Národní park Mikumi

Pokud hledáte levnější variantu k parku Serengeti a přílet máte v  Dar es Salaamu, bude pro vás nejlepší variantou národní park Mikumi. Park se nachází v oblasti Morogoro (stejně jako Uluguru mountains) a na jihu navazuje na Selous Game Reserve (luxusní ubytování seženete na stránkách Selous Safari Company). Park protíná silnice z Dar es Salaamu směrem do Iringi a tak některá zvířata můžete zahlédnout i z autobusu (nebo z vlaku, TAZARA projíždí právě po jižní hranici parku).

S rozlohou 3 230 km2 se jedná o čtvrtý největší park v Tanzanii, tvoří ho většinou otevřené pláně a travnaté savany a jeho dominantou je řeka Mkata. Žije zde mnoho slonů, žirafy, buvoly, zebry, pakoně, lvi, levharti, různé druhy antilop a mnoho dalších zvířat včetně nepřeberného množství ptačích druhů.

Nejlevnější variantou je ubytování na hranici parku ve „městě“ Mikumi a návštěva parku pouze ve dne. Vstupné je 20 dolarů a cena za auto se pohybuje mezi 100-200 dolary. Více informací o parku naleznete na stránkách Tanzania National Parks.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.