Skotsko na kole

Cyklistický zájezd za zelenými kopci, tajemnými hrady a lochnesskou příšerou
Letos se zájezd nekoná, podívejte se na naše letošní zájezdy.
Termín proběhl

Proč právě Skotsko?

Cyklistické putování krajinou majestátních hor a hlubokých jezer v zemi, která se proslavila svými svéráznými zvyky a pohnutou minulostí. Skotsko, mystický sever Velké Británie, je pro cestování na kole ideální díky husté síti postranních silniček a cyklostezek. Vydejte se s námi objevit divokou přírodu, starobylá města a romantické hrady, nechte se unést tajemnou historií a legendami Skotska. Trasa nás provede národním parkem Trossachs, přes majestátní pohoří Skotské vysočiny nebo vojenskými cestami podél vřesovišť a rašelinišť. Vydáme se po stopách skotských hrdinů, navštívíme palírnu whisky a nevynecháme slavná jezera Loch Ness nebo Loch Lomond. Na závěr se zastavíme u Hadriánova valu a zavítáme také do univerzitního města Oxford.

Program zájezdu

Den Program
1. odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Německo do Belgie
2. projížďka městem Bruggy, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace Het Zwin poblíž holandských hranic (50 km), noční trajekt do Anglie
3. ráno příjezd do oblasti Glasgow, prohlídka palírny skotské whisky Glengoyne (20 km), ubytování nedaleko Glasgow a možnost večerní návštěvy města (dvě noci na stejném místě)
4. zahájení cyklojízdy po West Highland Way v Milngavie s odbočkou do Ballochu, podél řeky Leven k nejstaršímu hradu v Británii Dumbarton, po silnici podél mořského zálivu Firth of Clyde, zpět do Ballochu a autobusem na ubytování u Glasgow (55 km)
5. etapa západním pobřežím: podél největšího jezera v Británii Loch Lomond, přes malebnou vesničku Luss až k elektrárně, kde je možné cykloturistiku pro tento den ukončit, trasu lze prodloužit kolem jezera Loch Long (15 km) nebo přes městečko Arroch a kolem přečerpávací elektrárny zpět k jezeru, dvě noci na farmě (55 km)
6. srdcem Skotska: z rybářské vesnice Killin do sedla pod vrcholem Ben Lawer s výhledem na jezero a údolí Glen Lyon, horskou krajinou pod majestátnými vrcholy, pasoucími se ovečkami a divokými jeleny kolem jezera Loch Tay, návrat zpět do Killinu (80 km), možnost kratší varianty okružní cestou okolo jezera Tay (60 km)
7. od kamenného mostu v Bridge of Orchy k jezeru Loch Tulla, starou vojenskou cestou do vřesovišť a rašelinišť pustiny Rannoch Moor, za King´s House Hotel překrásné výhledy na Grampian Mountains a Glencoe Hills, dále sjezd údolím Glen Coe, nad kterým ční Buachaille Etive Mòr, až k mořskému jezeru Loch Leven a dále na ubytování v Kinlochleven (50 km), 2-3 noci na stejném místě)
8. po stoupající silničce do pusté krajiny Skotské vysočiny a lesními porosty na hřeben nad údolím Glen Nevis s výhledem na horu Ben Nevis (1 344 m), sjezd do údolí a dále přes Fort William podél Kaledonského kanálu až k Památníku Commandos (50 km), autobusem zpět na ubytování
9. odpočinkový den ve Fort William, alternativně výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (pěšky 20 km), pro zájemce možnost celodenní cyklotrasy k jezeru Loch Ness nebo k viaduktu Glenfinnan
10. odjezd na jih, zastávka u Greenhead s procházkou u Hadriánova valu z doby, kdy byla Británii okupoval Řím, tranzit přes Anglii a večer ubytování
11. nenáročná cykloetapa podél Temže v okolí univerzitního města Oxford (15 km), individuální prohlídka města, večer trajekt do Francie a tranzit přes Německo
12. příjezd do ČR

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem s cyklovlekem
 • trajekt do Anglie a zpět
 • vyšší cena 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelu ve vícelůžkových pokojích
  nižší cena 8x nocleh ve vlastním stanu v kempech a na farmách nebo ve vícelůžkových pokojích v hostelech
 • průvodce
 • informační materiály
 • pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • vstupy do památkových objektů
 • stravování

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň

Svoz: Brno, Jablonec nad Nisou

Pozn.: Časy budou upřesněny v podrobnějších pokynech.

Ubytování

Můžete si zvolit ze dvou typů ubytování. Levnější varianta spí v kempech a na farmách ve vlastních stanech, kde je třeba vlastní spacák a karimatka. Za vyšší cenu je možné se ubytovat na 8 nocí v chatičkách a hostelu ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).

Stravování

Je vaší individuální záležitostí. Dokupovat základní potraviny je možné v supermarketech, kde jsou ceny přijatelné. Kromě toho můžete ochutnat některé z místních jídel v restauraci, i když zde jsou ceny citelně vyšší než u nás. Za příplatek 2 500 Kč na osobu je možné objednat 7x českou polopenzi, která začíná 3. den večeří a končí 10. den snídaní.

Náročnost

Čekají nás jednodenní výlety po cyklistických cestách, které sledují dálkovou trasu West Highland Way. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. Trasu své denní etapy si můžete v rámci možností upravit. Nikomu nebudeme bránit, aby si etapu libovolně prodloužil. A naopak, vždy existuje možnost etapu v sedle kola vynechat anebo se vydat na pěší túru.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin