Podrobnosti k zájezdu Ázerbájdžán

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu. Pokud máte v cestovním pase razítko z oblasti Náhorního Karabachu, zařiďte si druhý pas, jinak byste pravděpodobně nebyli vpuštěni do země.

Očkování

Pro cestu do Ázerbájdžánu není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu.

Pitná voda

Voda z kohoutku je v Ázerbádžánu oficiálně pitná, přesto doporučujeme používat raději vodu balenou, která je všude bez problémů k dostání.

Měna

Oficiálním platidlem je ázerbájdžánský manat. V českých směnárnách jej pravděpodobně nelze získat. V Ázerbájdžánu není problém směnit americké dolary či eura, výhodnější kurz mají zpravidla dolary. V případě dolarů pamatujte na to, abyste brali bankovky nové emise „s velkými hlavami bez oválů“, staré emise dolarů „s malými hlavami v oválech“ lze směnit jen velmi obtížně. Platební karty a bankomaty sice v Ázerbájdžánu znají, ale jejich používání není příliš rozšířené a funkčnost není vždy zaručena, obzvláště pak mimo oblast hlavního města. Doporučujeme tedy vybavit se na cestu do této země hotovostí.

Aktuální kurzy ČNB

  • Ázerbájdžánský manat: 1 AZN = 13.39 CZK

Čas

V době konání našeho zájezdu je v Ázerbájdžánu o 2 hodiny více než v České republice.

Počasí a vybavení

Na jaře se vyhneme neúnosným letním vedrům. V horských oblastech a při horských túrách může být chladněji a na zemi můžeme potkat zbytky tajícího sněhu. Po většinu času by však mělo být už příjemně teplo, kolem 20 až 25 stupňů. Na horách se můžeme setkat i s deštěm. Nezapomeňte si doma opalovací krém, sluneční brýle, pokrývku hlavy, plavky, ale také teplejší oblečení a pláštěnku. Pro turistiku na Kavkaze si vezměte pohorky, především proto, že potkáme tající sníh a bahno. Ázerbájdžán je sice muslimská země, ale dlouhá leta existence v Sovětském svazu zde mnohé muslimské tradice zmírnila. Přístup k oblékání a k pití alkoholu je zde podobný jako například v evropských muslimských zemích (Bosna, Albánie), i po městech je možné se pohybovat v slušných kraťasech. Přesto je vhodné (především pak na venkově) oblékat se uměřeně. Do mešit a náboženských památek je nutné mít dlouhé kalhoty, popřípadě u žen sukni.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, používá se více druhů zásuvek, ale vždy lze bez problémů najít zásuvku, která je kompatibilní s naší.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.