Zákazníci o CK Mundo:

S Mundem jsem byla na třech zájezdech. První bylo Rumunsko a Moldavsko - jeden z nejlepších zážitků v mém životě, protože se sešla výborná parta, se kterou jsme se pak domlouvali i na dalších společných zájezdech. Oceňuju i profi práci průvodců, kteří nám vždy při přejezdech říkali zajímavé informace. Taky je fajn, že prohlídky měst nejsou "za deštníkem", ale každý může jít tam, kam ho to táhne. Mundo je podle mě ideální pro lidi, kteří nemají čas vše zařizovat na vlastní pěst, nebo z toho mají strach, ale chtějí zažít dobrodružnější dovolenou, než se jet na týden vykoupat k moři do Chorvatska.

Nela Fenclová, Františkovy Lázně (zájezdy Makedonie a Kosovo 2012, Albánie 2011, Rumunsko a Moldavsko 2010)

V roce 2009 jsem byla rozhodnuta procestovat Maroko a CK MUNDO mi nabídla skvělé řešení - necestovat sama, ale přesto si vychutnat kouzlo této orientální země bez typického turistického nádechu, jinak běžného při cestování s cestovními kancelářemi. Jako klient jsem si mohla individuálně vychutnávat všechny body bezvadně sestaveného programu, a přesto být v péči průvodců - odborníků na slovo vzatých! Styl cestování s Mundem mi vyhovuje natolik, že s ním každoročně podnikám cesty za poznáváním nových míst a kultur. Bonusem toho všeho je pak také získání nových přátel, třeba i pro další cestování.

Lucie Palíková, Plzeň (zájezdy Uzbekistán 2014, Írán 2013, Řecko 2013, Východní Turecko 2012, Turecko 2011, Maroko 2010)

V roce 2011 jsem neměl s kým jet na dovolenou a z doslechu jsem objevil CK Mundo. Po několika dnech váhání jsem se přihlásil na Korsiku. Počáteční obavy jet sám se už během cesty tam rozplynuly. Účastníci zájezdu byli přátelští a skoro každý večer byla společenská zábava ve stylu karimatka party, takže jsem si vůbec nepřišel sám a vracel jsem se nadšený. Další roky jsem s Mundem rád jezdil znovu a vždy s příjemným pocitem nově poznaných míst i lidí. Na zájezdech oceňuji připravenost průvodců a jejich ochotu udělat změnu programu, pokud si to situace vyžádá.

Zdeněk Měřínský, Praha (zájezdy Andalusie a Kastilie 2015, Rumunsko a Moldavsko 2015, Sicílie a Liparské ostrovy 2014, Řeka Salza 2013, Pyreneje 2012, Korsika 2011)

Recenze zákazníků

Podrobnosti k zájezdu Tanzanie (safari a Zanzibar)

Pitná voda

V Tanzanii pijte pouze balenou vodu. Vodu z kohoutku je možné pít pouze po převaření nebo s pomocí dezinfekčních tablet. Nebalenou vodu nepoužívejte raději ani na čistění zubů.

Měna

Národní měnou je tanzanský šilink (TZS). Stejný název měny mají i některé okolní státy (Keňa, Uganda, Somálsko), protože v koloniálních časech existoval společný východoafrický šilink. Široce akceptovanou měnou je v Tanzanii také americký dolar (USD). Doporučujeme, abyste si za účelem směny na šilinky vzali s sebou právě americké dolary. Vyměňte si výhradně nové nepoškozené dolarové bankovky, často nejsou staré bankovky vůbec přijímány. V některých směnárnách v Tanzanii je výhodnější kurz pro větší bankovky (50, 100dolarové), při placení dolary přímo se naopak mohou hodit menší bankovky (10, 20dolarové), snažte se tedy ve směnárně vyžádat obojí. Ve velkých městech je možné v omezené míře vybírat peníze z bankomatu, ale je třeba počítat s nižšími limity na výběr.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Tanzanský šilink: 100 TZS= 0.98 CZK
  • Americký dolar: 1 USD= 21.82 CZK

Čas

Oproti středoevropskému času je (v zimě) v Tanzanii o dvě hodiny více.

Počasí a vybavení

Očekávejte slunečné a teplé počasí, na večery v národních parcích při safari ale přibalte i teplé oblečení (nad kráterem Ngorongoro budeme nocovat v nadmořské výšce 2 200 metrů). Jako obuv stačí botasky a sandály. Na pláži v Nungwi se vám kvůli přítomnosti ježků a korálů budou hodit boty do vody, stejně tak při pochodu k vodopádu Ngare Sero je dobré mít boty, které se mohou namočit. Nutností je opalovací krém s vyšším faktorem a pokrývka hlavy, případně sluneční brýle. Nezapomeňte repelent (řadě lidí se také jako prevence proti komárům osvědčuje užívat denně tabletku B-komplexu, je ale třeba s tím začít už před odjezdem) a dobrou baterku (čelovku). Vybavení na šnorchlování na Zanzibaru dostanete od místní CK (samozřejmě, pokud preferujete vlastní, můžete si ho vzít). Zážitek ze safari vám může vylepšit kvalitní dalekohled.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující o šest měsíců dobu návratu. Pas musí mít minimálně tři čisté stránky (na stránce by nemělo být ani propité razítko z předchozích stránek).

Elektřina

Napětí je 230 V, elektrické zásuvky jsou odlišné od našich, takže je potřeba adaptér. Existují dva druhy zásuvek – první se třemi kolíky obdélníkového typu (dva ploché kontakty + zemnící kolík - podobně jako ve Velké Británii) nebo starší (už méně používaný) typ: tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém uspořádání. V hotelech není problém nabíjet. Během safari je přístup k elektrickým zásuvkám omezený, ale i tam bude v kempech několik možností dobití baterií do mobilů a foťáků. Pro větší komfort a jistotu doporučujeme vzít rozdvojku, případně zvažte i náhradní baterii do fotoaparátu.

Náročnost

Zájezd neklade zvláštní nároky na vaši fyzičku.

Očkování

Do Tanzanie je povinné očkování proti žluté zimnici (konkrétně je povinně vyžadováno při příjezdu na Zanzibar, je nutné mít potvrzení v mezinárodním očkovacím průkazu). Doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A i B, které se hodí i pro jiné země (včetně evropských), případně můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu. Kromě toho je před nástupem cesty žádoucí začít (po konzultaci s lékařem) užívat antimalarika. Těch existuje několik druhů, některá se berou jen jednou týdně, jiná denně, značné jsou také rozdíly v ceně. Doporučujeme proto u lékaře zjistit co nejvíce informací. Několik měsíců (nebo minimálně týdnů) před odjezdem kontaktujte nejbližší hygienicko-epidemiologickou stanici, zeptejte se na aktuální stav a podmínky očkování.

Aktuální počasí v oblasti

Počasí je aktuálně nedostupné.

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.