Chorvatsko na kole

Cyklistika na čtyřech chorvatských ostrovech severního Jadranu

Typ zájezdu:
Termín:
Letos se zájezd nekoná, podívejte se na naše letošní cyklozájezdy.
Poznámka
Zájezd pořádá partnerská CK
Termín proběhl

Proč právě Chorvatsko?

Chorvatsko nabízí více než jen lenošení na pláži u moře, zejména když se spojí s poznáváním ze sedla kola. Během zájezdu se vydáme na čtyři chorvatské ostrovy – Krk, Rab, Cres a Lošinj, kde nás okouzlí nejen středověká opevněná města nebo zapomenuté vesničky, ale také opuštěné zátoky a krásné pláže (Balvanidy nebo Krivice). Budeme se pohybovat v krajinách kontrastů - od rušných turistických měst až po prázdné kopce charakteristické úzkými silničkami, kamennými stezkami, borovými lesy, pastvinami s pasoucími se ovcemi, olivovníkovými háji nebo vinohrady. Odměnou za výšlapy na skaliska a do kamenitých kopců budou nádherné výhledy na moře, okolní ostrovy nebo na pohoří Velebit na pevnině. Zbyde čas i na koupání v blankytně modrém Jadranu nebo ochutnávky vynikajících místních specialit, zejména z mořských plodů nebo jehněčího.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční tranzit přes Rakousko a Slovinsko
2. přejezd autobusem na ostrov Krk do městečka Punat na ubytování, zbytek dne již v sedle kola: z Punatu do Vrbniku, malebné rybářské vesničky položené na útesu, pro zájemce možnost ochutnání místního vyhlášeného vína Vrbnička Žlahtina, návrat přes letovisko Krk s mariánskou katedrálou a středověkým opevněním
3. etapa přes sedlo Treskavec poskytující krásné výhledy na městečko Baška, MTB varianta: měsíční krajinou Plato Mjeseca po kamenitých stezkách až do Bašky, treková a silniční varianta: ze sedla do Bašky po silnici přes Jurandvor se známým románským kostelem sv. Lucie, který ukrývá nejstarší datovanou památku charvátského jazyka Baščanska Ploča, zpět do Punatu (40-60 km)
4. fakultativní výlet na ostrov Rab - lodí do přístavu Lopar, odtud cykloetapa krasovou vysočinou Kamenjak poskytující krásné výhledy na moře i severní část Velebitu, přes středověké městečko Rab na západě ostrova s chráněným přírodním parkem Komrčar, zájemci mohou pokračovat na poloostrov Kalifront s malými zátokami, přes Kampor zpět do Loparu (50 km); lehčí varianta z Rabu do letoviska Banjol a dále k jedné z největších písečných pláží Jadranu - Rajska Plaža - s možností koupání, zpět do Loparu (40 km)
5. trajektem na ostrov Cres, přejezd autobusem na sever ostrova, odkud se vydáme na kole: přes vesnici Beli na skalním výběžku s krásnými výhledy na Krk, město Rijeku a moře, s možností koupání, dále přes olivové háje do starobylého města Cres (40km), tři noci na stejném místě
6. cykloetapa po ostrově Cres: z Cresu do Lubenice, pevnosti na strmém útesu, dále do vesničky Valun na břehu moře, koupání, zpět do Cresu, pro nadšence možnost prodloužení trasy ke sladkovodnímu Vranskému jezeru, které je zásobárnou pitné vody pro ostrovy Cres a Lošinj v srdci ostrova, přes vesničku Grmov zpět do Cresu (35-55 km)
7. přejezd autobusem na ostrov Lošinj, pohodová etapa podél moře, přes městečko Mali Lošinj na poloostrov Čikat pokrytý borovým lesem, cestou fakultativně koupání, nebo náročnější výšlap na hřeben ostrova poskytující nádherné výhledy na okolní ostrůvky a Veli Lošinj, možnost pokračovat na jih, odkud se dá plout lodí na ostrov květin, Ilovik; pro MTB sjezd k zátoce Balvanida, dále do městečka Veli Lošinj, které svůj věhlas získalo pozorováním delfínů (30-40 km), autobusem zpět do Cresu
8. lenošení u moře, prohlídka Cresu, odpolední odjezd trajektem na ostrov Krk a přejezd na pevninu, tranzit přes Slovinsko a Rakousko
9. návrat do ČR v dopoledních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
  • vyšší cena 6x ubytování v hotelu s polopenzí, nižší cena 6x ubytování ve vlastních stanech v kempech
  • průvodce - sportovní instruktor
  • informační materiál
  • pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • vstupné do památkových objektů
  • fakultativní akce a výlety (výlet na Rab, cca 500 Kč)
  • případná místní doprava

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava

Svozy: Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze dvou typů ubytování. Levnější varianta spí šest nocí v kempech ve vlastních stanech, kde je třeba vlastní spacák a karimatka. Kempy se nachází v blízkosti hotelu Punat a Cres, jsou plně vybavené a mají vlastní pláž a také v nich naleznete obchody a restaurace. Za vyšší cenu je možné se ubytovat na šest nocí v hotelu. Tři noci budeme v hotelovém komplexu městečka Punat na ostrově Krk a další tři noci v hotelu ve městě Cres na stejnojmenném ostrově. Oba hotely se nacházejí v blízkosti pláží. Hotely mají 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV. Za příplatek 2 200 Kč je možné si v hotelu objednat 1lůžkový pokoj.

Stravování

Pro hotelovou variantu bude k dispozici bohatá polopenze podávaná v hotelových restauracích. Začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. U levnější stanové varianty je stravování ve vaší vlastní režii. Doporučujeme ochutnat místní speciality.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Zájezd již nelze objednat