Provence na kole

Cyklozájezd do jižní Francie - od kaňonu Ardéche přes rezervaci Camargue a Avignon až k moři
Doprava: autobusová
Ubytování: pod střechou
Letos se zájezd nekoná, podívejte se na naše letošní zájezdy.
Termín proběhl

Proč právě Provence?

V sedle kola procestujeme slunnou Provence po silničkách mezi vinicemi, levandulovými a slunečnicovými poli. Projedeme přes rázovité vesničky, romantickou krajinu masivu Luberon, Malou Rhônu nebo kolem římského akvaduktu Pont du Gard. Uvidíte středověká města a hradby, antické památky, okrové lomy u Roussillonu, skalní město Baux de Provence i ojedinělou přírodní rezervaci Camargue. Večer se možná přeladíte na pohodové posezení, při němž nemohou chybět francouzská vína a sýry. Provence učarovala Cézannovi, van Goghovi a Picassovi, miloval ji např. i Miroslav Horníček. A svou stopu zanechá jistě i ve vás.

Program zájezdu

Den Program
1. odjezd z ČR, tranzit přes Německo
2. divokým kaňonem řeky Ardéche, vyhlídky od skalního oblouku Pont d´Arc do městečka Sauze, možnost návštěvy středověkého Aigueze na protějším břehu, alternativně koupání v hlubokých tůních, večer přejezd busem do kempu (35-42 km, převýšení 836 m)
3. prohlídka letoviska Saintes-Maries-de-la-Mer, odpoledne na kole z kempu po rovinaté oblasti Camargue (bažinatá delta Rhôny), antické a van Goghovo Arles (Aréna, divadlo, lázně...), zpět do kempu autobusem nebo na kole (44 km)
4. římské ruiny GlanumSt. Rémy, na kole okolo Daudetova mlýna do Fontvieille, skalní město a katedrála v Les Baux de Provence (35 km), nebo mírně zvlněnou krajinou přes pohoří Alpilles (50 km, převýšení 536 m), možnost prodloužení o 15 km k opatství Abbaye de Montmajour)
5. pohoří Luberon s cedrovými lesy a výhledy, sjezd na kole do středověké vesnice Bonnieux, zastávka v jedné z nejkrásnějších vesnic Francie proslavené okrem, v Roussillonu, sídlo markýze de Sade Lacoste (40 km, středně zvlněný profil), možnost prodloužení až do Cavaillon přes vesničky v podhůří Luberonu (55 km, převýšení 753 m)
6. dopolední lenošení u moře, odpoledne na kole přes Pin Fourcat k přívozu přes Malou Rhônu až do Aigues Mortes na západním okraji Camargue, prohlídka opevněného městečka, procházka po hradbách, možnost prodloužení trasy o návrat do kempu na kole (30-60 km, téměř po rovině)
7. etapa z městečka Collias na řece Gardon, kolem vinic k římskému akvaduktu Pont du Gard, možnost koupání, městečko Remoulin, autobusem do papežského Avignonu (masivní papežský palác, ve známé písni opěvovaný most St. Bénezet) (40 km, převýšení 318 m)
8. přejezd autobusem do malebného rybářského přístavu Cassis, turistika okolo zálivů v oblasti calanques (středomořské „fjordy“), možnost koupání ve druhém zálivu
9. půldenní výlet na kole v přírodní rezervaci Camargue po Digue á la Mer k majáku Phare de la Gacholle (25 km), případně prodloužení kolem solných jezer až do Bauduc a zpět (40 km), možnost lodního výletu po Malé Rhôně, noční tranzit přes Německo
10. návrat do ČR kolem poledne

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
  • 7x ubytování v mobilhomech u moře ve 2lůžkových pokojích
  • průvodce
  • informační materiály
  • pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památkových objektů

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň

Svoz Brno od čtyř osob.

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Sedm nocí v mobilhomech u moře ve 2lůžkových pokojích. Za příplatek 4 900 Kč lze spát v 1lůžkovém pokoji.

Stravování

Je vaší individuální záležitostí. Vařit si můžete z vlastních zásob v kuchyňce mobilhomu. Potraviny lze dokoupit i na místě. Ceny potravin jsou zde vyšší než v ČR, ale pokud nakoupíte ve větším supermarketu, jsou přijatelné. Za příplatek 1 980 Kč na osobu je možné objednat českou polopenzi, která začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří.

Náročnost

Trasu své denní etapy si můžete v rámci možností upravit. Nikomu nebudeme bránit, aby si etapu libovolně prodloužil. A naopak, vždy existuje možnost den vynechat a vytvořit si individuální program. Po celou dobu pobytu budeme ubytováni v kempu u moře a kterýkoliv den si tak můžete odpočinout a zalenošit na pláži. Můžete také využít možnost pěší turistiky nebo si vyzkoušet sjezd kanoí na řece Gardon.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin