Podrobnosti k zájezdu Madeira

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu na ostrově.

Pitná voda

Voda z kohoutku je na Madeiře pitná, přesto vám ale nemusí příliš chutnat. Část této vody pochází z moře, následně je čištěna a upravována v odsolovacím zařízení. Není však problém kupovat vodu balenou.

Měna

Madeira patří stejně jako celé Portugalsko do eurozóny, platí zde euro. Ve Funchalu fungují bankomaty, takže zde můžete bez problémů vybírat peníze.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 23.74 CZK

Čas

Na ostrově platí západoevropský čas a je tam o hodinu méně než v ČR.

Počasí a vybavení

Klima na Madeiře, která je někdy nazývána „ostrovem věčného jara“, podléhá během roku jen malým výkyvům. Průměrná celoroční teplota se pohybuje mezi 18 a 24 °C, v noci klesá jen zřídka pod 10 °C. Toto příjemné podnebí je však poněkud nevypočitatelné vzhledem k tomu, že na ostrově vystupují nejvyšší hory do výšky téměř 1 900 m a jsou v Atlantiku široko daleko jediným místem, o které se mohou zachytit mraky. Více srážek spadne na severním pobřeží, které je mnohem vlhčí než pobřeží jižní. Právě díky tomu je však ostrov porostlý nádhernou a bujnou vegetací. Na turistiku jsou potřeba kvalitní pohorky. Dále určitě přibalte alespoň jednu flísku, nepromokavou bundu s kapucí nebo kvalitní pláštěnku typu pončo, také čepici a rukavice. Dále jednoznačně doporučujeme trekové hole, hodit se mohou také návleky. Nezapomeňte přibalit pokrývku hlavy, kvalitní sluneční brýle a dostatečně silný krém na opalování (ochranný faktor 25 a více). K průstupu horských tunelů budete potřebovat kvalitní baterku – čelovku.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.
Odpovídáme zpravidla do 24 hodin