Zákazníci o CK Mundo:

CK Mundo mi kedysi odporučil kamarát. Dovtedy som skúšal rôzne cestovky, ale až Mundo sa ukázala ako najlepšia volba na poznávacie zájazdy. Výhody: špičkovo zostavený program bez slabých miest - každý si dôjde na svoje, fundovaný sprievodcovia, bombová partia - z neznámych ľudí sa stávajú kamaráti, výborne ubytovanie, ochotní šoféri, večerné karimatka party... Počas celého zájazdu vládne vždy veselá, priateľská atmosféra.

Radoslav Hyža, Myjava (zájezdy Korsika 2016, Island 2015, Pyreneje 2014, Paříž a Versailles 2013, Irsko 2013, Norsko a Švédsko 2012, Skotsko 2011, Albánie 2010)

Jezdím s Mundem hlavně na cyklozájezdy. Na zájezdech bývá dobrá parta převážně mladých lidí, cestovka má dobře zvolené trasy, bezva průvodce se spoustou informací a zajímavosti, a hlavně, kromě přesunů autobusem a nutnosti dojet každý den do určeného kempu :-), je naprostá volnost. Na zážitky, kdy řidiči George a Zdenda stavěli na Korsice stan, na "kinedrilpárty" na trajektu na Island, gurmánské zážitky v Toskánsku, koupání v Atlantiku, Baltu, Severním moři a desetistupňové Lochnesce ve Skotsku, nebo na pobyt v Českém olympijském domě v Londýně v době, kdy Mirka Knapková získala zlato, se zkrátka nedá zapomenout. Zájezdy jsou pohodové, náročností pro mě přijatelné a při srovnání cena/kvalita – jednoznačný výběr.

Mirka Pernicová, Horka nad Moravou u Olomouce (zájezdy Norsko na kole 2013, Skotsko na kole 2012, Toskánsko na kole 2011, Island 2010, Bretaň na kole 2009, Korsika na kole 2008, Provence na kole 2007)

Nejraději poznávám cizí země ze sedla kola. Na cyklozájezdech se mi líbí mix pohodlí (na kole nalehko - batoh s věcmi veze autobus, nestarám se o zajištění noclehu) a svobody cestování (doporučenou trasu si většinou každý může upravit podle vlastních přání a sil a s ostatními účastníky tráví právě tolik času, kolik chce). Krom zajímavosti a pestrosti programu oceňuji, když má průvodce o zemi a místech hlubší znalosti. U Munda mi vyhovuje, že často někdo z průvodců v zemi, kde nyní průvodcuje, dříve nějakou dobu žil, takže může svým klientům zprostředkovat reálnější informace o tamějším životě. Cestovek, které pořádají cyklozájezdy je mnoho, ale Mundo je rozhodně jediná, která má své vlastní rádio, jež vysílá živě během přejezdů autobusem. ;-)

Jana Barvíková, Praha (zájezdy Toskánsko na kole 2014, Dánsko na kole 2009, Černá Hora na kole 2008, Korsika na kole 2005, Provence na kole 2004 a Bretaň na kole 2009)

Recenze zákazníků

Podrobnosti k zájezdu Tanzanie (safari a Zanzibar)

Pitná voda

V Tanzanii pijte pouze balenou vodu. Vodu z kohoutku je možné pít pouze po převaření nebo s pomocí dezinfekčních tablet. Nebalenou vodu nepoužívejte raději ani na čistění zubů.

Měna

Národní měnou je tanzanský šilink (TZS). Stejný název měny mají i některé okolní státy (Keňa, Uganda, Somálsko), protože v koloniálních časech existoval společný východoafrický šilink. Široce akceptovanou měnou je v Tanzanii také americký dolar (USD). Doporučujeme, abyste si za účelem směny na šilinky vzali s sebou právě americké dolary. Vyměňte si výhradně nové nepoškozené dolarové bankovky, často nejsou staré bankovky vůbec přijímány. V některých směnárnách v Tanzanii je výhodnější kurz pro větší bankovky (50, 100dolarové), při placení dolary přímo se naopak mohou hodit menší bankovky (10, 20dolarové), snažte se tedy ve směnárně vyžádat obojí. Ve velkých městech je možné v omezené míře vybírat peníze z bankomatu, ale je třeba počítat s nižšími limity na výběr.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Tanzanský šilink: 100 TZS= 1.03 CZK
  • Americký dolar: 1 USD= 23.05 CZK

Čas

Oproti středoevropskému času je (v zimě) v Tanzanii o dvě hodiny více.

Počasí a vybavení

Očekávejte slunečné a teplé počasí, na večery v národních parcích při safari ale přibalte i teplé oblečení (nad kráterem Ngorongoro budeme nocovat v nadmořské výšce 2 200 metrů). Jako obuv stačí botasky a sandály. Na pláži v Nungwi se vám kvůli přítomnosti ježků a korálů budou hodit boty do vody, stejně tak při pochodu k vodopádu Ngare Sero je dobré mít boty, které se mohou namočit. Nutností je opalovací krém s vyšším faktorem a pokrývka hlavy, případně sluneční brýle. Nezapomeňte repelent (řadě lidí se také jako prevence proti komárům osvědčuje užívat denně tabletku B-komplexu, je ale třeba s tím začít už před odjezdem) a dobrou baterku (čelovku). Vybavení na šnorchlování na Zanzibaru dostanete od místní CK (samozřejmě, pokud preferujete vlastní, můžete si ho vzít). Zážitek ze safari vám může vylepšit kvalitní dalekohled.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující o šest měsíců dobu návratu. Pas musí mít minimálně tři čisté stránky (na stránce by nemělo být ani propité razítko z předchozích stránek).

Elektřina

Napětí je 230 V, elektrické zásuvky jsou odlišné od našich, takže je potřeba adaptér. Existují dva druhy zásuvek – první se třemi kolíky obdélníkového typu (dva ploché kontakty + zemnící kolík - podobně jako ve Velké Británii) nebo starší (už méně používaný) typ: tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém uspořádání. V hotelech není problém nabíjet. Během safari je přístup k elektrickým zásuvkám omezený, ale i tam bude v kempech několik možností dobití baterií do mobilů a foťáků. Pro větší komfort a jistotu doporučujeme vzít rozdvojku, případně zvažte i náhradní baterii do fotoaparátu.

Náročnost

Zájezd neklade zvláštní nároky na vaši fyzičku.

Očkování

Do Tanzanie je povinné očkování proti žluté zimnici (konkrétně je povinně vyžadováno při příjezdu na Zanzibar, je nutné mít potvrzení v mezinárodním očkovacím průkazu). Doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A i B, které se hodí i pro jiné země (včetně evropských), případně můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu. Kromě toho je před nástupem cesty žádoucí začít (po konzultaci s lékařem) užívat antimalarika. Těch existuje několik druhů, některá se berou jen jednou týdně, jiná denně, značné jsou také rozdíly v ceně. Doporučujeme proto u lékaře zjistit co nejvíce informací. Několik měsíců (nebo minimálně týdnů) před odjezdem kontaktujte nejbližší hygienicko-epidemiologickou stanici, zeptejte se na aktuální stav a podmínky očkování.

Aktuální počasí v oblasti

Arusha, Tanzania

Zataženo
Teď
16°C
Zataženo
22.53 km/h →
Zataženo
Dnes
21°C | 13°C
Skoro jasno
Zataženo
Zítra
20°C | 13°C
Skoro jasno
Zataženo

21°C | 13°C
Skoro jasno
Zataženo
So
22°C | 12°C
Jasno

Napište si o více informací

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10

Odebírejte náš newsletter:

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.