Tour du Mont Blanc

Legendární trek ve švýcarských, francouzských a italských Alpách
Autobusem
Horská chata
16. – 25. srpna 2024 (10 dní)
17 940 Kč
Obsazenost zájezdu:
Momentálně plně obsazeno. Můžete se zaregistrovat mezi náhradníky. V případě uvolnění míst vám ihned zavoláme.

Proč právě Tour du Mont Blanc?

Majestátní zaledněný vrcholek nejvyšší hory Evropy se zdvihá k nebesům na pomezí Francie, Itálie a Švýcarska. Naším cílem však nebude jej zdolat. Budeme putovat v těsné blízkosti Mont Blancu a ze tří světových stran obdivovat jeho monumentální štíty, hřebeny, skalní žebra a pilíře obklopené ledovci. Cesta nejkrásnějšími partiemi legendární vysokohorské trasy Tour du Mont Blanc (TMB) obtáčí vrchol v délce více než 170 km a vede rozkvetlými horskými loukami, zelenavými lesy i pastvinami. Občas nás zavede do civilizovaných údolí, abychom vzápětí zase stoupali k vrcholkům, vodopádům a ledovcovým jezerům. Pohybovat se budeme ve výškách od 1 000 do téměř 3 000 m. Trek si užijeme ve skupině maximálně 15 účastníků.

Program zájezdu

1. 16:30 Hradec Králové – odjezd od vlakového nádraží (autobusová zastávka označená písm. J)
18:30 Praha – odjezd z autobusového nádraží Florenc
20:30 Plzeň – odjezd z parkoviště před budovou ČSAD za Centrálním autobusovým nádražím

tranzit přes Německo a Švýcarsko pod masiv Mont Blancu
2. příjezd do oblasti světoznámého horského letoviska Chamonix-Mont-Blanc, lanovkou na vrchol Le Brévent (2 525 m), z něhož je severní stěna Mont Blancu téměř na dosah ruky, aklimatizační túra vyhlídkovou cestou Grand Balcon du Sud pod hřebenem rozeklaných Aiguilles Rouges – pozorování gigantické ledovcové hradby severních svahů nejvyšší evropské hory (8,5 h, 300 m, 1 500 m)
3. vlakem a horskou zubačkou Tramway du Mont Blanc do sedla Col de Voza (1 653 m) a pěšky pod splazy ledovce Glacier de Bionnassay a kolem vodopádu Tricot do nadmořské výšky 2 120 m do sedla Col du Tricot (5 h, 450 m, 700 m)
4. sestup do vesnice Les Contamines a výstup přes vodopád Combe Noire do sedla Col du Bonhomme (2 329 m) a následně až do sedla Col de la Croix du Bonhomme (2 479 m) s fantastickými výhledy na štíty okolních hor (10 h, 1 530 m, 600 m)
5. návštěva horských salaší, kde se vyrábějí a dozrávají vynikající sýry, přechod hraničního sedla Col de la Seigne (2 516 m) do Itálie (9 h, 1 100 m, 1 300 m)
6. cesta přes několik ledovcových jezer do údolí Val Veny, pokusíme se vyšplhat i na Monte Fortin (2 758 m), odkud jsou kromě Mont Blancu jako na dlani i další proslulé čtyřtisícovky Monte Rosa a Gran Paradiso (7 h, 500 m, 1 000 m)
7. přes lyžařské letovisko Courmayeur na travnatý vyhlídkový hřeben Mont de la Saxe, pohled na Mont Blanc již z jeho jihovýchodní strany (9 h, 1 400 m, 750 m)
8. přes další hraniční sedlo Col du Grand Ferret (2 537 m) do Švýcarska, zakončení našeho putování na nejslavnějším alpském průsmyku Col du Grand Saint Bernard (2 469 m), odkud pocházejí slavní záchranářští psi bernardýni se soudkem rumu na krku (9 h, 1 500 m, 1 050 m)
9. možnost navštívit historický poutní klášter, muzeum, chovnou stanici bernardýnů a horské jezero v okolí průsmyku, poslední půldenní túra, při které se pokusíme vyšplhat až na vrcholek Pointe de Drône (2 950 m) s parádními panoramatickými rozhledy (3 h, 500 m, 500 m), odjezd a tranzit přes Švýcarsko a Německo
10. návrat do ČR v dopoledních hodinách

Cena zahrnuje

 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • 1x přejezd italským autobusem, 1x přejezd vlakem ve Francii, 1x zubačkou pod masiv Mont Blancu
 • 6x ubytování v horské chatě a 1x v klášterní ubytovně
 • průvodce
 • informační brožuru
 • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje

 • lanovku na vrchol Le Brévent (celkem cca 30 €) a případné vstupy (muzeum bernardýnů)
 • stravování

Ubytování

Nocovat budeme 6x v horských chatách, 1x v klášterní ubytovně. Každá chata je trochu jiná, počítejte však s tím, že společné noclehárny bývají pro 10 a více osob (mohou se hodit špunty do uší). Je nutné mít vlastní lehčí spacák. Na chatách téměř vždy fungují umývárny, WC a sprcha (někdy je sprcha placená), u chaty Bonhomme (4. den programu) závisí funkčnost sprchy na aktuálním dostatku vody.

Stravování

Stravování probíhá individuálně. Na všech chatách lze v předstihu objednat polopenzi. Počítejte s tím, že na třech chatách je objednání polopenze povinné (chata La Boerne 2. den programu – 30 €, chata Miage 3. den – 30 €, chata Elisabetta Soldini 5. den – 29 €), v klášterní ubytovně je povinné pouze objednání snídaně (8 CHF). Tak jako tak tento způsob stravování vřele doporučujeme, trek si tak více užijete (neponesete velké zásoby jídla). Polopenze na chatách stojí cca 25 až 40 € na osobu, večeře bývá bohatá, snídaně skromnější (chléb, máslo, marmeláda, káva, čaj…). Na chatách je zakázáno manipulovat s otevřeným ohněm uvnitř a vařit si na svém vařiči lze pouze venku před chatou, popř. v přístřešku k tomu určeném, často za větrného počasí. Jídlo na obědy a svačiny si vezměte z domova. Dvakrát (4. a 7. den) klesneme do civilizace, kde budete moci dokoupit potraviny. Některé jsou zhruba na stejné cenové úrovni jako u nás, jiné mohou být dvakrát dražší. Cca dvakrát bude možné dát si na nějaké chatě i oběd.

Chcete-li vědět víc, přečtěte si text o francouzské, švýcarské nebo italské kuchyni.

Kdo s vámi pojede

Daniel Narwa

Náročnost

Náročnost treku nejlépe posoudíte z údajů v programu zájezdu (délka v hodinách včetně přestávek, celkové stoupání a klesání). Celkově je zájezd poměrně fyzicky náročný. Pokud máte zkušenosti s horskými túrami a solidní fyzičku, měli byste jej zvládnout, doporučujeme ale fyzickou přípravu ještě před zájezdem. Účastníci musí být schopni zvládat pohyb ve vysokohorském terénu do nadmořské výšky 3 000 metrů a nést při tom středně těžký batoh na zádech. Půjdeme celkem osm dnů na polotěžko bez možnosti setkání s naším autobusem. Na druhou stranu vaše batohy nemusí být příliš těžké, protože putujeme od chaty k chatě se zajištěným noclehem pod střechou a lze si objednat i polopenzi. Trek je naplánován tak, aby byl dostatek času si během túr odpočinout, kochat se přírodními scenériemi a věnovat se focení.

Cestovní pojištění

Pojištění si můžete zajistit sami nebo si u nás objednat cestovní pojištění Generali, které zahrnuje i pojištění storna zájezdu.

U Generali Česká pojišťovna stojí cestovní pojištění na dobu zájezdu 416 Kč (typ Turista 2, destinace Evropa).

Proč vyrazit s námi?

 • jsme CK pro lidi mladé věkem nebo duchem
 • tmelíme partu, abyste se cítili jako mezi kamarády
 • spousta informací od kvalifikovaného průvodce
 • dbáme na bezpečnost v horách
 • úspěšně fungujeme už 27. sezónu

Mapa zájezdu

Turistický zájezd Tour du Mont Blanc: zobrazit větší mapu

Související informace

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.