Podrobnosti k zájezdu Albánie

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností přesahující minimálně o tři měsíce datum vstupu do země.

Pitná voda

Na místech noclehů bude většinou k dispozici pitná voda. Pitnou vodu lze též natočit na mnoha místech z kohoutků nebo přírodních pramenů. Balená voda se dá bez problémů koupit za rozumné peníze v každém městě, stejně tak jako různé limonády.

Měna

Albánskou měnou je lek. V ČR leky neseženete, ale na místě lze směnit eura ve směnárnách a bankách. Platit přímo v eurech nebo platit kartou se na mnoha místech nedá, proto na to nespoléhejte a vezměte si raději dostatek hotovosti. V pohoří Thethi není ani bankomat.

Aktuální kurzy ČNB

  • Euro: 1 EUR = 24.75 CZK
  • Albánský lek: 1 ALL = 0.25 CZK

Počasí a vybavení

Většinu času bude teplo, teploty mezi 30 až 35 stupni. Ve vnitrozemských horách bude trochu chladněji, žádné velké zimy ale neočekávejte. Setkat se můžeme i s deštěm. Na túry doporučujeme pevné turistické boty, zejména túra v NP Theth je na pohorky. Určitě nezapomeňte dobrý opalovací krém a sluneční brýle. Některé muslimské a pravoslavné památky je vhodné (a někdy i nutné) navštívit v dlouhých kalhotách či delší sukni a v tričku zakrývajícím ramena. V kempech je dobré mít vlastní toaletní papír.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky jsou našeho typu (kulaté se dvěma kolíky). V kempech je vždy několik zásuvek pro nabíjení k dispozici.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.