Podrobnosti k zájezdu Kostarika

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu.

Očkování

Pro cestu do Kostariky není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Případně můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu a zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu (riziko nakažení těmito nemocemi je relativně nízké). Riziko onemocnění malárií existuje, ale je také malé.

Pitná voda

Voda z kohoutku je na většině území Kostariky pitná, pouze na pobřeží Karibiku doporučujeme pít raději vodu balenou, která je v celé zemi bez problémů k dostání.

Měna

Kostarickou měnou je colón. S sebou si vezměte dostatek USD, které můžete na místě směnit za colóny. Zpravidla je možné platit i přímo americkými dolary, doporučujeme ale menší bankovky (např. 20 USD nebo 50 USD), s placením 100dolarovou bankovkou může být problém. Jako rezervu je vhodné mít s sebou i bankovní kartu.

Aktuální kurzy ČNB

  • Kostarický colón: 100 CRC = 3.59 CZK

Čas

Časový posun oproti České republice je minus 7 hodin (v době letního času by to bylo 8 hodin).

Počasí a vybavení

Zájezd je pořádán v období, kdy je na většině území Kostariky tzv. období sucha a na rozdíl od období dešťů je tedy přístupná většina národních parků. Čeká nás převážně teplé až horké počasí, s občasným deštěm. Na výšlapy doporučujeme kvalitní trekové boty, na vycházky po městech a plážích trekové sandály. Dále přibalte pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém s UV faktorem, repelent proti hmyzu, kapesní svítilnu a plavky. Proti dešti si vezměte pončo či pláštěnku a/nebo deštník – ten může být někdy ve zdejším klimatu lepší variantou, protože pod pláštěnkou se člověk zpotí. Hodit se může i dalekohled. Do Kostariky se nesmí dovážet čerstvé potraviny (ovoce, zelenina, mléčné a masné výrobky).

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Elektrická rozvodná síť v Kostarice má napětí 110 V, zásuvky jsou se dvěma plochými kolíky bez středového kolíku. Je nutný adaptér.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin