Chcete dělat průvodce?

Jste-li nadšenci pro cestování, máte čas v letních měsících a chcete se podílet na vedení zájezdů, napište nám. Dne 3. prosince 2022 a poté znovu 4. února 2023 pořádáme v Praze nábor nových průvodců. Začátek je v 10:00, předpokládaný konec do 18:00, po celou dobu za účasti všech uchazečů. Místo konání v prosinci: klubovna Sokolu Praha Vršovice, viz kontakt, místo konání v únoru: Pitterova 1, Praha 3 – pronajatá místnost ve skautské klubovně, viz mapu). Můžete si vybrat termín, který vám víc vyhovuje, účast je třeba nahlásit předem.

Kvalitním průvodcem se člověk stává až po několika letech, proto i když je možné se domluvit na průvodcování třeba jen jednoho zájezdu ročně, základní podmínkou pro přijetí průvodce je dlouhodobá spolupráce, konkrétně pevný závazek, že po úvodním zaučovacím zájezdu odjede průvodce ještě minimálně další tři po sobě jdoucí ročníky daného zájezdu. Druhou podmínkou je absolvování zdravotního kurzu, např. ZdrSem (minimálně varianta Standard) nebo PrPom (kurz Zdravotník zotavovacích akcí) nebo kurz u Červeného kříže (zdravotník zotavovacích akcí). Pokud jsou pro vás tyto dvě klíčové podmínky přijatelné, rádi vás uvidíme na našem konkurzu.

V případě zájmu zašlete váš životopis na e-mail petr@mundo.cz a připište něco o sobě, zejména seznam procestovaných destinací, jakými jazyky mluvíte a také, zda máte zájem víc o přírodu, turistiku a hory, nebo o kulturu, historii a památky.

A co u průvodců nejvíc oceníme?

  • přátelský a pohodový přístup, umění jednat s lidmi a tmelit kolektiv
  • cestovatelské zkušenosti, znalost konkrétních zemí, regionů, pohoří
  • znalost jazyků (je však také potřeba hovořit česky)
  • organizační a vůdcovské schopnosti
  • schopnost orientace
  • spolehlivost, smysl pro pořádek a dodržování pravidel
  • nadšení pro věc a pro koncept zájezdů CK Mundo

Pozor, nejde o práci na plný úvazek, ale sezónní práci, proto je nejvhodnější pro ty, kteří mají možnost volněji organizovat svůj čas (jsou na volné noze, učitelé, studenti apod.). Přijaté uchazeče pozveme na sraz průvodců spojený se školením, kterého se každoročně účastní kompletně všichni průvodci CK. Sraz proběhne v termínu 17.–19. března 2023 (pátek večer až neděle dopoledne).

Těšíme se na Vás!