Irsko na kole

Cyklozájezd na smaragdový ostrov Keltů – poloostrovy Dingle, Kerry a Beara

Typ zájezdu:
Termín:
Letos se zájezd nekoná, podívejte se na naše letošní cyklozájezdy.
Poznámka
Zájezd pořádá partnerská CK
Termín proběhl

Proč právě Irsko?

Zelený či smaragdový ostrov je jedinečný charakterem své krajiny. Zelené pastviny, horská jezera, strmé útesy, národní parky... Přátelští a srdeční obyvatelé jsou potomky Keltů a pohnutou historii své země mají vrytou do paměti. Irsko bývalo chudou anglickou kolonií (viz hladomory 19. století) krvavě bojující za nezávislost, v 90. letech 20. století se stalo jednou z nejvyspělejších zemí Evropy. K vidění je tu bezpočet ruin starobylých hradů, opatství, klášterů, válcových věží, keltských křížů i prehistorických menhirů a dolmenů. A všichni jste asi slyšeli o irské hudbě, typických hospůdkách, pivu Guinness nebo irské whisky.

Program zájezdu

Den Program
1. brzký ranní odjezd z ČR, tranzit přes Německo, Belgii a Francii, noční trajekt do Velké Británie
2. trajektem z Pembroke do Irska, odpoledne irská metropole Dublin (Trinity College, katedrály, muzea, útulné hospůdky s pivem Guinness, John Jameson Distillery - muzeum irské whisky, bohémská čtvrť Temple Bar), ubytování u Dublinu
3. ráno autobusem ke Corku a odpoledne už na kole podél řeky Lee k hradu Carrigadrohid do vesničky Macroom (35 km), ubytování v Killarney
4. okruh mystickou horskou krajinou poloostrova Kerry v pohoří Macgillycuddy: z Killarney přes malé vesničky k jezeru Acoose do Glencar, výjezd do sedla Balaghbeama (205 m) a dále údolím řeky Owenreagh s četnými meandry a vodopády, výšlap do legendárního sedla Gap of Dunloe (210 m), záverečný sjezd okolo dunloeských ples k jezeru Loch zpět do Killarney (85 km)
5. severní část poloostrova Kerry: z Cill Orglan k bývalé pevnosti Leacanabuaile, romantický ostrov Valentia s městečkem Knight's Town a možnost okružní trasy po ostrově s výjezdem na Fogherské útesy, na Kerry pokračování v trase k písečným plážím v Ballinskelligské zátoce, závěr po vnitrozemské silničce přes sedlo Ballaghisheen v pohoří Iveragh nebo možnost výšlapu do sedla Coomakista s panoramatickými výhledy do okolí (70/95 km)
6. nenáročná cyklistika okolo jezera Loch, které je součástí NP Killarney, možnost návštěvy hradu Ross, opatství Muckross, nebo lodičkou na ostrov Innisfallen se stejnojmenným klášterem (35 km)
7. poloostrov Beara se stády ovcí a výhledy na bouřící moře zakusující se do četných zátok se skalnatými útesy: královská etapa z Kenmare přímořskou severní cestou do období prvohor ve středu poloostrova - obrovské přesličky a kapradiny dosahující výšky 4 m v botanickém parku Derreen, dále pod hřebenem Caha Mountains na hranici panství Cork se zajímavým menhirem Eyeries, četnými irskými vesničkami, které nás vrátí na počátek 20. století, takřka na samotný cíp poloostrova, oblast Bearhaven s nádherným výhledem na hrad Dunboy a přístavní městečko Castletown s ostrůvkem Bere (60/90 km)
8. poloostrov Dingle, kde se keltská kultura a tradice střetávají s raným křesťanstvím: výšlap do pohoří Conor Hill (400 m), sjezd k zátoce Boherboy a dále ke kostelíku sv. Brandona, poté do stejnojmenného městečka s pláží, pobřežní krajinou okolo zálivu Bandon a Tralee k větrnému mlýnu Blennerville (75 km)
9. po jižním pobřeží poloostrova Dingle okolo pevnosti Dunbeg k mysu Slea Head, okolo vrcholu Eagle klesání do Dunquin, vyhlídkový bod Cloghers Head a poloostrov se třemi dominantními vrcholy Three Sisters, raně křesťanská kaple Gallarus Oratory a dále na pláž zátoky Smerwick, při zpáteční cestě do Dinglu zastávka u kostelíku Kilmalkedar a domku sv. Brendona (70 km)
10. ráno odjezd na odpolední trajekt do Francie, nocleh v kajutě na lodi (plavba 17-20 hodin)
11. připlutí do Francie a pokračování v cestě přes Německo
12. příjezd do ČR v ranních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
  • 1x trajekt z Francie do Velké Británie, 1x trajekt z Walesu do Irska, 1x trajekt z Irska do Francie + 1x nocleh v kajutě na trajektu
  • vyšší cena 7x ubytování v hotelu v 2lůžkovém pokoji se snídaní a 1x transferový hotel bez snídaně
    nižší cena 7x ubytování v hostelu ve vícelůžkovém pokoji (7x kontinentální snídaně) a 1x transferový hostel
  • průvodce
  • informační materiály
  • pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památkových objektů

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň

Svozy: Brno, Jablonec nad Nisou, Liberec, Mladá Boleslav, Turnov

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze dvou typů ubytování. Nejvyšší komfort nabízí ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se snídaní. Zde je navíc možnost připlatit si 4 900 Kč a nocovat v 1lůžkovém pokoji. Levnější varianta nabízí ubytování v hostelu ve vícelůžkových pokojích s kontinentální snídaní.

Stravování

Ubytování v hotelu má zajištěnou snídani, za příplatek 2 900 Kč je možné objednat 6x hotelovou večeři. Pro ubytování v hostelu lze připlatit za 1 020 Kč 6x českou večeři (začíná 4. den a končí 9. den).

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Zájezd již nelze objednat