Podrobnosti k zájezdu Finsko

Měna

Ve Finsku, Lotyšsku a Estonsku se platí eurem. Při celodenní prohlídce Stockholmu budete potřebovat švédské koruny, které je možné běžně získat ve směnárnách už v České republice. Ve Finsku a ve Švédsku je téměř všude možné i drobné útraty hradit prostřednictvím platební karty, např. i vstupy do památek ve Stockholmu lze většinou platit kartou.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.41 CZK
  • Švédská koruna: 1 SEK= 2.52 CZK

Čas

V zemích Pobaltí i ve Finsku platí východoevropský čas, je tam tedy o hodinu více než v ČR. Ve Švédsku je čas stejný jako v České republice.

Počasí a vybavení

Léto ve Finsku bývá obvykle krátké, ale krásné a teplé. Můžeme očekávat denní teploty kolem dvaceti stupňů a noční by neměly klesat pod 10 stupňů. I voda bývá většinou dostatečně teplá na koupání. Je však potřeba počítat s možností deště a chladnějšího počasí. Slunce může zapadat až po desáté hodině a ve čtyři hodiny ráno už bude opět světlo. Přibalte pláštěnku, teplejší oblečení, ale určitě také opalovací krém. Na turistiku, při níž se můžeme setkat i s podmáčenými úseky, je potřeba mít s sebou kvalitní turistické boty. Téměř nezbytností je kvalitní repelent. Pro společné večerní posezení doporučujeme vzít si (třeba do dvojice) také karimatku.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky).

Náročnost

Turistika v národních parcích Finska je nenáročná, zejména díky minimálnímu převýšení. Túry v NP Nuuksio, Patvinsuo a Leivonmäki zaberou vždy něco kolem 5 hodin, za příznivého počasí mohou být některé z nich prodlouženy.

Aktuální počasí v oblasti

Helsinki, Finland

Větrno
Nyní
-4 °C
Větrno
40.23 km/h ←
Větrno
Dnes
1 °C | -5 °C
Větrno
Skoro jasno
Tomorrow
1 °C | -2 °C
Skoro jasno
Skoro jasno
Út
-1 °C | -6 °C
Skoro jasno
Skoro jasno
St
-2 °C | -10 °C
Skoro jasno

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10