Podrobnosti k zájezdu Korsika

Měna

Na Korsice i v tranzitních zemích je platnou měnou euro.

Aktuální kurz ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.61 CZK

Počasí a vybavení

V létě panuje, podobně jako jinde ve Středomoří, nejčastěji slunečné a teplé počasí. Vezměte si proto opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle. Pro vysokohorskou turistiku přibalte pohorky, ale také větrovku a teplejší oblečení - ve vyšších polohách nemůžeme vyloučit ani déšť. Pokud se chcete zúčastnit canyoningu v kaskádách Polischellu, je nutné mít vlastní boty do vody nebo jen nějaké sportovní boty, které můžete namočit. V kempech někdy chybí toaletní papír, vezměte si raději vlastní.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi. V kempech většinou není problém najít zásuvky pro nabíjení.

Náročnost

Túry na zájezdu jsou většinou středně náročné, s výjimkou náročných výstupů na Monte Cinto a Monte d´Oro, k nimž však můžete zvolit lehčí alternativu. Náročnost posoudíte nejlépe z konkrétních údajů:

Tavignano

Nepříliš náročný výšlap z Corte do údolí řeky Tavignano se dvěma variantami – kratší jen k řece, kde se lze koupat a poté se vrátit zpátky do Corte (převýšení 250 m, cca 1 h 15 min jen cesta tam), nebo delší hlouběji do soutěsky (převýšení 450 m, cca 2,5 hodiny jen cesta tam). V obou případech se jde stejnou cestou zpět.

Monte Cinto / údolí Viru

  • Túra na Monte Cinto s výstupem až na vrchol (2 706 m) je náročná. Místy se vyskytují lehké lezecké partie. Převýšení je cca 1 650 m, doba výstupu a sestupu je cca 13 hodin.
  • Alternativně lehčí túra do údolí potoka Viru (cca 6,5 hodiny, převýšení 450 metrů).

Calanche / Capo d´Orto

  • Nenáročný výlet mezi barevnými skalními útvary většinou po pohodlných pěšinách.
  • Pro zájemce túra na vrchol Capo d´Orto na cca 6,5 h, převýšení cca 850 m. V horních partiích jsou skalní úseky.

Bavella

Nepříliš náročná túra z průsmyku Bavella ke skalnímu oknu Trou de la Bombe (jen v závěrečných metrech lezení s pomocí rukou) trvá cca 4 h, převýšení cca 300 metrů.

Monte d´Oro / Manganello

  • Náročná okružní túra na Monte d´Oro (2 389 m) zabere cca 10 h, převýšení je asi 1 450 m. Pod vrcholem musíte občas uplatnit lezecké schopnosti.
  • Na lehčí alternativní túru na kaskády Manganello vycházíme z Canaglie (720 m), po dvou hodinách se dostáváme ke kaskádám Manganello (1 200 m), kde se budeme koupat, poté návrat do kempu. Převýšení 480 m, celkový čas výletu cca 4,5 hodiny + koupání v kaskádách.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Termín proběhl