Podrobnosti k zájezdu Albánie

Pitná voda

Na místech noclehů bude většinou k dispozici pitná voda. Pitnou vodu lze též natočit na mnoha místech z kohoutků nebo přírodních pramenů. Balená voda se dá bez problémů koupit za rozumné peníze v každém městě, stejně tak jako různé limonády.

Měna

Vezměte si s sebou nejlépe eura. Albánská měnová jednotka se jmenuje lek. Leky v České republice neseženete, ale na místě lze směnit eura nebo jinou běžnou měnu ve směnárnách a bankách.

Aktuální kurzy ČNB

  • Euro: 1 EUR = 26.84 CZK
  • Albánský lek: 1 ALL = 0.21 CZK
  • Makedonský dinár: 100 MKD = 43.78 CZK

Počasí a vybavení

Většinu času bude teplo, teploty mezi 30 a 35 stupni. Ve vnitrozemských horách bude trochu chladněji, žádné velké zimy ale neočekávejte. Setkat se můžeme i s deštěm. Na túry doporučujeme pevné turistické boty, zejména túra v NP Theth je na pohorky. Určitě nezapomeňte dobrý opalovací krém a sluneční brýle. Některé muslimské a pravoslavné památky je vhodné (a někdy i nutné) navštívit v dlouhých kalhotách či delší sukni a v tričku zakrývajícím ramena.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky jsou evropského typu. V kempech je vždy několik zásuvek pro nabíjení k dispozici.

Náročnost

Turistické výšlapy jsou většinou středně náročné, náročná je pouze celodenní túra v severoalbánském pohoří Theth – alternativně je však možné zvolit kratší variantu nebo individuální procházky v okolí vesnice Theth. Podrobné informace se dočtete v následujícím přehledu:

Krujë - svatyně Bektaši

Výšlap nad Kruju trvá cca 3,5 h s převýšením 600 m

Llogara

Túra na vrcholy Thanasit (1 381 m) a Gjipalit (1 446 m) zabere cca 4,5 h, převýšení cca 500 m.

NP Theth - Pejës

Poměrně náročná túra z vesnice Theth (cca 760 m) do sedla Pejës (1 706 m) a na vyhlídku na nejvyšší horu Jezerce. Celkem túra přibližně na 8,5 odiny s celkovým převýšením cca 1 100 m. Je možné jít pouze část trasy a vrátit se stejnou cestou.

NP Theth - vesnice

Výšlap do okolí vesnice Theth zabere cca 9 hodin, zahrnuje ale v sobě mnoho zajímavých zastávek, kde se zdržíme. Převýšení činí cca 550 metrů. Túru lze zkrátit vynecháním výstupu k vyvěračce Modré oko v závěru, potom trvá cca 5,5 h.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10