Podrobnosti k zájezdu Madagaskar

Pitná voda

Na Madagaskaru je důrazně doporučováno pít pouze převařenou nebo balenou vodu.

Čas

V době konání zájezdu je na Madagaskaru o hodinu více než v ČR.

Měna

Eura nebo americké dolary (eura jsou lepší) proměníme částečně už na letišti při příletu za malgašské ariary. Na placení debetními či kreditními kartami se spolehnout nelze, ani bankomaty mimo větší města nepotkáme. Možnost další výměny peněz během cesty bude omezená na velká města.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Malgašský ariary: 1 000 MGA = 6.39 CZK

Počasí a vybavení

Budeme se pohybovat ve čtyřech klimatických zónách. Náhorní pahorkatina kolem hlavního města má velmi příjemné klima kolem 25 °C. V NP Ranomafana a Mantadia zažijeme vlhké tropické klima, na jihozápadním pobřeží suché velmi teplé počasí (teploty přes poledne vystupují výrazně nad 30 °C). V pohoří Andringitra počítejte s nižšími teplotami (ve dne obvykle 20 až 25 °C, v noci místy jen 10 °C). Nutností je opalovací krém s vyšším faktorem a pokrývka hlavy, přibalte také teplejší a nepromokavé oblečení včetně pláštěnky a případně i nepromokavého krytu na batoh. Doporučujeme kvalitní turistickou obuv, nejlépe pohorky. Je nutné počítat s výskytem komárů a vzít si s sebou repelent. Řadě lidí se také jako prevence proti komárům osvědčuje užívat denně tabletku B-komplexu, je ale třeba s tím začít už před odjezdem. Přibalte také čelovku a náhradní baterie; několikrát podnikneme noční vycházku do pralesa. Dále je vhodné mít s sebou např. plátěnou tašku nebo lepší igelitku, do níž si lze dát nepotřebné věci, které během třídenního přechodu Andringitry zůstanou v autobuse.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o 6 měsíců dobu pobytu. Vízum získáme přímo na letišti při příletu na Madagaskar.

Elektřina

Používá se elektrická energie o napětí 220 V / 50 Hz. Zásuvky jsou většinou francouzského typu, tedy bez nutnosti použít adaptér (ale můžeme se setkat i s exotičtějšími zásuvkami a adaptér se tedy může hodit). V některých místech může být elektřina jen po určitou večerní dobu z generátoru (obvykle od 18. do 22. hodiny). Je tedy nutné neustále pamatovat na dobíjení baterií do fotoaparátů, mobilů apod.

Náročnost

Nejnáročnější částí je třídenní přechod pohoří Andringitra. I v tomto případě však jde o relativně pohodovou vysokohorskou turistiku (velká zavazadla nesou místní nosiči). Naším cílem nejsou sportovní výkony, ale poznávání místní krajiny a přírody. Počítá se s častými zastávkami na fotografování. V tropickém pralese je potřeba počítat s vysokou vlhkostí. Kromě celodenních treků v Andringitře budou naše výpravy do terénu maximálně půldenní.

Očkování

Při vstupu na Madagaskar není vyžadováno žádné povinné očkování. Při předchozích pobytech v zemích s výskytem žluté zimnice může být požadováno potvrzení o očkování proti této chorobě. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Důrazně je doporučováno očkování proti hepatitidě typu A a břišnímu tyfu, samozřejmostí je ochrana proti tetanu. Určitě nezapomeňte na antimalarika, lékař vám předepíše správný druh podle momentální odolnosti kmenů plazmodií.

Aktuální počasí v oblasti

Antananarivo, Madagascar

Skoro jasno
Nyní
10 °C
Skoro jasno
11.27 km/h ↓
Skoro jasno
Dnes
26 °C | 10 °C
Skoro jasno
Slunečno
Tomorrow
26 °C | 11 °C
Slunečno
Jasno
Út
26 °C | 10 °C
Jasno
Skoro jasno
St
26 °C | 12 °C
Skoro jasno

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10