Podrobnosti k zájezdu Kostarika

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu.

Očkování

Pro cestu do Kostariky není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Případně můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu a zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu (riziko nakažení těmito nemocemi je relativně nízké). Riziko onemocnění malárií existuje, ale je také malé.

Pitná voda

Oficiálně je voda z kohoutku na většině území Kostariky pitná, všude je k dostání i voda balená.

Měna

Kostarickou měnou je colón. S sebou si vezměte dostatek USD, které vyměníte na místě za colóny. Na mnoha místech je ale možné platit přímo americkými dolary (fakultativní výlety, suvenýry, většina restaurací). Jako rezervu je vhodné mít s sebou i bankovní kartu.

Aktuální kurzy ČNB

  • Kostarický colón: 100 CRC = 3.53 CZK

Čas

Časový posun oproti České republice je minus 7 hodin (v době letního času by to bylo 8 hodin).

Počasí a vybavení

Zájezd je pořádán v období, kdy je na většině území Kostariky tzv. období sucha a na rozdíl od období dešťů je tedy přístupná většina národních parků. Čeká nás převážně teplé až horké počasí, s občasným deštěm. Na túry doporučujeme kvalitní trekové boty, na vycházky po městech a plážích (případně brodění potoků) trekové sandály. Z oblečení lehké vzdušné kalhoty, volná trička (lépe dlouhé nohavice a rukávy jako ochrana před sluncem a hmyzem), slabší flísovou bundu a větrovku odolnou proti dešti (nebo pončo či pláštěnku a/nebo deštník). Dále pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém s UV faktorem, repelent proti hmyzu, kapesní svítilnu a plavky. Hodit se může i dalekohled.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Elektrická rozvodná síť v Kostarice má napětí 110 V, zásuvky jsou se dvěma plochými kolíky bez středového kolíku. Je nutný adaptér.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin