Zákazníci o CK Mundo:

V roce 2011 jsem neměl s kým jet na dovolenou a z doslechu jsem objevil CK Mundo. Po několika dnech váhání jsem se přihlásil na Korsiku. Počáteční obavy jet sám se už během cesty tam rozplynuly. Účastníci zájezdu byli přátelští a skoro každý večer byla společenská zábava ve stylu karimatka party, takže jsem si vůbec nepřišel sám a vracel jsem se nadšený. Další roky jsem s Mundem rád jezdil znovu a vždy s příjemným pocitem nově poznaných míst i lidí. Na zájezdech oceňuji připravenost průvodců a jejich ochotu udělat změnu programu, pokud si to situace vyžádá.

Zdeněk Měřínský, Praha (zájezdy Andalusie a Kastilie 2015, Rumunsko a Moldavsko 2015, Sicílie a Liparské ostrovy 2014, Řeka Salza 2013, Pyreneje 2012, Korsika 2011)

S Mundem jsem byla na třech zájezdech. První bylo Rumunsko a Moldavsko - jeden z nejlepších zážitků v mém životě, protože se sešla výborná parta, se kterou jsme se pak domlouvali i na dalších společných zájezdech. Oceňuju i profi práci průvodců, kteří nám vždy při přejezdech říkali zajímavé informace. Taky je fajn, že prohlídky měst nejsou "za deštníkem", ale každý může jít tam, kam ho to táhne. Mundo je podle mě ideální pro lidi, kteří nemají čas vše zařizovat na vlastní pěst, nebo z toho mají strach, ale chtějí zažít dobrodružnější dovolenou, než se jet na týden vykoupat k moři do Chorvatska.

Nela Fenclová, Františkovy Lázně (zájezdy Makedonie a Kosovo 2012, Albánie 2011, Rumunsko a Moldavsko 2010)

Od prvního zájezdu do Švýcarska je pro mne tato CK jasnou volbou. Hlavní předností je výborná organizace, vždy milí a usměvaví průvodci, kteří poskytnou spoustu zajímavých informací. Za zmínku stojí i program zájezdů, který kombinuje jak města, tak přírodu a vše je zakončené večerní karimatka party. Vyhovujeme mi i neustále se rozšiřující nabídka zájezdů, takže se někdy musím těžce rozhodovat. S Mundem jsem si vyzkoušela i ferraty a dvoudenní trek, tyhle zážitky ve mně zanechali dobrý pocit a chtěla bych je ještě někdy vyzkoušet. Mundo vřele doporučuji všem, kteří mají rádi fajn partu lidí.

Martina Lipenská, Raspenava (zájezdy Auvergne 2016, Paříž a Versailles 2014, Benelux 2013, Skotsko 2013, Italské Dolomity 2012, Norsko a Švédsko 2011, Švýcarsko 2010)

Recenzie zákazníkov

Benelux

Poznávací zájazd do Holandska, Belgicka a Luxemburska - historické klenoty krajín Beneluxu

Typ zájazdu:

Poznávacie zájazdy a turistika

Termín:

3. - 8. mája 2018 (6 dní)

Cena:

6 880 Kč, čo je aktuálne 271 €

Rezervovať zájazd

Prečo práve krajiny Beneluxu?

Holandsko je krajinou tulipánov, veterných mlynov, drevákov, polderov a grachtov (vodných kanálov). Belgicko nadchne návštevníkov krásnymi mestami s typickými cechovými domami (napr. Bruggám vzdali hold tvorcovia úspešného filmu V Bruggách). Luxemburské hlavné mesto zase vyniká krásnou prírodnou polohou na skale nad sútokom dvoch riek. V Holandsku ochutnáme vynikajúce syry a tradičné haringy (slanečky), v Belgicku zasa wafle, čokoládové pralinky a v neposlednom rade i belgické pivo. Budeme obdivovať delftskú fajansu i flámsku čipku, spoznáme kraj holandských a flámskych majstrov – veď krajiny Beneluxu dali svetu Rembrandta, Rubensa, Vermeera, Van Gogha... Na záver môžeme v slobodomyseľnom Amsterdame nahliadnuť i do známych koffieshopov či nechválne známych vykričaných štvrtí.

Program zájazdu

(viď tiež mapa zájazdu)
Deň Program
1. 20:00 Hradec Králové – odchod od železničnej stanice (autobusová zastávka označená písm. J)
22:00 Praha – odchod z autobusovej stanice Florenc (najčastejšie nástupište číslo 12)
00:00 Plzeň – odchod z parkoviska pred budovou ČSAD za Centrálnou autobusovou stanicou

tranzit cez Nemecko
2. hlavné mesto Luxemburského veľkovojvodstva Luxemburg (Luxembourg) – zachovalé hradby, Veľkovojvodský palác, katedrála Notre Dame, kde sú uložené ostatky českého kráľa Jána Luxemburského, Brusel – metropola Belgicka a "hlavné mesto Európy" s nádherným námestím Grand Place (impozantná radnica, cechové domy) a známymi symbolmi: Manneken Pis - cikajúci chlapček, belgické pralinky, wafle a hranolky..., zastávka pri Atomiu (stavba v tvare 165miliárd krát zväčšenej elementárnej bunky kryštálu železa)
3. historické jadro stredovekého mesta Bruggy, ktoré je pretkané sieťou kanálov (skvost architektúry - námestie Grote Markt, gotická radnica...), Gent – stará metropola Flámska a "mesto troch veží" s krásnymi cechovými domami, katedrálou a zvonicou Belfort
4. skanzen veterných mlynov Kinderdijk, centrum výroby fajáns - mesto Delft (malebné námestie s radnicou), povestná kvetinová záhrada Keukenhof
5. najväčšie mesto Holandska Amsterdam – známe grachty (možnosť výletu na loďke), Kráľovský palác, kostol Oude Kerk, múzeá (Van Goghovo, Rijksmuseum), charakteristické koffieshopy, trhoviská, vykričaná štvrť..., tranzit cez Nemecko
6. návrat do ČR v dopoludňajších hodinách

Mapa zájazduPoznávací zájazd Benelux: zobraziť väčšiu mapu

Cena zahŕňa:

  • dopravu klimatizovaným autobusom
  • 3x ubytovanie v hoteli (2 lôžkové izby s príslušenstvom)
  • 3x raňajky
  • sprievodcu
  • informačnú brožúru
  • poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

Cena nezahŕňa:

  • vstupy do pamiatkových objektov (podľa záujmu môžete utratiť až 90 €)
  • stravovanie okrem uvedených raňajok

Ubytovanie

V Belgicku strávime dve noci v hoteli reťazca Ibis Budget v 2lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom. Jednu noc strávime v hoteli v Holandsku.

Stravovanie

Cena zahŕňa raňajky, inak prebieha stravovanie individuálne. V priebehu dňa sa môžete stravovať z vlastných zdrojov, kupovať si jedlo v obchodoch v mestách, zájsť do reštaurácie alebo si dať jedlo na ulici (typické hranolky s množstvom omáčok, v Holandsku haringy, v Belgicku vynikajúce wafle atď.). Ceny potravín i jedla na ulici či v reštauráciách sú vyššie než v Českej republike.

Cestovné poistenie

Poistenie si môžete zaistiť sami alebo si v zmluve o zájazdu priobjednať cestovné poistenie Generali vrátane poistenia storna zájazdu. Pre horskú turistiku a extémne športy odporúčame celoročné poistenie Alpenverein.

U Generali stojí cestovné poistenie na dobu zájazdu 174 Kč, čo je aktuálne cca 7 €.

Delft je, stejně jako jiná holandská města, protkán kanályAmsterdam je rájem cyklistůMalebné Bruggy jsou protkané kanályDominantou Brugg je zvonice Belfort na náměstí Grote MarktStředověké štítové domy na náměstí Grote Markt v BruggáchDvůr bekyní v BruggáchV Bruggách nesmí návštěvník minout plavbu loďkami po kanálechBruggy jsou pravděpodobně nejkrásnějším městem BelgieSlavný most Pont Adolphe překlenující údolí řeky Pétrusse v LucemburkuJedním ze symbolů Bruselu je AtomiumV Keukenhofu si milovníci květin přijdou na svéKvětinový park Keukenhof je největší v Nizozemsku i celé EvropěV Kinderdijku se nachází celkem 19 větrných mlýnůVětrné mlýny byly využívány k odčerpávání vody z tzv. polderůDetail 83 m vysoké zvonice Belfort v BruggáchNěkteré středověké domy u kanálu Graslei v Gentu pochází již z 12. stoletíNa nábřeží Graslei v Gentu to žijeTypická modro-bílá fajáns pochází z města DelftNáměstí Grand-Place v Bruselu bylo vybudované v barokním styluDomy na náměstí Grand-Place v Bruselu vystavěly řemeslnické cechyMaison du Roi v Bruselu měl demonstrovat císařskou mocNizozemsko je proslulé výrobou sýrů, např. GoudyKeukenhof - tulipány, kam se podíváš :-)Milujete-li čokoládu, belgickým pralinkám neodoláte...V Belgii se ročně vyrobí nejvíce druhů a typů piva na světěV Keukenhofu tulipány hrají všemi barvamiMezi belgické sladké speciality patří vafleK Holandsku patří jednoznačně i dřevákyČurající chlapeček je neodmyslitelným symbolem BruseluFotogenické větrné mlýny v KinderdijkuTypický obrázek z DelftuDominantou Delftu je věž kostela Nieuwe KerkPohled na Lucemburk v oblasti kolem řeky PétrusseHolandský sýrový trhTypicky holandská architektura v AmsterdamuÚzké domy postavené přímo u kanálu v AmsterdamuKola bývají v Amsterdamu běžně přidělaná k zábradlí mostůAmsterdam je prokřižovaný kanályTypická výstavba v Amsterdamu

Napíšte si o viac informácií

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájazd

On-line:

Rezervovať zájazd

alebo telefonicky:

+420 773 10 40 10

Podobné zájazdy

Alsasko

25. - 30. 9. 2018 (6 dní)

229 €

Poznávací zájezdy a turistika

Alsasko je vinárskym rajom, ale nie len milovníci vína ocenia jeho vínnu cestu s krásnou krajinou a vinohradmi. Región známy syrom munster, foie gras a slaným koláčom tarte flambée poteší všetkých gurmánov. Malebné historické mestečká a dedinky s hrazdenými domami, kanály a romantické hrady ocenia priaznivci kultúry a histórie. A pokiaľ ...

Bretónsko a Normandia

31. 8. - 9. 9. 2018 (10 dní)

392 €

Poznávací zájezdy a turistika

Bretónsko a Normandia sú dva z najkrajších regiónov Francúzska. Predovšetkým Bretónsko je veľmi svojráznou oblasťou a svojou kultúrou sa od zvyšku krajiny dosť odlišuje. Bretónska krajina s farebnými žulovými skaliskami, nekonečnými plážami, vresoviskami, rybárskymi dedinkami, rozbúreným Atlantikom a mohutným prílivom má svoje kúzlo.

Pobaltie

25. 8. - 2. 9. 2018 (9 dní)

346 €

Poznávací zájezdy a turistika

Vydajte sa s nami do pobaltských krajín, predtým ťažko skúšaných pod nemeckou a sovietskou vládou. Všetky tri hlavné mestá – estónsky Tallinn, lotyšská Riga i litovský Vilnius majú historické jadrá zapísané na Zozname UNESCO.

Odoberajte náš newsletter

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.