Podrobnosti k zájezdu Madagaskar

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu. Vízum získáme přímo na letišti při příletu na Madagaskar.

Očkování

Pro cestu na Madagaskar není povinné žádné očkování. Při předchozích pobytech v zemích s výskytem žluté zimnice je požadováno potvrzení o očkování proti této chorobě. Doporučené očkování konzultujte s lékařem cestovní medicíny, který má vždy nejaktuálnější informace a poradí i s ohledem na zdraví konkrétního člověka. Důrazně je doporučováno očkování proti hepatitidě typu A a břišnímu tyfu, zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu. Určitě nezapomeňte na antimalarika, lékař vám předepíše správný druh podle momentální odolnosti kmenů plazmodií.

Pitná voda

Na Madagaskaru je důrazně doporučováno pít pouze převařenou nebo balenou vodu.

Čas

V době zimního času je na Madagaskaru o dvě hodiny více než v ČR, v době letního času o hodinu více.

Měna

Eura nebo americké dolary (eura jsou lepší) proměníme částečně už na letišti při příletu za malgašské ariary. Na placení debetními či kreditními kartami se spolehnout nelze, ani bankomaty mimo větší města nepotkáme. Možnost další výměny peněz během cesty bude omezená na velká města.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Malgašský ariary: 1 000 MGA = 5.10 CZK

Počasí a vybavení

Budeme se pohybovat v různých klimatických zónách. Náhorní pahorkatina kolem hlavního města má velmi příjemné klima kolem 25 °C. V NP Ranomafana a Mantadia zažijeme vlhké tropické podnebí, na jihozápadním pobřeží suché velmi teplé počasí (teploty přes poledne vystupují výrazně nad 30 °C). Nutností je opalovací krém s vyšším faktorem a pokrývka hlavy, přibalte také teplejší a nepromokavé oblečení včetně pláštěnky a případně i nepromokavého krytu na batoh, který s sebou budete nosit na výlety. Doporučujeme kvalitní turistickou obuv. Je nutné počítat s výskytem komárů a vzít si s sebou repelent. Řadě lidí se také jako prevence proti komárům osvědčuje užívat denně tabletku B-komplexu, je ale třeba s tím začít už před odjezdem. Přibalte také čelovku a náhradní baterie; několikrát podnikneme noční vycházku do pralesa.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Používá se elektrická energie o napětí 220 V / 50 Hz. Zásuvky jsou většinou francouzského typu, tedy bez nutnosti použít adaptér (ale můžeme se setkat i s exotičtějšími zásuvkami a adaptér se tedy může hodit). V některých místech může být elektřina jen po určitou večerní dobu z generátoru (obvykle od 18. do 22. hodiny). Je tedy nutné neustále pamatovat na dobíjení baterií do fotoaparátů, mobilů apod.

Rezervujte si zájezd

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin