Zákazníci o CK Mundo:

Když se řekne Mundo, představím si partu super mladých lidí, kteří se na zájezdech vždy sejdou. Průvodci jsou milí, kamarádští a hlavně vždy poskytnou dostatek informací a skvěle vše zorganizují! Po večerech (nocích) můžete společně zasednout na "karimatka párty", kde se nikdy nenudíte. :-) Pokud nemáte "parťáka" na cestu, tak to vůbec nevadí. Takových lidí jezdí spousta. Jestli se nechcete o nic starat a koupit si zájezd se vším komfortem, tak se vydejte s Mundem.

Veronika Havránková, České Budějovice (zájezdy Slovinsko 2011, Albánie 2010, Korsika 2008, Rumunsko 2007)

V roce 2008 jsem se rozhodla vycestovat do Švýcarska s dosud nevyzkoušenou cestovkou Mundo a tato výprava se pro mě stala nezapomenutelným zážitkem se skvělými lidmi a krásnou švýcarskou přírodou. Nebyl důvod nevyzkoušet Mundo pro poznání Maroka, které mě uchvátilo úplně odlišnou kulturou. Průvodci byli vždy ochotni nám poradit, která místa je dobré navštívit, čeho se vyvarovat a které speciality ochutnat. V neposlední řadě musím zmínit Izrael s biblickými místy, Jeruzalémem, Zdí nářků a Mrtvým mořem. K poznání jakékoliv další země bych neváhala opět využít služeb CK Mundo. Je ideální pro lidi, kteří chtějí mít jasný plán a podporu průvodců, ale přitom i dostatek nezávislosti.

Mirka Mlýnková, Sudoměřice (zájezdy Řecko 2015, Izrael 2012, Maroko 2010, Švýcarsko 2008)

Vždycky mě lákalo vyrazit na cesty s partou kamarádů - spát ve stanu, chodit po horách, poznávat místní zvláštnosti. Nejsem ale drsný dobrodruh, který by vydržel několikatýdenní pobyty natěžko v divočině. V CK Mundo jsem našla výborný kompromis mezi dobrodružným cestováním a tradičními organizovanými zájezdy. A i když jsem od svého prvního zájezdu už několikrát vyrazila na cesty i na vlastní pěst, k Mundu se pořád ráda vracím, protože cestování s cestovkou má ještě jednu velkou výhodu - člověk nemusí nic plánovat, organizovat a řešit. No a to hlavní - na zájezdu do Skotska jsem poznala svého partnera, takže Mundo můžu doporučit i jako seznamku. :-)

Martina Pichrtová, Praha (zájezdy Italské Dolomity 2012, Zakarpatská Ukrajina 2011, Švýcarsko 2008, Skotsko 2007, Norsko 2006, Irsko 2005)

Recenzie zákazníkov

Benelux

Poznávací zájazd do Holandska, Belgicka a Luxemburska - historické klenoty krajín Beneluxu

Typ zájazdu:

Poznávacie zájazdy a turistika

Termín:

3. - 8. mája 2016 (6 dní)

Cena:

6 180 Kč, čo je aktuálne 231 €

Termín prebehol

Prečo práve krajiny Beneluxu?

Holandsko je krajinou tulipánov, veterných mlynov, drevákov, polderov a grachtov (vodných kanálov). Belgicko nadchne návštevníkov krásnymi mestami s typickými cechovými domami (napr. Bruggám vzdali hold tvorcovia úspešného filmu V Bruggách). Luxemburské hlavné mesto zase vyniká krásnou prírodnou polohou na skale nad sútokom dvoch riek. V Holandsku ochutnáme vynikajúce syry a tradičné haringy (slanečky), v Belgicku zasa wafle, čokoládové pralinky a v neposlednom rade i belgické pivo. Budeme obdivovať delftskú fajansu i flámsku čipku, spoznáme kraj holandských a flámskych majstrov – veď krajiny Beneluxu dali svetu Rembrandta, Rubensa, Vermeera, Van Gogha... Na záver môžeme v slobodomyseľnom Amsterdame nahliadnuť i do známych koffieshopov či nechválne známych vykričaných štvrtí.

Program zájazdu

(viď tiež mapa zájazdu)
Deň Program
1. 20:00 Hradec Králové – odchod od železničnej stanice (autobusová zastávka označená písm. J)
22:00 Praha – odchod z autobusovej stanice Florenc, nástupište číslo 12 alebo 11
00:00 Plzeň – odchod z parkoviska pred budovou ČSAD za Centrálnou autobusovou stanicou

tranzit cez Nemecko
2. hlavné mesto Luxemburského veľkovojvodstva Luxemburg (Luxembourg) – zachovalé hradby, Veľkovojvodský palác, katedrála Notre Dame, kde sú uložené ostatky českého kráľa Jána Luxemburského, Brusel – metropola Belgicka a "hlavné mesto Európy" s nádherným námestím Grand Place (impozantná radnica, cechové domy) a známymi symbolmi: Manneken Pis - cikajúci chlapček, belgické pralinky, wafle a hranolky..., zastávka pri Atomiu (stavba v tvare 165miliárd krát zväčšenej elementárnej bunky kryštálu železa)
3. historické jadro stredovekého mesta Bruggy, ktoré je pretkané sieťou kanálov (skvost architektúry - námestie Grote Markt, gotická radnica...), Gent – stará metropola Flámska a "mesto troch veží" s krásnymi cechovými domami, katedrálou a zvonicou Belfort
4. skanzen veterných mlynov Kinderdijk, centrum výroby fajáns - mesto Delft (malebné námestie s radnicou), povestná kvetinová záhrada Keukenhof
5. najväčšie mesto Holandska Amsterdam – známe grachty (možnosť výletu na loďke), Kráľovský palác, kostol Oude Kerk, múzeá (Van Goghovo, Rijksmuseum, Múzeum Anny Frankovej), charakteristické koffieshopy, trhoviská..., tranzit cez Nemecko
6. návrat do ČR v dopoludňajších hodinách

Cena zahŕňa:

  • dopravu klimatizovaným autobusom
  • 3x ubytovanie v hoteli (3 lôžkové izby s príslušenstvom). Príplatok za 2 lôžkovú izbu 750 Kč na osobu (za všetky noci).
  • 3x raňajky
  • sprievodcu
  • informačnú brožúru
  • poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

Cena nezahŕňa:

  • vstupy do pamiatkových objektov (podľa záujmu môžete utratiť až 80 €)

Cestovné poistenie

Cestovná zmluva vás zaväzuje uzavrieť pred odchodom na zájazd poistenie liečebných nákladov. Môžete si ho zaistiť sami alebo si v zmluve o zájazdu priobjednať cestovné poistenie Generali vrátane poistenia storna zájazdu. Pre horskú turistiku a extémne športy odporúčame celoročné poistenie Alpenverein.

Mapa zájazduPoznávací zájazd Benelux: zobraziť väčšiu mapu

Napíšte si o viac informácií

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájazd

On-line:

Termín prebehol

Odoberajte náš newsletter

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.