Zákazníci o CK Mundo:

Vždycky mě lákalo vyrazit na cesty s partou kamarádů - spát ve stanu, chodit po horách, poznávat místní zvláštnosti. Nejsem ale drsný dobrodruh, který by vydržel několikatýdenní pobyty natěžko v divočině. V CK Mundo jsem našla výborný kompromis mezi dobrodružným cestováním a tradičními organizovanými zájezdy. A i když jsem od svého prvního zájezdu už několikrát vyrazila na cesty i na vlastní pěst, k Mundu se pořád ráda vracím, protože cestování s cestovkou má ještě jednu velkou výhodu - člověk nemusí nic plánovat, organizovat a řešit. No a to hlavní - na zájezdu do Skotska jsem poznala svého partnera, takže Mundo můžu doporučit i jako seznamku. :-)

Martina Pichrtová, Praha (zájezdy Italské Dolomity 2012, Zakarpatská Ukrajina 2011, Švýcarsko 2008, Skotsko 2007, Norsko 2006, Irsko 2005)

I když ráda cestuji na vlastní pěst, nemá to na výlet s CK Mundo. To jsou opravdové prázdniny, kdy nejen utíkám od práce, ale jedu si nabít baterky nezapomenutelnými zážitky. Východ, západ, sever či jih, stan nebo hostel, vždy je to dobrodružství plné šťavnatých chvil, nádherných výhledů, výborných chutí a neodolatelných vůní v kruhu úžasných lidí. Pokaždé taky díky skvělým průvodcům a spolucestovatelům zjistím, kam chci jet příště. A určitě s Mundem.

Joanna Nowak, Praha (zájezdy Rumunsko – Transylvánie 2016, Srí Lanka 2016, Sicílii a Liparské ostrovy 2015, Černá hora 2014)

S CK Mundo jsem poprvé vyrazila v létě 2006 do Slovinska. Tenkrát jsem ještě jako studentka hledala způsob, jak cestovat do ciziny - do přírody, do hor a za drobný peníz. Organizace zájezdů mne nadchla. Původní obavy z toho, že nebudu fyzicky zdatnějším turistům stačit, se ukázaly jako zbytečné. Na zájezdu se většinou setkají pohodoví lidé - z každého jsem si přivezla domů nejen krásné zážitky, ale i nové přátele. S některými se vídám dodnes. Přestože se vždy přihlásili i jednotlivci, kteří předem nikoho neznali, díky skvělým průvodcům a tradičním „karimatka párty“ se účastníci vždy vraceli jako jedna velká parta.

Kateřina Šumberová, Praha (zájezdy Pyreneje 2011, Švýcarsko 2008, Skotsko 2007, Slovinsko 2006)

Recenzie zákazníkov

Benelux

Poznávací zájazd do Holandska, Belgicka a Luxemburska - historické klenoty krajín Beneluxu

Typ zájazdu:

Poznávacie zájazdy a turistika

Termín:

3. - 8. mája 2018 (6 dní)

Cena:

6 880 Kč, čo je aktuálne 270 €

Rezervovať zájazd

Prečo práve krajiny Beneluxu?

Holandsko je krajinou tulipánov, veterných mlynov, drevákov, polderov a grachtov (vodných kanálov). Belgicko nadchne návštevníkov krásnymi mestami s typickými cechovými domami (napr. Bruggám vzdali hold tvorcovia úspešného filmu V Bruggách). Luxemburské hlavné mesto zase vyniká krásnou prírodnou polohou na skale nad sútokom dvoch riek. V Holandsku ochutnáme vynikajúce syry a tradičné haringy (slanečky), v Belgicku zasa wafle, čokoládové pralinky a v neposlednom rade i belgické pivo. Budeme obdivovať delftskú fajansu i flámsku čipku, spoznáme kraj holandských a flámskych majstrov – veď krajiny Beneluxu dali svetu Rembrandta, Rubensa, Vermeera, Van Gogha... Na záver môžeme v slobodomyseľnom Amsterdame nahliadnuť i do známych koffieshopov či nechválne známych vykričaných štvrtí.

Program zájazdu

(viď tiež mapa zájazdu)
Deň Program
1. 20:00 Hradec Králové – odchod od železničnej stanice (autobusová zastávka označená písm. J)
22:00 Praha – odchod z autobusovej stanice Florenc (najčastejšie nástupište číslo 12)
00:00 Plzeň – odchod z parkoviska pred budovou ČSAD za Centrálnou autobusovou stanicou

tranzit cez Nemecko
2. hlavné mesto Luxemburského veľkovojvodstva Luxemburg (Luxembourg) – zachovalé hradby, Veľkovojvodský palác, katedrála Notre Dame, kde sú uložené ostatky českého kráľa Jána Luxemburského, Brusel – metropola Belgicka a "hlavné mesto Európy" s nádherným námestím Grand Place (impozantná radnica, cechové domy) a známymi symbolmi: Manneken Pis - cikajúci chlapček, belgické pralinky, wafle a hranolky..., zastávka pri Atomiu (stavba v tvare 165miliárd krát zväčšenej elementárnej bunky kryštálu železa)
3. historické jadro stredovekého mesta Bruggy, ktoré je pretkané sieťou kanálov (skvost architektúry - námestie Grote Markt, gotická radnica...), Gent – stará metropola Flámska a "mesto troch veží" s krásnymi cechovými domami, katedrálou a zvonicou Belfort
4. skanzen veterných mlynov Kinderdijk, centrum výroby fajáns - mesto Delft (malebné námestie s radnicou), povestná kvetinová záhrada Keukenhof
5. najväčšie mesto Holandska Amsterdam – známe grachty (možnosť výletu na loďke), Kráľovský palác, kostol Oude Kerk, múzeá (Van Goghovo, Rijksmuseum), charakteristické koffieshopy, trhoviská, vykričaná štvrť..., tranzit cez Nemecko
6. návrat do ČR v dopoludňajších hodinách

Mapa zájazduPoznávací zájazd Benelux: zobraziť väčšiu mapu

Cena zahŕňa:

  • dopravu klimatizovaným autobusom
  • 3x ubytovanie v hoteli (2 lôžkové izby s príslušenstvom)
  • 3x raňajky
  • sprievodcu
  • informačnú brožúru
  • poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

Cena nezahŕňa:

  • vstupy do pamiatkových objektov (podľa záujmu môžete utratiť až 90 €)
  • stravovanie okrem uvedených raňajok

Ubytovanie

V Belgicku strávime dve noci v hoteli reťazca Ibis Budget v 2lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom. Jednu noc strávime v hoteli v Holandsku.

Stravovanie

Cena zahŕňa raňajky, inak prebieha stravovanie individuálne. V priebehu dňa sa môžete stravovať z vlastných zdrojov, kupovať si jedlo v obchodoch v mestách, zájsť do reštaurácie alebo si dať jedlo na ulici (typické hranolky s množstvom omáčok, v Holandsku haringy, v Belgicku vynikajúce wafle atď.). Ceny potravín i jedla na ulici či v reštauráciách sú vyššie než v Českej republike.

Cestovné poistenie

Poistenie si môžete zaistiť sami alebo si v zmluve o zájazdu priobjednať cestovné poistenie Generali vrátane poistenia storna zájazdu. Pre horskú turistiku a extémne športy odporúčame celoročné poistenie Alpenverein.

U Generali stojí cestovné poistenie na dobu zájazdu 174 Kč, čo je aktuálne cca 7 €.

Delft je, stejně jako jiná holandská města, protkán kanályAmsterdam je rájem cyklistůMalebné Bruggy jsou protkané kanályDominantou Brugg je zvonice Belfort na náměstí Grote MarktStředověké štítové domy na náměstí Grote Markt v BruggáchDvůr bekyní v BruggáchV Bruggách nesmí návštěvník minout plavbu loďkami po kanálechBruggy jsou pravděpodobně nejkrásnějším městem BelgieSlavný most Pont Adolphe překlenující údolí řeky Pétrusse v LucemburkuJedním ze symbolů Bruselu je AtomiumV Keukenhofu si milovníci květin přijdou na svéKvětinový park Keukenhof je největší v Nizozemsku i celé EvropěV Kinderdijku se nachází celkem 19 větrných mlýnůVětrné mlýny byly využívány k odčerpávání vody z tzv. polderůDetail 83 m vysoké zvonice Belfort v BruggáchNěkteré středověké domy u kanálu Graslei v Gentu pochází již z 12. stoletíNa nábřeží Graslei v Gentu to žijeTypická modro-bílá fajáns pochází z města DelftNáměstí Grand-Place v Bruselu bylo vybudované v barokním styluDomy na náměstí Grand-Place v Bruselu vystavěly řemeslnické cechyMaison du Roi v Bruselu měl demonstrovat císařskou mocNizozemsko je proslulé výrobou sýrů, např. GoudyKeukenhof - tulipány, kam se podíváš :-)Milujete-li čokoládu, belgickým pralinkám neodoláte...V Belgii se ročně vyrobí nejvíce druhů a typů piva na světěV Keukenhofu tulipány hrají všemi barvamiMezi belgické sladké speciality patří vafleK Holandsku patří jednoznačně i dřevákyČurající chlapeček je neodmyslitelným symbolem BruseluFotogenické větrné mlýny v KinderdijkuTypický obrázek z DelftuDominantou Delftu je věž kostela Nieuwe KerkPohled na Lucemburk v oblasti kolem řeky PétrusseHolandský sýrový trhTypicky holandská architektura v AmsterdamuÚzké domy postavené přímo u kanálu v AmsterdamuKola bývají v Amsterdamu běžně přidělaná k zábradlí mostůAmsterdam je prokřižovaný kanályTypická výstavba v Amsterdamu

Napíšte si o viac informácií

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájazd

On-line:

Rezervovať zájazd

alebo telefonicky:

+420 773 10 40 10

Odoberajte náš newsletter

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.