Podrobnosti k zájezdu Andalusie a Kastilie letecky

Měna

Ve Španělsku se platí eurem.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.50 CZK

Počasí a vybavení

Počítejte převážně s příjemným slunečným počasím. Rozhodně nenechte doma opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Setkat se samozřejmě můžeme i s deštěm a především v horách, ve výškách kolem dvou i tří tisíc metrů nad mořem, musíme počítat i s výrazně chladnějším počasím. Přibalte proto také teplé a nepromokavé oblečení, pro výstup na Mulhacén (kde může být v krajním případě i sníh) včetně čepice a rukavic. Na túry doporučujeme pohorky, pro ulehčení kolenům jsou přínosem i teleskopické hole. Přibalte také repelent.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi. V kempech většinou nebývá problém s nabíjením.

Náročnost

Zájezd je kombinací turistiky a poznání památek. Túry jsou středně náročné, výjimkou je náročný výstup na vrchol Mulhacén, k němuž je však alternativou lehčí výstup na Veletu. Pro úplnost uvádíme délku v hodinách a převýšení u jednotlivých túr:

Sierra de Guadarrama

Středně náročná okružní túra ze sedla Puerto de los Cotos (1 830 m) na nejvyšší vrchol Pico de Peñalara (2 430 m) trvá asi 5,5 hodiny, převýšení je cca 700 metrů.

Sierra Nevada

Nejvyšší vrchol Pyrenejského poloostrova Mulhacén (3 482 m) je překvapivě dobře dostupný, ale výstup je náročný. Cesta na vrchol a zpět trvá přibližně 11 hodin, celkové převýšení cca 1 350 m. Alternativou je túra na téměř stejně vysoký vrchol Veleta (3 396 m), který však leží mnohem blíže výchozímu místu túry, takže převýšení činí 900 m, celá túra trvá 6 hodin.

Alpujarras

Túra z Pampaneiry (1 055 m) přes malebné vesnice Alpujarry nad soutěskou Poqueira pod vrcholy Mulhacén a Veleta. Několik kratších sestupů a výstupů dá dohromady převýšení cca 700 m, túra trvá cca 4,5 hodiny.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl