Podrobnosti k zájezdu Lago di Garda

Měna

Itálie patří do eurozóny, platí se eurem.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.80 CZK

Počasí a vybavení

Jezero Lago di Garda je známé svým teplým počasím díky poloze na jižním úpatí Alp a otevřenosti údolí směrem k jihu. Klima tu vytváří podmínky pro růst subtropických květin, palem, olivovníku či citrusů. Během letní sezony dosahují teploty okolo jezera i hodnot přes 30 °C. V horách budou teploty nižší a počasí se zde může rychle změnit. Vezměte si opalovací krém a pokrývku hlavy, ale také teplejší oblečení (budeme se pohybovat v poměrně vysoké nadmořské výšce). Vhodná je funkční nepromokavá bunda. Při nástupech a sestupech se hodí trekové hůlky, které ulehčují kolenům. Samozřejmostí jsou pevné nepromokavé boty, na via ferraty raději kotníkové (pohorky). Na ferraty si vezměte malý batoh (cca 15 až 25 l) a doporučujeme také bezprsté rukavice (nebo stačí cyklistické) - hodí se v případě, že je někde roztřepané nebo namoklé lano. Při průchodu přírodní jeskyní a tunelem je potřeba čelová svítilna.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky). Nabíjet je většinou bez problémů možné v kempu.

Náročnost

Ferraty budou lehké, středně obtížné i obtížné (k nejnáročnější ferratě se však nabízí lehčí alternativa). Okolí Lago di Garda nabízí velké spektrum aktivit i pro ty, kdo si budou chtít od zajištěných cest i turistiky odpočinout – kdykoliv si můžete udělat volný den. Konkrétnější údaje viz dále:

Ferraty

Via ferrata Sentiero Attrezzatto dei Colodri

Na úvod lehká, krátká zajištěná cesta. Celkové převýšení cca 270 metrů, cca 4,5 hodiny.

Via ferrata Dell´Amicizia a Mario Foletti

Zajištěná cesta se dvěma atraktivními žebříky, jeden je dlouhý 45 m, druhý 70 m. Technicky ferrata nepříliš obtížná, ale vyžaduje odolnost vůči závratím. Celkové převýšení cca 1 100 m, cca 9,5 hodiny.

Via ferrata Delle Laste a zákopový chodník na Cima Rocca, ferraty Fausto Susatti a Mario Foletti x alternativně via ferrata Rino Pisetta

Systém několika zajištěných cest. Cestou mnoho zákopů a štol (svítilna nutná). Celkové převýšení cca 800 m, celkový čas 8 hodin.

Alternativně pro zájemce náročná via ferrata Rino Pisetta (cca 6 h, převýšení 750 m).

Via ferrata Monte Albano

Zajištěná cesta sportovního charakteru vede cca 200 metrů vysokou stěnou nad městečkem Mori. Poměrně krátký nástup i sestup. Celkové převýšení cca 350 m, celkem cca 6 h.

Turistika

Monte Colt

Nepříliš náročná túra s celkovým převýšením cca 400 metrů, doba túry cca 3,5 hodiny plus rozchod v městečku Arco.

Monte Misone

Celkem cca 7 hodin, převýšení 1 000 metrů.

Bocca Pasumer a Bochet dei Concoli

Celková délka cca 8 hodin, převýšení cca 900 m.

Monte Altissimo di Nago

Okružní hřebenová túra celkem na cca 5 hodin, převýšení 850 m.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10