Národní park Katavi

Tento park je perlou mezi všemi tanzanskými národními parky. Nachází se na západě u jezera Tanganika a tato odlehlá poloha vám zaručuje minimum turistů. Dostanou se sem buď dobrodruhové, kteří podniknou nekonečnou cestu přes celou Tanzanii (autem nebo vlakem) k hranici se Zambií a poté se vydají nevyasfaltovanou cestou směrem na sever. Mohu ručit za to, že již sama cesta je silným zážitkem. Druhá skupina turistů přiletí malým letadlem. Právě na místním letišti je největší shromaždiště kopytníků v Katavi, protože se na otevřené ploše cítí dobře chráněni.

V parku se nalézají dvě velká jezera - Lake Katavi a Chada. V době sucha se kolem nich shromažďují obrovská stáda zeber, buvolů, slonů a antilop. Na řece Katuma můžete pozorovat hrochy a krokodýly. Jistě se vám podaří najít lvy a náhodou můžete zahlédnout i leoparda nebo hyeny – ty hlavně při nočním safari. V období dešťů (v našich zimních měsících) vypadá Katavi jako kvetoucí ráj a také tu lze obdivovat nepřeberné množství barevných ptáků.

Katavi je třetí největší národní park v Tanzanii, zabírá rozlohu 4 471 km2. Je tvořen záplavovými oblastmi a velká část je zalesněná (s čímž souvisí nepříjemně vysoký výskyt mouchy tse-tse). Je možné si domluvit pěší safari s průvodcem. Více informací naleznete na stránkách Tanzania National Parks nebo Tanzania Tourist Board.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.