Podrobnosti k zájezdu Finsko

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Měna

Ve Finsku, Lotyšsku a Estonsku se platí eurem, ve Švédsku švédským korunami (SEK). Ve Finsku je téměř všude možné i drobné útraty hradit prostřednictvím platební karty, hotovost však budete také potřebovat (např. některé vstupy hradí průvodci hromadně a peníze na ně musí vybrat). Naopak návštěvu Stockholmu je možné zvládnout i bez švédských korun v hotovosti (např. i vstupy do památek je možné a někdy dokonce nutné platit kartou), navíc na některých místech ve Švédsku přijímají i eura.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 23.74 CZK
  • Švédská koruna: 1 SEK= 2.10 CZK

Čas

V zemích Pobaltí i ve Finsku platí východoevropský čas, je tam tedy o hodinu více než v ČR. Ve Švédsku je čas stejný jako v České republice.

Počasí a vybavení

Léto ve Finsku bývá obvykle krátké, ale krásné a teplé. Přes den můžeme očekávat teploty kolem 20 stupňů. I voda bývá většinou dostatečně teplá na koupání. Je však potřeba počítat s možností deště a chladnějšího počasí. Přibalte pláštěnku, teplejší oblečení, ale určitě také opalovací krém. Na turistiku, při níž se můžeme setkat i s podmáčenými úseky, je potřeba mít s sebou kvalitní turistické boty. Téměř nezbytností je kvalitní repelent. Pro společné večerní posezení doporučujeme vzít si (třeba do dvojice) také karimatku.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky).

Rezervujte si zájezd

On-line:
nebo telefonicky:
+420 773 10 40 10

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin