Podrobnosti k zájezdu Irsko letecky

Měna

V Irsku se platí eurem.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.57 CZK

Čas

V Irsku je vždy o hodinu méně než v České republice.

Počasí a vybavení

Irské klima je mírné a oceánské. Teploty v létě málokdy překročí 25 stupňů. Počasí je trochu nevyzpytatelné: v létě je dost slunečných dnů, ale počítejte také s deštěm (častěji prší na západním pobřeží). Přibalte teplé a nepromokavé oblečení stejně jako opalovací krém a sluneční brýle. Pro turistiku v horách jsou rozhodně potřeba pohorky. Zvážit můžete také návleky na pohorky, čepici a rukavice.

Osobní lékárnička: léky, které běžně užíváte, léky proti průjmu (živočišné uhlí či Smecta, Immodium…), na zvýšenou teplotu a proti bolestem (např. Ibuprofen, Paralen, Acylpyrin…), léky na bolest v krku, dezinfekci, náplasti, obinadlo a další položky dle vašeho uvážení.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, liší se ale zásuvky, používají se tříkolíčkové hranaté, proto doporučujeme adaptér. V kempech zásuvky jsou, např. v umývárnách nebo v kuchyňce.

Náročnost

V Irsku nejsou vysoké hory, nejvyšší vrchol, na který půjdeme (Mount Brandon), měří 952 m. Terén by ovšem v našich zeměpisných šířkách odpovídal určitě vyšším horám. Často je také díky charakteristickým rašeliništím podmáčený. Ke všem náročnějším túrám budete mít možnost zvolit nenáročnou alternativu.

Mount Brandon

Výstup prakticky od moře do ledovcového karu pod vrcholem v nadmořské výšce 650 metrů a následně na jednu z nejvyšších hor Irska Mount Brandon (952 m). Lehčí alternativa počítá pouze s výstupem do karu a návratem podle situace buď stejnou cestou nebo delší trasou kolem jezera Loch Cruite a dalších jezer (celkové převýšení 650 metrů, doba túry cca 6 hodin). Pro zdatnější zájemce pokračování na vrchol a dále po zvlněném hřebenu (celkem cca 9 hodin, převýšení 1 100 metrů).

Slea Head

Nenáročná túra nad pobřežím Atlantiku trvá cca 4 hodiny, převýšení cca 250 metrů.

NP Killarney

Túra v národním parku zabere asi 7 hodin a převýšíte při ní 750 metrů.

Alternativně nenáročná procházka kolem jezera Muckross, kde je k vidění panství Muckross House, zahrady a opatství Muckross Abbey.

Burren

Túra krajinou kamenných ploten trvá cca 3,5 hodiny s převýšením asi 350 metrů.

Wicklow Mountains

Nepříliš náročná okružní túra od kláštera Glendalough nad jezero Upper Lake s převýšením 400 metrů, cca 4,5 hodiny.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl