Negombo

Negombo je malé plážové město ležící nedaleko mezinárodního letiště Bandaranaike. Pro mnoho lidí představuje skvělou variantu, kam zamířit po svém příletu na Srí Lanku. Rozhodně je totiž příjemnějším místem pro seznámení se se zemí než rušné a přeplněné Colombo. Městu se také někdy přezdívá „malý Řím“, protože je plné kostelů a silně ovlivněné katolickou církví. V historii Negombo ovládalo několik mocností, postupně se zde vystřídali Portugalci, Holanďané a Britové. Během holandského období bylo jedním z nejdůležitějších zdrojů obchodu skořice.

Centrum města je poměrně živé, nejhezčí a nejklidnější pláže se nacházejí na sever od něj. Za zmínku stojí stará holandská pevnost, na níž je vytesán rok jejího založení – 1678. Negombo také proslulo díky rybolovu. Ryby se prodávají přímo na pláži nebo na rybím trhu nedaleko pevnosti. A protože leží na severním konci laguny, která je známá svými kraby, humry a garnáty, můžete zde ochutnat také je. Pravidelně na konci července lákají návštěvníky rybářské slavnosti. Východně od města můžete navštívit také chrám Angurukaramulla se svým 6 metrů vysokým sedícím Buddhou.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.