Podrobnosti k zájezdu Norsko

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Měna

Měnou je norská koruna (NOK). Ve Skandinávii je všude velmi rozšířená možnost platit kartou, přesto budete norské koruny alespoň zčásti určitě potřebovat i v hotovosti, protože některé vstupy, lodní výlety a výstup na Galdhøppigen hradí průvodci hromadně a peníze na ně musí vybrat. V poslední době však norské koruny v českých směnárnách a bankách téměř nejsou k sehnání. Pokud se Vám nepovede směnit v ČR, počítejte s nutností vybrat na začátku zájezdu peníze z bankomatu – bude to možné při zastávce v Ottě 3. den programu (do té doby lze vše hradit kartou). Drobná eura se mohou hodit během zastávek v Německu. Za české koruny je zpravidla možné koupit si v případě zájmu trička či fotky u raftařů.

Aktuální kurz ČNB:

  • Norská koruna: 1 NOK= 2.16 CZK

Počasí a vybavení

V předchozích ročnících jsme zažili jak teplé a slunečné počasí, tak i počasí chladnější a deštivé či větrné. Vezměte si teplé oblečení, pláštěnku, čepici a rukavice, opalovací krém s vyšším faktorem, sluneční brýle, plavky (zejména na rafting) a na turistiku rozhodně pohorky. Doporučujeme také návleky, které pomáhají zachovat si sucho v botách. Kolenům mohou výrazně ulehčit teleskopické hole. Pro výstup po ledovci na Galdhøppigen pod vedením místního průvodce není potřeba mít speciální vybavení na ledovec, společnost provozující výstupy ale požaduje, aby měl každý kvalitní turistickou obuv s pevnou podrážkou a oporou kolem kotníku, rychleschnoucí kalhoty a bundu, čepici, rukavice, náhradní oblečení, sluneční brýle a opalovací krém. Nosíte-li brýle, na rafting se hodí šňůrka na jejich připevnění. V Norsku není povoleno nosit u sebe zbraně včetně nožů – zejména na některé z památek či muzeí v Oslu by vám např. lovecký nůž mohli zabavit.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky).

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.