Podrobnosti k zájezdu Kostarika

Pitná voda

Oficiálně je voda z kohoutku na většině území Kostariky pitná, všude je k dostání i voda balená.

Měna

Kostarickou měnou je colón. S sebou si vezměte dostatek USD, které vyměníte na místě za colóny. Na mnoha místech je ale možné platit přímo americkými dolary (fakultativní výlety, suvenýry, většina restaurací). Jako rezervu je vhodné mít s sebou i bankovní kartu.

Aktuální kurzy ČNB

  • Kostarický colón: 100 CRC = 3.76 CZK

Čas

Časový posun oproti České republice je minus 7 hodin (v době letního času by to bylo minus 8 hodin).

Počasí a vybavení

Zájezd je pořádán v období, kdy je na většině území Kostariky tzv. období sucha a na rozdíl od období dešťů je tedy přístupná většina národních parků. Čeká nás převážně teplé až horké počasí, s občasným deštěm. Na túry doporučujeme kvalitní trekové boty, na vycházky po městech a plážích (případně brodění potoků) trekové sandály. Z oblečení lehké vzdušné kalhoty, volná trička (lépe dlouhé nohavice a rukávy jako ochrana před sluncem a hmyzem), slabší flísovou bundu a větrovku odolnou proti dešti (nebo pončo či pláštěnku a/nebo deštník). Dále pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém s UV faktorem, repelent proti hmyzu, kapesní svítilnu a plavky. Hodit se může i dalekohled.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců po plánovaném datu opuštění země. V případě, že bychom letenky pořídili s přestupem v USA, bude potřeba si vyřídit vstupní povolení ESTA (vyřizuje se on-line, stojí 14 USD) nebo mít platné americké vízum. Předpokládáme, že pořídíme spíš letenky bez přestupu v USA, záleží však na aktuální dostupnosti letů, proto s touto eventualitou raději počítejte.

Elektřina

Elektrická rozvodná síť v Kostarice má napětí 110 V, zásuvky jsou se dvěma plochými kolíky bez středového kolíku. Je nutný adaptér.

Náročnost

Cílem zájezdu jsou návštěvy národních parků a přírodních rezervací, kde budeme podnikat celodenní nebo půldenní pěší túry nalehko. Plánované trasy jsou zvládnutelné pro každého zdravého člověka, s možností zkrácení či naopak prodloužení výšlapu. Většina tras vede upravenými turistickými chodníky, ale je nutné počítat i s blátivými pralesními stezkami. Náročnost vycházek může zvyšovat horké dusné klima v nížinatých a pobřežních oblastech.

Očkování

Pro cestu do Kostariky není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí ve všech rozvojových zemích. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Případně můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu a zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu (riziko nakažení těmito nemocemi je však relativně nízké). Riziko onemocnění malárií existuje, ale je také malé.

Aktuální počasí v oblasti

Monteverde, Costa Rica

Bouřky
Nyní
23 °C
Bouřky
11.27 km/h ↙
Bouřky
Dnes
25 °C | 20 °C
Bouřky
Bouřky
Tomorrow
26 °C | 21 °C
Bouřky
Bouřky
So
24 °C | 20 °C
Bouřky
Bouřky
Ne
25 °C | 21 °C
Bouřky

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10