Jižní Anglie na kole

Cyklozájezd na poloostrov Cornwall, ostrov Wight, po pobřeží i vnitrozemím Anglie

Typ zájezdu:
Termín:
10. - 20. srpna 2017 (11 dní)
Termín proběhl
Cena:
21 490 Kč
Poznámka
Zájezd pořádá partnerská CK
Termín proběhl

Proč právě jižní Anglie?

Vydejte se s námi na kole jižní Anglií až na konec země „Land’s End“. Čeká nás putování po malebném pobřeží Dorsetu a Cornwallu se zajímavými skalními útvary, pustá krajina plná vřesovišť v Dartmooru či meandry řeky Dart. Nebude chybět ani univerzitní Oxford nebo středověké katedrály ve Wellsu a Exeteru. Projedeme se kolem klidných zátok i rušných přístavů, okouzlí nás křídové útesy ostrova Isle of Wight i opatství St Michael’s Mount.

Program zájezdu

DenProgram
1. ranní odjezd z ČR, tranzit přes Německo, Belgii a Francii
2. nočním trajektem do Anglie, přejezd do přístavu Lymington a odtud trajektem na ostrov při jižním pobřeží Anglie Isle of Wight: celodenní výlet po ostrově s nádhernou přírodou, barevné útesy v Alum Bay, křídová skaliska v moři The Needles, malebné domky s doškovými střechami ve vesničkách, hlavní město ostrova Newport, následně zpět na pevninu z přístavu Yarmouth na místo ubytování (40-55 km)
3. Jurským pobřežím Dorsetu: autobusový přejezd do Warehamu a odtud přes Corfe Castle a Swanage do West Lulworth, následně lze pouze pěšky do vojenského prostoru k zátokám Lulworth Cove (UNESCO) a Stair Hole, skalní oblouk v moři Durdle Door (35/50 km, převýšení 400 m)
4. z Kingsbridge podél Kingsbridge Estuary a dále po pobřeží do přístavního městečka Dartmouth, zátoka Start Bay, hrad Dartmouth Castle, návštěva Exeterské katedrály s nejdelším nepřerušeným klenutým stropem v Anglii a zastavení u hospůdky, kde sedával pirát a mořeplavec sir Francis Drake (40 km)
5. pustou krajinou přírodního parku Dartmoor s legendárním psem baskervillským a volně se pasoucími poníky: z Princetown se slavným vězením, přes kamenný most v Two Bridges, Dartmeet a Ashburton, až k opatství Buckfast Abbey, možnost prodloužení po bývalé Princetown Railway (35/50 km)
6. po severozápadním Cornwallu s krásným pobřežím a plážemi, prohlídka Artušova hradu nad mořem v Tintagelu a Merlinovy jeskyně, ochutnávka místní speciality Cornish pasties (35/50 km)
7. z městečka Penzance do vesnice Lamorna, možnost koupání v zátoce Portcurno, vesnické kostelíky, cornwallské kříže, svaté prameny, nejzápadnější cíp Anglie zvaný Konec země s výhledy na divoké útesy a rozkvetlá vřesoviště (35/50 km)
8. za odlivu pěšky na ostrůvek St Michael’s Mount: bývalé opatství, hrad a zahrady, cyklookruh z Marazion přes St Earth, Hayle, Camborne a zpět do Marazion, zastávka u hostince Jamaica Inn v Bodmin Moor (30/45 km)
9. z Congresbury po bývalé Strawberry Line do Cheddaru, výšlap soutěskou Cheddar Gorge, Wells s gotickou katedrálou a následně Glastonbury, kde je možné vystoupat na Glastonbury Tor (50 km, převýšení 400 m)
10. podél řeky Temže do univerzitního města Oxford s nejstarší univerzitou v Británii a také normanskou věží Carfax Tower, nočním trajektem z přístavu Dover do Francie (25-45 km)
11. příjezd do ČR

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
  • trajekt do Anglie a zpět
  • zpáteční trajekt na ostrov Wight
  • 8x nocleh ve 2lůžkových pokojích v hotelu se snídaní
  • průvodce
  • informační materiály
  • pojištění léčebných výloh
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památkových objektů
  • stravování mimo snídaně

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Během zájezdu budeme ubytovaní v hotelu ve 2lůžkových pokojích. Za příplatek 7 490 Kč je možné si zarezervovat 1lůžkový pokoj.

Stravování

Kromě snídaně je stravování plně ve vaší režii. Zájemci o večeři v hotelu si mohou připlatit 4 990 Kč na osobu. Večeře je v tomto případě podávána po dobu osmi dní.

Náročnost

Během zájezdu se připravte na jednodenní výlety na kole střední obtížnosti. Jednotlivé etapy absolvujeme pouze nalehko po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. V některých případech se však nevyhneme ani státní silnici. Většinou je možné zvolit si mezi lehčí a náročnější variantou, případně si i od kola odpočinout a vyrazit na pěší výlet.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl