Chcete dělat průvodce?

Jste-li nadšenci pro cestování, máte čas v letních měsících a chcete se podílet na vedení zájezdů, napište nám. Dne 30. listopadu 2019 a poté znovu 15. února 2020 pořádáme v Praze dva nábory nových průvodců. Začátek je v 10:00, předpokládaný konec do 18:00, po celou dobu za účasti všech uchazečů. Místo konání: Pitterova 1, Praha 3 - pronajatá místnost ve skautské klubovně, viz mapu ). Můžete si vybrat termín, který vám víc vyhovuje, účast je třeba nahlásit předem.

Kvalitním průvodcem se člověk stává až po několika letech, proto i když je možné se domluvit na průvodcování třeba jen jednoho zájezdu ročně, základní podmínkou pro přijetí průvodce je dlouhodobá spolupráce, konkrétně pevný závazek, že po úvodním zaučovacím zájezdu odjede průvodce ještě minimálně další tři po sobě jdoucí ročníky daného zájezdu. V případě zájezdů s turistikou je dále nutné absolvovat kurz na průvodcování v horách akreditovaný MŠMT (včetně zdravotního kurzu) - buď přímo kurz Hory a turistika pro průvodce u CK Mundo, nebo u jiné organizace s akreditací MŠMT. Pokud jsou pro vás tyto dvě klíčové podmínky přijatelné, rádi vás uvidíme na našem konkurzu.

V případě zájmu zašlete váš životopis na e-mail petr@mundo.czpřipište něco o sobě, zejména seznam procestovaných destinací, jakými jazyky mluvíte a také, zda máte zájem víc o přírodu, turistiku a hory, nebo o kulturu, historii a památky.

A co u průvodců nejvíc oceníme?

  • přátelský a pohodový přístup, umění jednat s lidmi a tmelit kolektiv
  • cestovatelské zkušenosti, znalost konkrétních zemí, regionů, pohoří apod.
  • znalost jazyků
  • organizační a vůdcovské schopnosti
  • schopnost orientace
  • spolehlivost, smysl pro pořádek a dodržování pravidel
  • nadšení pro věc a pro koncept zájezdů CK Mundo

Pozor, nejde o práci na plný úvazek, ale sezónní práci, proto je nejvhodnější pro ty, kteří mají možnost volněji organizovat svůj čas (jsou na volné noze, učitelé, studenti apod.). Přijaté uchazeče pozveme sraz průvodců spojený se školením, který proběhne v termínu 20.-22. března 2020 (pátek večer až neděle dopoledne).

Těšíme se na Vás!