Podrobnosti k zájezdu Kostarika

Pitná voda

Oficiálně je voda z kohoutku na většině území Kostariky pitná, všude je také k dostání i voda balená.

Měna

Kostarickou měnou je colón. S sebou si vezměte dostatek USD, které vyměníte na místě za colóny. Na mnoha místech je ale možné platit přímo americkými dolary (fakultativní výlety, suvenýry). Jako rezervu je vhodné mít s sebou i bankovní kartu.

Aktuální kurzy ČNB

  • Kostarický colón: 100 CRC = 3.70 CZK

Čas

Časový posun oproti České republice je minus 7 hodin (v době letního času by to bylo minus 8 hodin).

Počasí a vybavení

Zájezd je pořádán v období, kdy je na většině území Kostariky tzv. období sucha a na rozdíl od období dešťů je tedy přístupná většina národních parků. Čeká nás převážně teplé až horké počasí, s občasným deštěm. Na túry doporučujeme kvalitní trekové boty, na vycházky po městech a plážích (případně brodění potoků) trekové sandály. Z oblečení lehké vzdušné kalhoty, volná trička (lépe dlouhé nohavice a rukávy jako ochrana před sluncem a hmyzem), slabší flísovou bundu a větrovku odolnou proti dešti (nebo pončo či pláštěnku, případně deštník). Dále pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém s UV faktorem, repelent proti hmyzu, kapesní svítilnu, deštník a plavky. Hodit se jistě může i dalekohled.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců po plánovaném datu opuštění země. V případě, že bychom letenky pořídili s přestupem v USA, bude potřeba si vyřídit vstupní povolení ESTA (vyřizuje se on-line, stojí 14 USD) nebo mít platné americké vízum. Předpokládáme, že pořídíme spíš letenky bez přestupu v USA, záleží však na aktuální dostupnosti letů, proto s touto eventualitou raději počítejte.

Elektřina

Elektrická rozvodná síť v Kostarice má napětí 110 V, zásuvky jsou se dvěma plochými kolíky bez středového kolíku. Je nutný adaptér.

Náročnost

Cílem zájezdu jsou návštěvy národních parků a přírodních rezervací, kde budeme podnikat celodenní pěší túry nalehko. Naprostá většina plánovaných tras je zvládnutelná pro každého zdravého člověka, s možností zkrácení či naopak prodloužení vycházky. Většina tras vede upravenými turistickými chodníky, ale je nutné počítat i s blátivými pralesními stezkami. Náročnost vycházek může zvyšovat horké dusné klima v nížinatých a pobřežních oblastech.

Očkování

Pro cestu do Kostariky není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí ve všech rozvojových zemích. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Případně můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu a zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu (riziko nakažení těmito nemocemi je však relativně nízké). Riziko onemocnění malárií existuje, ale je také malé.

Aktuální počasí v oblasti

Monteverde, Costa Rica

Zataženo
Nyní
26 °C
Zataženo
11.27 km/h ↙
Zataženo
Dnes
30 °C | 20 °C
Zataženo
Skoro jasno
Tomorrow
31 °C | 21 °C
Skoro jasno
Větrno
Čt
29 °C | 21 °C
Větrno
Skoro jasno

29 °C | 20 °C
Skoro jasno

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl