Podrobnosti k zájezdu Bosna a Hercegovina

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Pitná voda

Voda z kohoutku je pitná. Kvalitní pitná voda dokonce patří k největším přírodním bohatstvím Bosny a Hercegoviny. Balená voda se dá také bez problémů koupit za rozumné peníze.

Měna

V Bosně a Hercegovině se platí tzv. konvertibilními markami. Bosenské marky u nás neseženete, směníme je tedy na místě za eura. V některých obchodech a restauracích je možné zaplatit i přímo eury (drobné vám pak mohou vrátit v bosenských markách), ale není tomu tak všude a např. vstupy do památek se platí v místní měně. Není také problém vybírat peníze z bankomatu, platit kartou se dá většinou pouze ve větších supermarketech.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 24.28 CZK
  • Bosenská konvertibilní marka: 1 BAM= 12.52 CZK

Počasí a vybavení

Po většinu doby zažijeme slunečné a teplé počasí. Ve vnitrozemských horách bude trochu chladněji, žádnou velkou zimu ale neočekávejte. Můžeme se samozřejmě setkat i s deštěm, zejména v horách. Nezapomeňte opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle stejně jako teplejší a nepromokavé oblečení. Na túry doporučujeme pohorky. Některé muslimské a pravoslavné památky je vhodné (a někdy i nutné) navštívit v dlouhých kalhotách či v sukni, u žen je slušností šátek na hlavě. Pokud se chystáte na rafting, přibalte boty do vody (sandále nebo kecky, ne pantofle), případně voděodolný kryt na mobil (máte-li nějaký).

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky zpravidla odpovídají naší normě (kulaté se dvěma kolíky).

Rezervujte si zájezd

On-line:
nebo telefonicky:
+420 773 10 40 10

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin