Národní park Udzungwa Mountains

Zhruba 65 km jižně od Mikumi se nalézá nejvýše položený park v Tanzanii - Udzungwa Mountains - s rozlohou 2 000 km2. Tento park se může chlubit jedním z nejvyšších počtů endemických druhů na světě. V deštném pralese a na náhorní plošině můžeme pozorovat nepřeberné množství druhů opic a poloopic, slony, buvoly, krokodýly, leopardy, lvy, antilopy… Nedávno byl v tomto parku objeven nový druh savce (bércouna). Turistickým lákadlem je také nádherný vodopád na řece Sanje, který padá z výšky 170 metrů.

Od června do října panuje v parku suché období a to je nejlepší čas pro návštěvu. Během období dešťů od března do května se návštěvy nedoporučují. Vstupné je 20 dolarů a cena za přespání v parku 30 dolarů (spí se ve stanech). Vzhledem k tomu, že po tomto parku se návštěvníci pohybují pouze pěšky, ušetříte za auto. Poplatky pro průvodce jsou kolem 10 dolarů a vyplatí se připlatit si i nosiče. V bezprostředním okolí parku se nalézají pouze levné guest-houses.

V parku jsou naleziště drahokamů a opravdu se nevyplatí vydávat se do něj na vlastní pěst, protože právě kvůli tomu je dobře střežený. Více informací naleznete např. na webových stránkách Tanzania Tourist Board.