Podrobnosti k zájezdu Kuba

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu.

Očkování

Pro cestu na Kubu není povinné žádné očkování. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Obecně lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí pro všude ve světě. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu.

Pitná voda

Na Kubě se nedoporučuje pít vodu z kohoutku, budeme tedy kupovat vodu balenou. Pitná voda se dá na většině míst zakoupit v PET láhvích.

Měna

Na Kubě platí kubánské peso (CUP). Pro výměnu peněz jsou nejvýhodnější eura. Americké dolary nejsou pro směnu vhodné, neboť Kubánci na ně uvalili embargo a při jejich výměně vám mohou strhávat speciální poplatek až do výše 20 % vyměňované částky. Bankomaty na Kubě najdete prakticky ve všech větších městech, ale ne vždy musí fungovat. Platební karty provozované společnostmi z USA na Kubě nelze použít.

Aktuální kurzy ČNB

  • Kubánské peso: 1 CUP = 0.88 CZK

Čas

Při příletu na Kubu posunete ručičky svých hodinek o šest hodin nazpět.

Počasí a vybavení

Na Kubě panuje prakticky po celý rok horké a vlhké podnebí (vlhkost vzduchu bývá v létě kolem 81 %, v zimě pak 79 %). Naštěstí bývá horko zpříjemňováno pasátovými větry vanoucími od severozápadu. Sezóna hurikánů a dešťů zde končí na přelomu října a listopadu, přesto však občasné kratší přeháňky nelze během zájezdu zcela vyloučit. Nezapomeňte si proto přibalit kvalitní pláštěnku nebo pončo. Přestože se občas dostaneme i do kopců, žádnou výraznou zimu v nich rozhodně nečekejte. Dále vezměte malý batůžek na jednodenní výlety. Na výlety turistického charakteru se hodí pevnější sportovní boty s kvalitní podrážkou. Nezapomeňte přibalit také pokrývkou hlavy jako ochranu proti slunci a dostatečně silný krém na opalování (ochranný faktor 25 a více). K průzkumu kubánských jeskyní se může hodit také baterka – čelovka. Pokud si budete chtít uvařit sami občas třeba kávu nebo čaj, vezměte si ponornou spirálu a nějaký hrnek.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Oproti Evropě mají na Kubě v elektrické síti napětí 110 V, frekvence 60 Hz. Také elektrické zásuvky jsou jiného typu než ty naše – se dvěma plochými (nikoliv kulatými) kolíky. Pro dobíjení vašich spotřebičů budete potřebovat speciální adaptér na zásuvky. Dobíjení bude možné ve všech casas particulares. Pro nabíjení více spotřebičů najednou se vám také může hodit malá rozdvojka (např. do dvojice).

Rezervujte si zájezd

On-line:
Termín proběhl

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin