Národní park Udzungwa Mountains

Zhruba 65 km jižně od Mikumi se nalézá nejvýše položený park v Tanzanii - Udzungwa Mountains - s rozlohou 2 000 km2. Tento park se může chlubit jedním z nejvyšších počtů endemických druhů na světě. V deštném pralese a na náhorní plošině můžeme pozorovat nepřeberné množství druhů opic a poloopic, slony, buvoly, krokodýly, leopardy, lvy, antilopy… Nedávno byl v tomto parku objeven nový druh savce (bércouna). Turistickým lákadlem je také nádherný vodopád na řece Sanje, který padá z výšky 170 metrů.

Od června do října panuje v parku suché období a to je nejlepší čas pro návštěvu. Během období dešťů od března do května se návštěvy nedoporučují. Vstupné je 20 dolarů a cena za přespání v parku 30 dolarů (spí se ve stanech). Vzhledem k tomu, že po tomto parku se návštěvníci pohybují pouze pěšky, ušetříte za auto. Poplatky pro průvodce jsou kolem 10 dolarů a vyplatí se připlatit si i nosiče. V bezprostředním okolí parku se nalézají pouze levné guest-houses.

V parku jsou naleziště drahokamů a opravdu se nevyplatí vydávat se do něj na vlastní pěst, protože právě kvůli tomu je dobře střežený. Více informací naleznete např. na webových stránkách Tanzania Tourist Board.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.