Podrobnosti k zájezdu Arménie

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu. Pro vstup do Arménie nejsou pro české občany potřebná žádná víza. Do Arménie je sice možné cestovat i s ázerbájdžánským razítkem v pase, ale může to znamenat nepříjemný pohovor na hranici. Pokud razítko máte, zvažte možnost nechat si udělat druhý pas.

Očkování

Pro cestu do Arménie není povinné žádné očkování a zakavkazské republiky nepředstavují ze zdravotního hlediska výraznější riziko. Přesto lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu.

Pitná voda

V Arménii je bezpečné pít vodu z kohoutku. Země je vyhlášená svými minerálními prameny a balená minerální voda je dostupná prakticky všude.

Měna

Arménskou měnou je dram (AMD). Vezměte si sebou eura nebo dolary, které na místě směníte v bance či směnárně. Ve větších městech je také síť bankomatů. Kartou lze platit pouze v některých supermarketech a lepších restauracích, nelze na to vždy spoléhat.

Aktuální kurz ČNB

  • Arménský dram: 100 AMD = 5.94 CZK

Čas

Časový posun oproti České republice je v době letního času v Arménii +2 hodiny.

Počasí a vybavení

Arménie leží jižněji než ČR, většinu času lze očekávat teplé počasí. Při některých túrách se ale dostaneme do vysokých nadmořských výšek, kde může přijít déšť či ochlazení, proto přibalte teplé a nepromokavé oblečení, pro túru na Aragac i čepici a rukavice. Dále doporučujeme pevné turistické boty (pohorky), krém s vysokým ochranným faktorem a pokrývku hlavy. Do církevních památek je nutné vstupovat patřičně zahalen, pro muže to znamená dlouhé kalhoty a dlouhý rukáv, pro ženy sukně ne kratší než ke kolenům, zakrytá hlava a ramena. Šátek lze ve většině chrámů zapůjčit, je však pohodlnější mít vlastní. Místo sukně poslouží i velký šátek omotaný kolem boků, v některých chrámech sukně půjčují.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky).

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.