Podrobnosti k zájezdu Island

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Měna

Měnou je islandská koruna (ISK). Vezměte si s sebou nejlépe eura, jejich směnu na koruny provedeme na místě. Někde je možné platit přímo v eurech, zdaleka to však není pravidlem. Zato jsou Islanďané téměř posedlí bezhotovostním placením, takže placení kartou je zcela běžné, třeba i u stánku s hot-dogy.

Aktuální kurz ČNB:

  • Islandská koruna: 100 ISK= 16.57 CZK

Čas

Island leží ve stejném časovém pásmu jako Londýn, v zimě je tam tedy o hodinu méně než v ČR. Nezavádí se zde ale letní čas, takže v létě musíme posunout čas o dvě hodiny zpátky.

Počasí a vybavení

Červenec je nejteplejším a pro cestování na Island nejvhodnějším měsícem. Denní teploty se pohybují většinou mezi 10 až 15 stupni, ale mohou být i nižší. V noci klesá teplota na cca 5 stupňů, výjimečně může mrznout. Island je proslulý proměnlivostí a těžkou předvídatelností počasí, během dne se počasí může několikrát zcela změnit. Nepříjemný zde může být také silný vítr. Na rozmary počasí se připravte a vezměte s sebou teplé a nepromokavé oblečení, kvalitní pláštěnku, bundu, návleky na boty, čepici a rukavice, opalovací krém s vyšším faktorem a sluneční brýle. Do hor jsou nezbytností kotníkové pohorky. Na túrách se můžeme setkat s broděním potoků (závisí to na počasí v předchozích dnech, voda max. pod kolena), doporučujeme tedy i nějaké boty vhodné do vody. Dobrou pomůckou pro odlehčení kolenům na túrách jsou teleskopické hole, které zároveň pomáhají při brodění. Přibalte také repelent, v některých částech Islandu se setkáte s muchničkami (absolutní pohodlí v takovém případě nabízí síťka na obličej).

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky).

Rezervujte si zájezd

On-line:
nebo telefonicky:
+420 773 10 40 10

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.