Zákazníci o CK Mundo:

V roce 2011 jsem neměl s kým jet na dovolenou a z doslechu jsem objevil CK Mundo. Po několika dnech váhání jsem se přihlásil na Korsiku. Počáteční obavy jet sám se už během cesty tam rozplynuly. Účastníci zájezdu byli přátelští a skoro každý večer byla společenská zábava ve stylu karimatka party, takže jsem si vůbec nepřišel sám a vracel jsem se nadšený. Další roky jsem s Mundem rád jezdil znovu a vždy s příjemným pocitem nově poznaných míst i lidí. Na zájezdech oceňuji připravenost průvodců a jejich ochotu udělat změnu programu, pokud si to situace vyžádá.

Zdeněk Měřínský, Praha (zájezdy Andalusie a Kastilie 2015, Rumunsko a Moldavsko 2015, Sicílie a Liparské ostrovy 2014, Řeka Salza 2013, Pyreneje 2012, Korsika 2011)

V roce 2014 se má dcera s přítelem rozhodli odjet na dovolenou do Irska. Jelikož to byl vždy můj sen, vzali mě s sebou. Byl to můj první turistický zájezd – musela jsem si půjčit stan, koupit pohorky a vařič. Vůbec jsem netušila, jaké bude cestování autobusem a zda zvládnu stavění a balení stanu, výšlapy a nové neznámé lidi kolem sebe. Ale vše bylo naprosto super. Styl cestování, organizace a vždy ochotní a milí průvodci mě přesvědčili, že tohle je cestovka přímo pro mě. Dnes s nimi cestuji sama a vždy potkám nové super lidi se stejnou zálibou a láskou – cestováním a Mundem. Prostě lidi na stejné vlně.

Kateřina Halamová, Brandýs nad Labem (zájezdy Srí Lanka 2016, Norsko 2016, Pyreneje 2015, Irsko 2014)

CK Mundo nabízí dvě věci, které jsou pro mě podstatné. Jednak je program velmi kvalitně připraven, navštívíte průřez toho nejzajímavějšího se snahou o co největší pestrost. A potom se na zájezdu vždy sejde velmi prímová parta lidí, takže jste na konci zájezdu smutní, že se musíte rozloučit. Většinou jsem přitom jel sólo, ale opravdu to vůbec nevadí – za chvíli se s ostatními skamarádíte. A jestli máte strach, že vás v nějakém městě nechají jít samotného, není proč: průvodce vám předtím dá plánek, vysvětlí, co je tam nejzajímavějšího a vždycky se lze připojit k někomu, kdo má podobné plány jako vy.

Vlasta Drbal, Praha (zájezdy Zakarpatská Ukrajina 2013, Írán 2013, Východní Turecko 2012, Island 2011, Albánie 2010, Izrael 2009, Černá Hora 2004)

Recenzie zákazníkov

Provensalsko

Poznávací zájazd do južného Francúzska, príroda a pamiatky v kraji levandule

Typ zájazdu:

Poznávacie zájazdy a turistika

Termín:

16. - 25. júna 2017 (10 dní)

Cena:

stan 9 640 Kč, čo je aktuálne 382 €

Termín prebehol

Prečo práve Provensalsko?

Slnečné Provensalsko je krajinou viníc, levanduľových a slnečnicových polí, ale taktiež cyprusov, cédrových lesov a okrových baní v pohorí Luberon alebo ryžových polí v kraji Camargue. Jeho krása učarovala maliarom ako van Gogh, Cézanne, Gaugain či Picasso a miloval ho i Miroslav Horníček. Vzduch je tu prevoňaný provensalskými bylinkami ako tymian a rozmarín, tunajšia gastronómia ponúka výborné olivy a olivový olej, hľuzovky, kozie syry, ryby a morské plody, skvelé víno i anízový pastis a v Provensalsku má svoj pôvod i ratatouille. Nemenej bohatý je región na kultúrne pamiatky - pápežský Avignon, antický Arles alebo Les Baux umiestnený na skale. Nádherné prírodné scenérie ponúka turistika nad provensalskými „fjordmi“ calanques, na hore Sainte Victorie a v oranžových skalách provensalského Colorada. Provensalsko je snáď najpestrejšou oblasťou Francúzska.

Program zájazdu

(viď tiež mapa zájazdu)
Deň Program
1. 17:30 Hradec Králové – odchod od železničnej stanice (autobusová zastávka označená písm. J)
19:30 Praha – odchod z autobusovej stanice Florenc (najčastejšie nástupište číslo 12)
21:30 Plzeň – odchod z parkoviska pred budovou ČSAD za Centrálnou autobusovou stanicou

tranzit cez Nemecko
2. Orange (antické divadlo, víťazný oblúk), Villeneuve-lès-Avignon so stredovekým hradom francúzskych kráľov, pápežským kartuziánskym kláštorom a pevnosťou Saint André, ubytovanie (sedem nocí na rovnakom mieste)
3. prírodný park Camargue v delte Rhôny (rezervácia, kde žijú plameniaky, čierne býky a biele kone) – výlet loďou z letoviska Saintes-Maries-de-la-Mer do ústia Malej Rhôny, antické a van Goghovo Arles (Aréna, divadlo, Konštantínove kúpele, románska bazilika St. Trophime…)
4. oranžové bauxitové skaly a okrové domy v Roussillon, dedina Gordes s krásnou polohou na skale, cisterciánske opátstvo Sénanque
5. bývalé hlavné mesto Aix-en-Provence (desiatky fontán, Cours Mirabeau, Cézannov ateliér…), peší výstup na „Cézannovu“ horu Montagne Ste-Victoire
6. rímsky akvadukt Pont du Gard, pápežský Avignon (hradby, masívny pápežský palác, v známej piesni ospevovaný most St. Bénezet)
7. opevnené skalné mesto a hrad Les Baux de Provence, krátka túra v pohorí Les Alpilles ku skalnému oknu rocher des Deux Trous, svetoznáme vínne pivnice Châteauneuf-du-Pape – prehliadka vinárstva s degustáciou
8. prechádzka cédrovými lesmi vápencového masívu Luberon, provensalské Colorado pri Rustrel – výstup okrovou krajinou s impozantným Cheminée de Fée (Rozprávkový komín)
9. turistika po najvyšších útesoch Francúzska v oblasti calanques (stredomorské „fjordy“), zostup do malebného rybárskeho prístavu Cassis, záverečná relaxácia na pláži, alternatívne možnosť celodenného odpočinku pri mori, poprípade možnosť výletu loďou do calanques, podvečer odchod a tranzit cez Francúzsko a Nemecko
10. návrat do ČR v odpoludňajších hodinách

Mapa zájazduPoznávací zájazd Provensalsko: zobraziť väčšiu mapu

Cena zahŕňa:

  • dopravu klimatizovaným autobusom
  • 7x ubytovanie v mobilhomoch
  • sprievodcu
  • informačnú brožúru
  • poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

Cena nezahŕňa:

  • vstupy do pamiatkových objektov, vinárstvo a výlet loďou v Camargue (celkovo cca 80 €)
  • stravovanie

Ubytovanie

Všetkých sedem nocí strávime v kempe neďaleko mestečka Villeneuve-lès-Avignon v tzv. mobilhomoch. Jedná sa o chatový apartmán pre 4 až 6 osôb s 2 až 3 oddelenými spálňami. Súčasťou mobilhomu je vybavená kuchyňa, sprcha a záchod. Je treba mať svoj spacák alebo vlastnú posteľnú bielizeň a na konci pobytu nechať mobilhome uprataný.

Stravovanie

Prebieha individuálne. V mobilhomoch je možnosť varenia, k dispozícii je sporák, chladnička a riad. Na dokúpenie potravín budeme zastavovať v supermarkete (najskôr 4. deň programu, potom vždy po dvoch dňoch), kde sú ceny často len mierne vyššie než v ČR. Menší obchod otvorený aj v nedeľu bude v Saintes-Maries už 3. deň programu. Odporúčame tiež ochutnávanie miestnych špecialít v reštauráciách.

Cestovné poistenie

Poistenie si môžete zaistiť sami alebo si v zmluve o zájazdu priobjednať cestovné poistenie Generali vrátane poistenia storna zájazdu. Pre horskú turistiku a extémne športy odporúčame celoročné poistenie Alpenverein.

U Generali stojí cestovné poistenie na dobu zájazdu 290 Kč, čo je aktuálne cca 12 €.

Římský akvadukt Pont du GardStarobylá vesnice Les Baux-de-Provence se zříceninou hraduBarevné skály provensálského ColoradaProslulý avignonský most Saint BénezetVýšlapy kolem Cap Canaille nabízí skvostné výhledy na CassisSénanque - nejznámější cisterciácký klášter v ProvenceProvence je krajem barev a vůníDetaily dolaďují pravou provensálskou atmosféruCézannova hora - Montagne Sainte VictoireStezka bývalým okrovým lomem u RoussillonuÚchvatné výhledy z výstupu na Montagne Sainte VictoireFasády ve vesniččce Roussillon hrají různými odstíny okruVesnička Gordes vystavěná na skále má svůj typicky provensálský rázProvence - levandule, kam se podívášLevandulová políčka se hojně vyskutují v oblasti LuberonuSudy na zrání vína ve sklepích Châteauneuf-du-PapePříprava na ochutnávku několika odrůd vína Châteauneuf-du-PapeDetail oblouků Les Arènes v ArlesPapežský palác v AvignonuMalebné středomořské "fjordy" Les Calanques u městečka CassisPříjemné přístavní městečko CassisBýci nebo bílí koně jsou k vidění v přírodní rezervaci CamargueTrhy v Aix en Provence mají nezaměnitelnou atmosféruMezi typické rostliny Provence patří i cedr atlaskýŘímské divadlo v Orange

Napíšte si o viac informácií

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.

Rezervujte si zájazd

On-line:

Termín prebehol

Odoberajte náš newsletter

Z důvodu ochrany proti robotům, napište prosím číslo dvěstě pět.