Podrobnosti k zájezdu Jordánsko

Potřebné cestovní doklady

Na zájezd potřebujete cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu.

Očkování

Pro cestu do Jordánska není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu.

Pitná voda

Voda z kohoutku je v Jordánsku oficiálně pitná, přesto doporučujeme používat raději vodu balenou, která je všude bez problémů k dostání.

Měna

V Jordánsku se platí jordánskými dináry (JOD). V českých směnárnách jsou dináry k dostání jen výjimečně. Vezměte si s sebou americké dolary nebo eura, obojí je možné na místě bez problémů směnit. V případě dolarů pamatujte na to, abyste brali bankovky nové emise „s velkými hlavami bez oválů“, staré emise dolarů „s malými hlavami v oválech“ lze směnit jen velmi obtížně.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Jordánský dinár: 1 JOD= 33.22 CZK

Čas

V Jordánsku je vždy o hodinu více než v České republice.

Počasí a vybavení

Vyhneme se neúnosným letním vedrům, po většinu času by však mělo být příjemně teplo. U Mrtvého moře a v Aqabě mohou teploty i v tuto roční dobu stoupat ke 30 stupňům, jinde by mělo být cca 20 až 25 stupňů. Nezapomeňte si doma opalovací krém, sluneční brýle, pokrývku hlavy, plavky, ale také teplejší oblečení. Na turistiku si vezměte vhodné boty, ale rozhodně nejsou potřeba pohorky. Jordánsko je muslimská země, byť v muslimském světě patří k těm tolerantnějším. Navštívíme i řadu křesťanských památek. Pro vstup do mešit, některých kostelů i pro pohyb po městech je vhodné (a někdy nutné) oblečení zakrývající kolena a ramena. Pro ženy doporučujeme šátek na hlavu, popřípadě dlouhou sukni (vyhnout se oblečení přiléhajícímu k tělu). Při pobytu v přírodě postačí běžné kraťasy či sukně nad kolena a tričko.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, používá se více druhů zásuvek, ale vždy lze bez problémů najít zásuvku, která je kompatibilní s naší.

Rezervujte si zájezd

On-line:
nebo telefonicky:
+420 773 10 40 10

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin