Černá Hora na kole

Cyklistický zájezd národními parky Černé Hory s koupáním u Jadranu
Doprava: autobusová
Typ ubytování si můžete vybrat
Letos se zájezd nekoná, podívejte se na naše letošní zájezdy.
Termín proběhl

Proč právě Černá Hora?

Národní parky Černé Hory patří k nejkrásnějším koutům Balkánu a celé Evropy. Rozsáhlá přírodní teritoria jsou pod ochranou UNESCO. I přes rychlý rozvoj cestovního ruchu sem zatím nedoputovaly davy turistů, a tak se budete spíše setkávat s pohostinnými a srdečnými obyvateli. Stále panenskou přírodu můžete obdivovat ve známých vápencových pohořích Durmitor a Biogradska Gora, které spojuje úchvatný více než kilometr hluboký kaňon řeky Tary. Jedinečné výhledy nás čekají v okolí Skadarského jezera a především na jedné z nejkrásnějších horských silnic Evropy nad „fjordem“ Boka Kotorska. Neminou nás ani malebná historická města a černohorské pobřeží Jaderského moře.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční tranzit přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko
2. příjezd do Černé Hory, zastávka v trochu orientálním městě Pljevlja (mešita paši Gazi Husejna s nejvyšším minaretem na Balkáně, pravoslavný klášter Svaté trojice z 12. století), na kole ze sedla Mijakovići do pohoří NP Durmitor přes fotogenický most Đurđevića Tara (možnost 40 km v závislosti na příjezdovém čase), ubytování v Žabljaku, tři noci na stejném místě
3. - 4. NP Durmitor - variantně buď lehčí výlet k jezerům Vražje a Riblje a k řeckému pohřebišti, případně vyjížďka na vyhlídku Čurovac (1 625 m) s dramatickým výhledem na kilometr hluboký kaňon řeky Tary, anebo královská etapa: okruh kolem Durmitoru - bezmála dvoutisícová sedla, pohledy na horské štíty i ledovcová jezera (40-80 km)
5. kaňonem řeky Tary (nejhlubší a nejdelší kaňon Evropy zapsaný na listině UNESCO, až 1 300 m vysoký) až do Dobriloviny (klášter sv. Jiří z 16. století) (45 km), přejezd do NP Biogradska Gora u Biogradského jezera (1 094 m) v sousedství vzácného reliktu původního pralesa, klášter Morača a poté přesun k moři, ubytování a koupání v okolí Budvanské riviéry, 4 noci na stejném místě
6. autobusový přejezd po serpentinách s nádhernými výhledy na záliv Boka Kotorska, zastávka v Njeguši, kde lze koupit vyhlášený domácí pršut, sýr a medovinu, přejezd přes pohoří Lovćen a možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vladyky Petra II. Petroviče Njegoše (45 km s možností zkrácení trasy)
7. celodenní výlet kolem Skadarského jezera (největší jezero Balkánu se vzácnými druhy ryb a vodního ptactva), návštěva městečka Virpazar, cykloetapa z historické metropole Cetinje (dříve hlavní město knížectví Zeta v nedostupných horách) podél jezera přes Rijeku Crnojevići (kdysi kouzelné letovisko dvora sv. Nikoly) s výhledy na vodní hladinu, případně projížďka loďkou po jezeře nebo lenošení u moře (0-45 km)
8. volný den u moře, možnost cyklotrasy po Budvanské riviéře nebo pro zájemce dopolední autobusový výlet do Kotoru (0-? km)
9. autobusový přejezd do Tivatu, rovinatá etapa kolem Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do Igala (cca 60 km), možnosti koupání, námořní město Perast, výhled na ostrov Gospa od Škrpjela, noční tranzit přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko
10. příjezd do ČR v odpoledních hodinách

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
 • nejvyšší cena 3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelu nebo apartmánu na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s polopenzí
  nižší cena 7x ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech s vlastní stravou
  nejnižší cena 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu s vlastní stravou
 • průvodce
 • informační materiály
 • pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • vstupy do památkových objektů
 • fakultativní výlety a případná místní doprava
 • stravu (týká se levnějších variant ubytování)
 • 1x společná večeře v horách za cca 13 € (týká se stanové varianty a ubytování v privátních domech): porce pečeného jehněte nebo pstruh se salátem, víno a rakije (zároveň je ale součástí polopenze při jejím doplacení)

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava

Svozová místa: Jablonec nad Nisou, Liberec, Mladá Boleslav, Turnov

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze tří typů ubytování. První, nejlevnější varianta nabízí nocování ve vlastních stanech. Za vyšší cenu je možné se ubytovat ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech (za příplatek 1 222 Kč/os. garance 2lůžkového pokoje po celou dobu pobytu). Konečně nejvyšší komfort nabízí ubytování 3x v hotelu a 4x v aparthotelech nebo apartmánech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením s polopenzí (možný 3lůžkový pokoj; příplatek za 1lůžkový pokoj v hotelu činí 2 600 Kč).

Stravování

Probíhá individuálně (hotelová varianta má zajištěnu polopenzi). V Černé Hoře jsou ceny potravin a jídla v restauraci zhruba na úrovni České republiky, někdy i nižší. Výjimkou jsou známá letoviska na pobřeží. Ochutnání místní kuchyně můžeme rozhodně doporučit. Za příplatek 2 690 Kč si lze sjednat černohorskou polopenzi v místních stravovacích zařízeních, která začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní (k večeři tradiční balkánská jídla). Buďto 3. nebo 4. den zájezdu možnost společné fakultativní večeře pro klienty ubytované v privátních domech nebo ve stanech - jehně nebo pstruh, salát, víno, rakije (cca 13 EUR).

Náročnost

Cykloetapy se středně těžkou obtížností v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu jsou vhodné pro treková i horská kola. Trasy vedou zpravidla po málo frekventovaných silnicích a cestách, většinou po asfaltu, zčásti po šotolinách. Budeme jezdit nalehko a trasu své denní etapy si můžete upravit podle chuti a vaší zdatnosti. Nikomu nebudeme bránit, aby si trasu libovolně prodloužil. A naopak, vždy existuje možnost den vynechat a vytvořit si individuální program.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Zájezd nelze objednat

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin