Zákazníci o CK Mundo:

I když ráda cestuji na vlastní pěst, nemá to na výlet s CK Mundo. To jsou opravdové prázdniny, kdy nejen utíkám od práce, ale jedu si nabít baterky nezapomenutelnými zážitky. Východ, západ, sever či jih, stan nebo hostel, vždy je to dobrodružství plné šťavnatých chvil, nádherných výhledů, výborných chutí a neodolatelných vůní v kruhu úžasných lidí. Pokaždé taky díky skvělým průvodcům a spolucestovatelům zjistím, kam chci jet příště. A určitě s Mundem.

Joanna Nowak, Praha (zájezdy Rumunsko – Transylvánie 2016, Srí Lanka 2016, Sicílii a Liparské ostrovy 2015, Černá hora 2014)

S CK Mundo jsem poprvé vyrazila v létě 2006 do Slovinska. Tenkrát jsem ještě jako studentka hledala způsob, jak cestovat do ciziny - do přírody, do hor a za drobný peníz. Organizace zájezdů mne nadchla. Původní obavy z toho, že nebudu fyzicky zdatnějším turistům stačit, se ukázaly jako zbytečné. Na zájezdu se většinou setkají pohodoví lidé - z každého jsem si přivezla domů nejen krásné zážitky, ale i nové přátele. S některými se vídám dodnes. Přestože se vždy přihlásili i jednotlivci, kteří předem nikoho neznali, díky skvělým průvodcům a tradičním „karimatka párty“ se účastníci vždy vraceli jako jedna velká parta.

Kateřina Šumberová, Praha (zájezdy Pyreneje 2011, Švýcarsko 2008, Skotsko 2007, Slovinsko 2006)

Chtěla jsem cestovat a neměla s kým. Vybrala jsem si Mundo, o kterém jsem věděla z letáků na VŠ. Po přečtení recenzí jsem se přihlásila sama rovnou na dva zájezdy. A neudělala jsem chybu. Poznala jsem spoustu stejně smýšlejících lidí, z nichž mnoho se stalo přáteli a se kterými vyrážím pod taktovkou Munda na další cesty. Organizace zájezdů se mi líbí, v horách se o vás postarají a ve městech navštívíte, co vás zajímá (žádné hromadné chození za průvodcem). Mundo vřele doporučuji všem, kteří chtějí mít jasný plán cesty, ale zároveň i určitou volnost a nezávislost.

Andrea Kalinová, Netvořice (zájezdy Černá Hora 2016, Slovinsko 2016, Tour du Mont Blanc 2016, Rila a Pirin 2015, Skotsko a ostrov Skye 2015)

Recenze zákazníků

Chorvatské národní parky s dětmi

Dovolená s dětmi v dobré partě

Typ zájezdu:

Poznávací zájezdy a turistika

Termín:

10. - 18. června 2017 (9 dní)

Cena:

6 200 Kč (dospělý či dítě s lůžkem na ubytování)

4 200 Kč (dítě bez lůžka na ubytování)

Obsazenost zájezdu:

Momentálně plně obsazeno. Během chvilky se můžete zaregistrovat mezi náhradníky. V případě uvolnění míst vám ihned zavoláme.

Program zájezdu

Den Program
1. 10:00 Hradec Králové – odjezd od vlakového nádraží (autobusová zastávka označená písm. J)
12:00 Praha (odjezd od stanice metra Černý Most)
13:45 Jihlava – odjezd od čerpací stanice OMV Pávov (111. km dálnice D1 směr Brno)
15:30 Brno – odjezd z parkoviště obchodního domu Tesco u hlavního vlakového nádraží

podvečerní zastávka ve vídeňském parku Prater s mnoha atrakcemi, noční tranzit přes Rakousko a Slovinsko
2. v ranních hodinách příjezd do Starigradu, ubytování a zbytek dne odpočinek na pláži, koupání v Jadranském moři
3. NP Krka v údolí stejnojmenné řeky s krajinou vodopádů, jezer a soutěsek, koupání pod vodopády, podvečerní starobylý přístav Šibenik
4. zátoka Zavratnica zařezávající se hluboko do skal a připomínající norský fjord, procházka podél pobřeží, koupání u potopeného vraku lodi, městečko Jablanac
5. NP Kornati na stejnojmenném souostroví, plavba lodí mezi malebnými ostrovy a útesy s koupáním, vpodvečer historické přístavní město Zadar s románskou katedrálou
6. volný den u moře, relaxace a koupání
7. po stopách Vinnetoua: krátký výstup do sedla pod bělostná skaliska Tulove Grede (1 120 m, alias Nugget-tsil) – po filmařích zbytky hrobů Inču-čuny a Nšo-či, kaňon řeky Zrmanja, koupání v peřejích v Dolno Bilišane
8. světoznámá Plitvická jezera (UNESCO) – národní park s terasovitě položenými tyrkysovými jezery, vodopády a travertinovými kaskádami, místo natáčení příběhů o Vinnetouovi, noční tranzit
9. návrat do ČR v ranních či dopoledních hodinách

Poznámka

Mírné změny programu jsou vyhrazeny. Více informací na e-mailu petr@mundo.cz.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • 6x ubytování v apartmánech ve Starigradu
  • průvodce
  • komplexní cestovní pojištění Generali včetně pojištění storna
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • stravování
  • vstupy do národních parků či památek (ceny roku 2016: NP Krka dospělý 100 KN, dítě 7 až 18 let 80 KN, pod 7 let zdarma; Plitvická jezera dospělý 110 KN, dítě 7 až 18 let 55 KN, pod 7 let zdarma; Kornati dospělý cca 250 KN, dítě dle domluvy při objednání; ve vídeňském Prateru se platí pouze jednotlivé atrakce)

Kdo s vámi pojede

Doprava

Autobus, kterým pojedeme, je samozřejmě vybaven pásy. Za jízdy je povinné být připoutaný, to platí i pro děti. Podle platné legislativy musí být první řada sedadel za řidičem a sedadla za zadními vstupními dveřmi vybaveny tříbodovými pásy a ostatní sedadla pak pásy dvoubodovými. Děti mladší 12 let se nesmí přepravovat na sedadlech v první řadě za řidičem, dále na sedadlech za zadními vstupními dveřmi a na prostředním sedadle v poslední řadě. To jsou většinou právě ta s tříbodovými pásy, počítejte proto pouze s dvoubodovými pásy. V autobuse není povinné přepravovat dítě v autosedačce. Podle zkušeností dopravců a řidičů v praxi jezdí většina lidí s dětmi bez autosedaček, stejně jako třeba v MHD, a stejně to vyřešili i účastníci minulého ročníku našeho zájezdu. Nicméně chcete-li si autosedačku vzít a upevnit ji dvoubodovým pásem (i když jsou primárně vyráběné pro pásy tříbodové, možné to je i takto), pochopitelně můžete.

Ubytování

Ve Starigradu Paklenici budeme nocovat ve tří- až čtyřlůžkových apartmánech (někdy se jedná o dvě lůžka a dvě přistýlky), v nichž je k dispozici kuchyňka s nádobím, lednice, ručníky a ložní prádlo. Pláž je vzdálená několik set metrů, stejně tak obchody a restaurace v centru.

Stravování

Je vaší individuální záležitostí. Ve Starigradu je samoobsluha s potravinami a v blízkém okolí řada restaurací. Ceny jsou pochopitelně vyšší než v České republice, ale na poměry chorvatského pobřeží stále relativně přijatelné. V apartmánech je možnost vaření ve vybavené kuchyni.

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Momentálně obsazeno

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.