybavení nebylo. Důležité je mít slunce v duši a dobrý přístup:-)

Uživatelem od:
20. 05. 2008

A nebo by sis mohla vyjít "jentak" a vystačíš si pak pouze s ručníkem :lol: a ještě za to sklidíš obdiv :wink:

Uživatelem od:
04. 03. 2008

Zkuošky už mám za sebou, ale kolem 20. června mám absolutoria :( takže jsem pěkně ve smyku :?
Naštěstí už mám odevzdanou absolventku, tak se snad zvládnu trochu naučit... To ale omlouvá moji absenci zde...
Jinak zátěžový test stanu made by Tesco ukázal, že krátkodobý intenzivní déšť vydrží, pokud bude skutečně dobře postavený a vypnutý. Jinak nic moc. Pro jistotu se poptávám po kamarádech, kdo by nám půjčil něco odolnějšího.
Mám problém s výběrem vhodné bundy: Myslíte, že je nutná super bunda za 2.000 a víc, nebo že si vystačím s něčím obyč a pořádnou pláštěnkou?

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Ahoj Jani, to víš že jsem docestoval dobře, díky za optání. A pročti si dřívější diskuzi, už jsme se o těch karimatkách bavili. Myslím že nejlepší bude ta samonafukovací, určitě zajistí dobrou tepelnou izolaci od země (kdyby se spalo na sněhu), pohodlí a jak už říkal Jenda, kdyby náhodou zateklo do stanu, tak tě ochrání i před vodou. Horší je, že ji málokdo má, takže je těžké si ji od někoho půjčit :cry: Ale já ji využiju i pak, takže já si ji koupím. A s tou výbavou to nepřehánějte, ať nejsem jediný kdo bude mít obyčejné kratasy a tričko :roll:
A jak to bude s tím vařením? Mám vzít velký hrnec? :P Nebo si mám vzít pouze ešusek pro sebe? :cry:

Uživatelem od:
20. 05. 2008

Zdravím, také si myslím, že není bezpodmínečně nutný stan od renomovaného výrobce. Ale musíš vědět, že nějakou tu spršku bez větších problémů ustojí. Rozhodně nedoporučuju stany z Tesca apod. pofidérních prodejců. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit stany od Jurka, mám ho uz spoustu let a jsem spokojený a hlavně je to český výrobek. Tento týden začíná v Letňanech prodejní výstava stanů a viděl jsem, že i Hanibal prodává stany teď levněji. Karimatku mám od firmy Yate. Koupil jsem si silnější, protože semtam spím i jak se říká pod širákem a kde se dá, takže nějaký ten kamínek či menší kořen se na silnější karimatce lépe snese. Do stanu na louku do kempu bude stačit i užší karimatka. A když do stanu opteče, bude se hodit nafukovací matračka :wink:

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Ahojky všichni, dostávám pomalu ale jistě cestovní horečku a hlavně zjišťuji, že mě výbava asi bude stát víc než dovolená :roll: Johny díky že ses zastavil a doufám že jsi docestoval dobře. Dívala jsem se na karimatky, jakou tloušťku by měla mít aby byla užitečná :roll: jsem z toho množství v šoku.PROČ NEDĚLAJÍ JEDEN TYP OD VŠEHO pro mě by to bylo určitě jednoduchší :wink: POMÓÓÓC!!! :lol:

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Ahojky, myslím,že zas tak tolik to nevadí, že není značkový, i neznačkový můžou být dobrý, ale určitě bych doporučovala dvouplášťový.
Zdravím Jirko a Zuzku z Pyrenejí. Tak sezení je už domluveno.

Uživatelem od:
03. 05. 2008

Zdravím...se ségrou se podrobovali stan zázěžovému testu - polívání vodou a obstál i když není značkový, tak myslíte, že se na něj máme spoléhat nebo raději ne? Jinak co se týče mého studia tak já už mám po úspěšné matře... :lol:

Uživatelem od:
29. 04. 2008

Ahoj lidi, všechny zdravím,
to je ale paráda tohleto počasí... užívejte si ho, toho nás v Norsku moc nečeká :lol:
Člověk sem chvilku nekoukne a pak jenom koulí očima :shock: jak se to tu rozjelo... parádní tipy a rady...nechcete někdo rovnou sepsat podrobný seznam, toho co všechno koupit a sbalit. To by byla paráda Smile Jak se znám budu všechno dělat na poslední chvíli...
Martino, tak jak jde studium? Co zkoušky, kdy tě to čeká?

Uživatelem od:
07. 05. 2008

No to bude super, jen zítra můžu až po 16hod. Tak hned jak budeš vědět jestli patek nebo sobota se ozvi a něco naplánujem. Aspoň nám dáš echo jak to vypadalo na sraze v Praze :wink: a kdo je vrchní kuchař,fotograf atd...Jsem už z toho celkem nervózní, že se my o té výpravě i zdá :) Tak snad přežiju. Číslo je 605 86 24 23, zatím ahojky a těším se na viděnou :P

Uživatelem od:
29. 05. 2008

Ahoj všichni, tak jsme se po dlouhé době podívali na toto diskuzní fórum a zjistili jsme, že se to tu pěkně rozjelo. Hlásíme svou účast na tomto zájezdu a už se moc těšíme. Loni jsme byli v Pyrenejích (zdravíme Honzu a Soukupovi). Tak doufám, že to bude stejně super jako loni, no dle toho co čteme to bude možná ještě lepší. Zdraví Horčovi

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Hlavní kuchaři výpravy už jsou vybraní, stejně jako fotograf a kronikář :D . Takže snad o hladu nebudeme. A jedu do vesničky kousek od Uherského Hradiště a protože nemám dálniční známku, tak pojedu okolo tebe (pokud teda jsi v Holešově). Ještě se teda ten můj kamarád musí ozvat jestli mám přijet v pátek, nebo až v sobotu, ale to by snad nebyl problém. Dej mi na tebe telefon a já až pojedu kolem, tak zavolám a můžem na chvíli někam sednout :wink:

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Ahoj Johny, tak to vypadá, že Morava je slabě zastoupená :cry: Kam míříš o víkendu, kdyby to bylo poblíž tak bude fajn vidět spřízněnou duši :lol: S těma májkama jsme na tom stejně, asi budeme dva o chlebu a vodě :( Ale třeba tam budou opravdu výborní kuchaři kteří umí zázraky i z mála, těším se :lol:

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Fuj, játrovky a podobné konzervy - těch jsem se po mých toulkách českou (mimochodem překrásnou) krajinou přejedl a v poslední době je vůbec nemusím. Asi budu jenom o chlebu a o vodě :(
Jinak sním snad všechno, nejsem zase tak vybíravý. Ale kluci se vytahovali, že vaří velice dobře, tak jim věřím - určitě mi nachystají něco dobrého :D

Díky moc za tipy Peti, budou se hodit. Ale ten velký baťoh asi co nejmenší, tak kolem 50-60l, to by snad mělo stačit. Pak je to moc velká zátěž a stejně pak taháš věci, které nepotřebuješ ... ale aspoň mám nějakou představu. Díky moc.

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Ahojky, co se týče jídla, nejčastěji jsou úspěšné játrovky a játrovky..... :D Dobré jsou těstoviny s omáčkou - Plný Hrnec nebo jak se to jmenuje, potom určitě fazole. Záleží, co jíš a trošku, aby jsi to měl na střídačku, protože po 17 dnech budeš rád, že se ti nezdá o ešusu a co netradičního zase budeš mít. Batoh velký - 60-80l, malý- záleží na každém. Pod sedačku krabici či tašku s jídlem. To by mělo stačit ze zavazadel. Už mám taky cestovní horečku. Tak zatím všechny zdravím

Uživatelem od:
17. 04. 2008

No už se nám to krátí. Už jenom měsíc a půl a hurááá na dovču. Takže už byjste mi měli říct co mám vzít nato jídlo. Když mi budete vařit, tak ať aspoň něco vezmu :D .

Jo a pořád nemám parťáka, kdyby měl někdo místo ve stanu, tak se hlaste. A ještě jsem se chtěl zeptat, jak velký baťoh si berete? (ten velký i malý).

Uživatelem od:
17. 04. 2008

No já jsem z Jeseníku a klidně můžete přijet :D . Ale lepší by to bylo udělat někde s největší koncentrací účastníků zájezdu. A protože jedu za 14 dní (víkend na konci měsíce) za kamarádem na jižní moravu na návštěvu, tak to můžem uskutečnit klidně v tom termínu. Jenom vyberte kde :wink: .

A přidávám se s poděkováním těm, kteří se dělí o své zkušenosti, já vždy podnikal pouze týdenní túry po ČR nebo SR a nato mi stačilo velice málo. Teď budu potřebovat lepší výbavu :roll: .

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Ahoj lidičky, vidím, že se to tu pěkně rozjelo :D Ten sraz určitě stál zato, jen škoda, že jsme tam taky nebyli :cry: .No snad to seznamování doženeme v autobuse :!:
Ty rady tady jsou fakt super, všem co už mají něco takového za sebou díky :wink: .Nám, co jedeme poprvé ale ne snad naposled to moc pomůže, takže díky,díky... :wink:
A co ta MORAVA, sejdeme se někde :?: Můžou přijet samozřejmě i ČECHY, jen domluvit termín a místo. Napište kdo je odkud a kde by navrhoval sraz, čas ještě nějaký máme :P

Uživatelem od:
06. 02. 2008

nazdarek lidičky.. ja byla s Mundem v Norsku před 4 lety (nebo už 5-ti). a zapršelo nám tam pouze jednou pořádně celý den. A pak maximálně 2 krát malé mrholení. Jinak jsme se spíše opalovali.. Docela vám ho závidím.. ale tentokrát fičím do Irska. čauky Janča

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Doporučuju samonafukovačku, nezabírá místo, je lehká a má velkou izolaci. Stan to chce určitě ne ten zahradní:-)Ale nějakou značku. Když bude delší dobu pršet (ale to snad ne), možná by to mohla být náhrada bazénu :D . Přeháním. My máme Hannah. Myslím, že jsou to dobré stany a Jureky jsou ještě lepší.

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Díky Honzo (HR) za ten typ té karimatky. Těch typů Jurek je celkem dost, tak jsem nevěděl kterou. A s tím počasím to snad letos bude lepší....

HR
Uživatelem od:
21. 08. 2006

Já mám Jurek Standard 25 a stačí, proti klasické karimatce je to postýlka. A zas není tak velká a těžká.

Uživatelem od:
20. 05. 2008

Karimatku si určitě kup, asi bych i doporučoval nějakou z těch silnějších, kamarád říkal, že on měl dokonce nafukovací matračku, neboť ikdyž měl ucházející stan, po 14 dnech deště i ten jeho měl uvnitř vlhkou podlážku, takže oblečení apod. dal na matračku, aby alespoň trochu do rána uschlo. Snad budeme mít letos na počasí štěstí.

Uživatelem od:
03. 05. 2008

Já jedu se sestrou a budu se jí držet...takže to nebyla nabídka ani poptávka po spolusedícím...:))

Uživatelem od:
17. 04. 2008

No když jsme se loučili, tak jsem byl ještě naprosto střízliv. A Honzů je strašně moc, vím o čem mluvím :lol: . Dobré boty a pláštěnku budu mít, ten stan je horší, žádný ucházející nemám :cry: Projdu si tedy ty obchody cos doporučil, potřebuju tu karimatku .... Díky za tipy

Uživatelem od:
20. 05. 2008

Johny, kolik si měl v pátek piv, vždyť jsem seděl vedle tebe!? Vybavení si kupte samozřejmě kde chcete. Dnes jsem mluvil s kamarádem, který byl také v Norsku, ze 14 dní jim pršelo skoro každý den. Tři věci, které jsou dle něj nutné - dobrý stan, boty a pláštěnka :wink:

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Cože? Já ještě nemám ani parťáka a vy už si rozebíráte místa na sezení? Nebo si jenom Marky vybíráš nějakýho klučinu se kterým budeš sedět v buse? :D

Uživatelem od:
03. 05. 2008

Johny tys mi teda dal...takový věci mi nesmíš dělat :lol:

Jinak lidičky začneme ňák řešit to sezení v autobuse???

Uživatelem od:
17. 04. 2008

No to je dobrý, už je tu reklamní akce i na Mundo fóru :roll: . Jendo ty jedeš s náma, nebo jenom děláš propagaci?

Peti, myslím že o nic nepřijdeš když nás uvidíš až u busu. Ale pokud by jsi moc chtěla, tak o víkendu na konci měsíce pojedu kolem tebe.

Tak vidím že jsem vás pořádně vystrašil s tou fotečkou :lol: No nemusíte se bát, tohle není z Norska, to jsem jenom někde našel na netu :lol:

Uživatelem od:
04. 03. 2008

Petro, neboj, na té fotce jste tak maličcí, že identifikace podle ní určitě nebude úplně jednoduchá :D Já se svými fotkami nerada chlubím (není čím), tak si budete muset počkat do autobusu :) .

Johny ta cestička vypadá pěkně, jestli bude mít pár metrů, půjde to. Jestli to budou spíš kilometry, tak už to bude zajímavější. :(

Uživatelem od:
03. 05. 2008

Tak ta cestička vypadá vážně lákavě - myslím, že rači nikam nejedu :lol:

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Honzo, díky ty práskači :D . Teď už nebudeme překvapení. Všichni nás identifikují a já ani nebudu vědět,jak vypadá Johny, Špatninka.... :cry:
Neměli byste to napravit? Ať jsme na tom stejně :lol:

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Tak něco takového nás čeká :D :D :D Doufám že se nikdo nebojí výšek :wink:

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Lidi vy jste zlatí. Tady se člověk jeden den o něčem zmíní a druhý den to má na talíři, teda na monitoru.

Honzo díky za fotku. Vidím, že dvorního fotografa jsme vybrali skvěle, fotky jsou to úžasný.

Ten gril je super, kdo že ho bere? Už se těším na masíčko na grilu ... Mnam. Jo a ty karimatky nevypadají špatně (díky špatninko). Ale ta karimatka Jurek vypadá ještě líp :D. Honzo jakou přesně máš? V nabídce je několik typů a nevím který je nejlepší.

HR
Uživatelem od:
21. 08. 2006

Doufám že důvěru ve mě vloženou nezklamete. :D
Karimatku mám Jurek, a můžu doporučit.

Petra a Luděk jsou uprostřed.

Uživatelem od:
04. 03. 2008

Johny, mrkni na odkazy. Sehnat se dají i o pár kaček levněji, ale na méně přehledných shopech.
http://www.bartsport.cz/samonafukovaci-karimatky/husky-flab

a určitě by se hodilo tohle: http://www.bartsport.cz/plynove-grily/campingaz-adelaide-woody-2 :D

Uživatelem od:
17. 04. 2008

Špatninko, ještě jsi zapomněla na jednu věc. Nevím jestli jsi nato zapomněla schválně nebo co .... Ještě jsme dohodli kdo bude dělat kronikáře výpravy :P A co jsi našla za ty karimatky a nepromokavé oblečení? Ať to nemusím hledat taky :D

A sraz byl super. Pouze nevím jestli na ten další dorazím, mám to ještě víc z ruky než Petra. Ale na jižní moravu bych měl jet teď někdy o víkendu, tak ještě můžem udělat sraz tam, ať už vás poznám všechny :D

A to je škoda že jsme neudělali aspoň jednu fotečku, tady by se pěkně vyjímala. Ale teď mě tak napadá, že Honza tu může dát nějakou fotku z Pyrenejí s popiskama kdo s náma pojede i do Norska a je to 8)

Uživatelem od:
03. 05. 2008

Tak mi zapřáhnem Honzíka ať na příštím srazíku co uděláme udělá ňáký fotečky a pošlem...ať nejsi pak překvapená kdo to s tebou jede :lol:

Uživatelem od:
07. 05. 2008

Tak koukám, že jste mě už zapřáhli. Trénovaná sice jsem, ale myslím, že chlapi to zvládnou:-)))) Tak koukám, že se vám srazík povedl. HR vám určitě povídal, jak dobře fotí, byl s námi v Pyrenejích a fotky jsou úžasné, tak ho vřele doporučuju. My jsme dorazit nemohli, máme to celkem daleko, takže to vidím, že se uvidíme, až v autobuse. O to to bude lepší překvapení:-)))

Uživatelem od:
04. 03. 2008

Mně se po dobré kalbě vždycky dobře vstává :) Od rána študuji samonafukovací karimatky, vařiče a nepromokavé oblečení :D

Zopakujeme to rozhodně, dřív než na konci června to ale z mé strany neklapne - dělám absolutoria :(

Uživatelem od:
29. 04. 2008

Teda Martino ty si ale ranní ptáče... copak se v sobotu takhle brzo vstává? :shock:
Svatá pravda...sraz se vyvedl...musíme si to zopakovat...
Jinak mě ani tak netrápí otázka co vzít, ale spíš kolik toho vzít??

Uživatelem od:
03. 05. 2008

Taky souhlasím, srazík se moc povedl...a informace o tom, že Štěpán beru bílý rum je skutečně zásadní...a když už sme u toho...co teda budeme brát my?

Uživatelem od:
04. 03. 2008

Myslím, že nebudu jediná, kdo si myslí, že se nám to včera parádně vyvedlo!
Rekapituluji důležité věci, na kterých jsme se usnesli :D
1. Honza (HR) a Štěpán budou vařit mořské potvory (konkrétně myslím říkali, že krevety, ale určitě se rádi zhostí i dalších pokrmů :D )
2. Honza (HR) bude vrchní fotograf (tuto fci mu budu nesmírně závidět, ale mé finanční prostředky mi nedovolí tento stav ještě dlouho změnit :( )
3. Štepán bere bílý rum (Havana a Morgan) :lol:

Nezapomněla jsem na něco? :roll:

Uživatelem od:
04. 03. 2008

Tak to se dneska sejdeme v hojném počtu, to je dobře.
Vy se pořád hádáte, kdo ponese čí batoh a na mne nikdo nemyslí :( To bych asi skutečně měla začít trénovat :roll:

Uživatelem od:
03. 05. 2008

Já věděla, že mi to neprojde :lol: Tě nekdo vezme ne...

Uživatelem od:
17. 04. 2008

COŽE? No to jsi tak úplně nepochopila můj úmysl. Já měl v plánu nabalit Petře svoje věci a pak ze sebe dělat hvězdu jak mi to skvěle jde :lol: :lol: Čili žádný cizí baťoh bych už netáhl.

Ale co baťoh, ale teď zjišťuju, že vzhledem k tomu, že budu sám, tak budu muset někde shánět malý stan pro mě :roll:

Uživatelem od:
17. 01. 2008

Ahoj,
s přítelkyní jsme se přihlásily na tento zájezd a rád bych od Vás získal pár rad...tohoho typu je to náš první zájezd a musíme si nakoupit vybyvení...uvítal bych nějakou radu hlavně ohledně obutí(jestli jsou potřeba kontníčkové pohorky,nebo stačí lehčí obuv,je to přeci jen v létě,tak bych se pak nerad pařil :D )jinak uvítám jakoukoli radu ohledně vybavení sebou atd.

díky za odpovědi a doufám,že pojede dobrá parta :wink:

už se nemůžem dočkat :D

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.