Podrobnosti k zájezdu Bosna a Hercegovina

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Pitná voda

Voda z kohoutku je pitná. Kvalitní pitná voda dokonce patří k největším přírodním bohatstvím Bosny a Hercegoviny. Balená voda se dá také bez problémů koupit za rozumné peníze.

Měna

V Bosně a Hercegovině se platí tzv. konvertibilními markami. Bosenské marky u nás neseženete, směníme je tedy na místě za eura. V některých obchodech a restauracích je možné zaplatit i přímo eury (drobné vám pak mohou vrátit v bosenských markách), ale není tomu tak všude a např. vstupy do památek se platí v místní měně. Není také problém vybírat peníze z bankomatu, platit kartou se dá většinou pouze ve větších supermarketech.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 24.51 CZK
  • Bosenská konvertibilní marka: 1 BAM= 12.54 CZK

Počasí a vybavení

Po většinu doby zažijeme slunečné a teplé počasí. Ve vnitrozemských horách bude trochu chladněji, žádnou velkou zimu ale neočekávejte. Můžeme se samozřejmě setkat i s deštěm, zejména v horách. Nezapomeňte dobrý opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle stejně jako teplejší a nepromokavé oblečení. Na túry doporučujeme pohorky. Některé muslimské a pravoslavné památky je vhodné (a někdy i nutné) navštívit v dlouhých kalhotách či v sukni, u žen je slušností šátek na hlavě.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky zpravidla odpovídají naší normě (kulaté se dvěma kolíky).

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin