Jezero Tanganika

Západní hranici Tanzanie tvoří nádherné jezero Tanganika. Jedná se o nejhlubší jezero v Africe s rozlohou 34 000 km2. Jezero je cílem biologů i akvaristů, protože rybí fauna je dobrým materiálem pro evoluční biology i pro pestrobarevná sladkovodní akvária (Tanganika.cz). Vzhledem k odlehlé poloze zde nepotkáte mnoho turistů a v některých malých vesničkách na břehu jezera si tak můžete připadat jako David Livingstone nebo Emil Holub!

Velkou zajímavostí je 1200tunová loď plavící se po jezeře ze severu na jih a zase zpět (Kigoma, Tanzanie – Mpulungu, Zambie). Jde o původní německou válečnou loď Graf von Götzen, jejíž osudy byly inspirací pro knihu a později i film Africká královna. Loď slouží pro přepravu pasažérů a pro některé vesnice je jediným spojením s civilizací. Loď vždy zastaví v blízkosti vesnice a lidé se na ni a z ní přepravují v malých dřevěných loďkách. Potkáte tu obchodníky, pacienty, školáky i cestovatele.

Po pročtení rad v průvodci dojdete k názoru, že není možné se v jezeře koupat kvůli řadě nebezpečí číhajících na mzungu turistu. Jakmile jezero uvidíte, pravděpodobně neodoláte. Průzračné vody během afrických veder přímo vybízejí ke koupání! Ve vesnicích na břehu jezera jako je Ikola nebo Mpulungu (Zambie, jižní cíp jezera) snadno najdete ubytování. Guest-houses jsou zde levné a většinou docela čisté. Luxusní lodge můžete najít u národního parku Mahale Mountains, kde lze pozorovat šimpanze. Další informace najdete například na Wikipedii.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.