Adaptační kurzy

Proč adaptační kurz?

Cílem adaptačního kurzu proto není jen seznámení spolužáků, ale především nastartování procesů nezbytných pro fungování zdravého třídního kolektivu. Během rozličných sociálně-psychologických, kreativních i zážitkových aktivit se studenti učí poznat své nové spolužáky více do hloubky, učí se spolu komunikovat, lépe si vzájemně rozumět a vycházet spolu, hledat společná řešení a spolupracovat. Několikadenní kurz nevytvoří dobře fungující skupinu na dlouhá léta. Dá studentům velkou výhodu do začátku zvládání nároků nové školy a utvoří prostor pro snadnou navazující práci na fungování skupiny.

Pro koho je adaptační kurz určen?

Adaptační kurzy jsou určeny zejména prvním ročníkům středních škol a víceletých gymnázií. Jsou vhodné také pro usnadnění přechodu žáků ZŠ na druhý stupeň, případně při slučování tříd.

Proč na adaptační kurz s námi?

Ve spolupráci s naším partnerem, který se na tvorbu adaptačních kurzů dlouhodobě specializuje, vám připravíme komplexně zajištěný kurz dle vašich potřeb. Nemusíte se starat ani o dopravu či ubytování, vše zajistíme. Komplexní adaptační program je vedený zkušenými instruktory. Učitelé se tak mohou věnovat jen a jen poznávání svých studentů a přípravě budoucí spolupráce.

Jaké kurzy nabízíme?

Realizujeme nejčastěji 3denní nebo 5denní adaptační kurzy. V případě zájmu ale můžeme připravit i jednodenní program pro vzájemné poznávání a rozvoj spolupráce v třídním kolektivu v místě školy. Pořádáme jak „intimní“ adaptační kurzy pro jednu třídu, tak kurzy pro všechny třídy jednoho ročníku současně v jednom areálu.

Jak to na adaptačním kurzu vypadá?

Program je sestaven podle potřeb konkrétního kolektivu. Aktivity přechází postupně od her pro seznámení a naučení jmen, přes techniky na uvolnění napětí, až po složité hry na celoskupinovou spolupráci. Průběžně jsou zapojovány psychosociální techniky pro podporu komunikace, vzájemného vciťování a sdílení zkušeností.

Každá třída má vždy svého vlastního instruktora, který ji programem provází. Ostatní instruktoři se podílí na přípravě a realizaci aktivit podle potřeb organizace a bezpečnosti. Instruktoři jsou převážně studenti vysokých škol dlouhodobě se věnující práci s dospívajícími a interně školeni pro práci se školními skupinami, v realizaci aktivit a zásadách bezpečnosti.

Kde adaptační kurz probíhá?

Máme osvědčené areály, které jsou vhodné pro potřeby kurzu, ale rádi kurz zrealizujeme i v jiném místě dle vašeho zájmu.

Vyberte si jeden z osvědčených kurzů z naší nabídky:

Aktivní poznávání - Zbraslavice

Třídenní adaptační kurz je zaměřen na hlubší seznámení jednotlivců i celé skupiny, navození vztahu mezi třídou a třídním učitelem a nastartování procesů nezbytných pro zdravé fungování skupiny.

Sportovní a rekreační areál U Starého rybníka ve Zbraslavicích je ideálně uzpůsoben pro naše potřeby. Je situován uprostřed lesů a v těsné blízkosti rybníka. V areálu jsou k dispozici štěrková hřiště na volejbal, nohejbal a tenis, kurt na beachvolejbal, malé travnaté fotbalové hřiště, ping-pongové stoly, tělocvična a rozsáhlé volné travnaté plochy. Areál je uzpůsoben k ubytování školních skupin a disponuje také dostatečnou ubytovací i stravovací kapacitou.

Níže uvedený program je pouze orientační. Časový harmonogram i náplň kurzu budeme dotvářet po dohodě s účastnícími se pedagogy a upravovat podle podmínek daných počasím. Program budeme také v průběhu akce upravovat dle aktuálních potřeb skupiny.

Termín

 • dle přání, (3 dni - 2 noci)

Cena

 • od 1 800 Kč
DenProgram
1. Přesun do místa pobytu, ubytování, seznámení s programem a pravidly, hry zaměřené na seznámení celé skupiny i jednotlivců, ice-breakers – hry uvolňující napětí. Posezení u ohně…
2. Dopoledne nízkých lanových aktivit. Pod vedením zkušených instruktorů se budeme pohybovat na rozličných překážkách. Odpoledne řešení problémových a psycho-sociálních her. Večer se budeme věnovat dalšímu poznávání sebe i svých spolužáků, budeme odhalovat jejich charakteristické vlastnosti a učit se nahlížet druhé tak trochu jinak.
3. Náročná hra podporující spolupráci, při které je třeba nejen postavit pevný vor, ale také na něm umět plout. Kresba, vyhodnocení kurzu, zpětná vazba, přesun zpět do místa odjezdu.

Cena zahrnuje

 • dopravu vlakem na místo a zpět
 • stravu v podobě plné penze doplněná odpolední svačinou a pitným režimem
 • ubytování ve 4 – 6 lůžkových pokojích s vlastním WC a sprchou
 • dopoledne na nízkých lanových překážkách
 • služby organizátora a instruktorů po celou dobu kurzu
 • pronájem sportovišť a zapůjčení sportovního vybavení
 • doprovodné vozidlo
 • pojištění klientů u společnosti Generali
 • pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
 • slevu na nákup vybavení K2

Cena nezahrnuje

 • osobní útraty studentů
 • náklady spojené s regulačními poplatky u lékaře