Podrobnosti k zájezdu Bělorusko, Kyjev a Černobyl

Pitná voda

Vodu z kohoutku pijte raději jen po převaření. Bez problémů lze koupit vodu balenou, která je běžně k dostání.

Měna

V Bělorusku se platí běloruskými rubly, na Ukrajině je měnou ukrajinská hřivna. Peníze budeme měnit v průběhu zájezdu. Nikde není problém směnit eura, případně dolary. Nelze se vždy spoléhat na možnost placení kartou, ale v některých obchodech a restauracích to možné je.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.53 CZK
  • Běloruský rubl: 1 BYN= 10.90 CZK
  • Ukrajinská hřivna: 1 UAH= 0.97 CZK

Čas

V Bělorusku i na Ukrajině je v letních měsících o jednu hodinu více než v České republice.

Počasí a vybavení

V létě bývá obvykle příjemné teplo, ale samozřejmě se může i ochladit nebo zapršet, takže se připravte na každé počasí. Pokud jde o oděv, počítejte s tím, že do kostelů je vhodné (a většinou přímo nutné) vstupovat pouze se zahalenými rameny a nohama, ženy a dívky by měly mít také zahalené vlasy. Je proto dobré vzít si i šátek. Na zájezd doporučujeme také repelent.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Víza do Běloruska obstaráme pro celou skupinu hromadně. Včas Vás budeme kontaktovat a informovat, co vše bude pro jejich vyřízení potřeba. Bude přitom nutné předat nám mj. Váš cestovní pas s platností přesahující minimálně o tři měsíce dobu návratu. V cestovním pase musí být dvě volné dvoustrany, kam budou víza nalepena. Pas budeme potřebovat doručit nejpozději do 12. června 2020. Počítejte s tím, že od uvedeného data nebudete mít pas k dispozici. Pokud byste v tomto období cestovali do země, v jejímž rámci vám jako cestovní doklad nestačí občanský průkaz, je možné požádat o vydání druhého pasu, musíte to ovšem udělat v předstihu. Pas s vyřízenými vízy vám předáme v den odjezdu před autobusem.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky jsou evropského typu, tj. kulaté se dvěma kolíky.

Náročnost

Zájezd neklade zvláštní nároky na vaši fyzičku, program je především poznávací.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10