Podrobnosti k zájezdu Patagonie

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu.

Očkování

Pro cestu do Argentiny a Chile není povinné žádné očkování a oblasti, kde se budeme pohybovat, nepředstavují ze zdravotního hlediska výraznější riziko. Přesto lze doporučit očkování proti hepatitidě (žloutence) typu A, případně i B, které se hodí pro cestování obecně. Doporučené je ostatně i pro Českou republiku. Zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu.

Pitná voda

V přírodě s pitnou vodou není problém, všude tečou čisté potoky a řeky. Ve městech je lepší kupovat vodu balenou.

Čas

V době konání zájezdu je v Argentině i v Chile o čtyři hodiny méně než u nás.

Měna

V Argentině se platí argentinskými pesy (ARS), v Chile chilskými pesy (CLP). S sebou si vezměte americké dolary či eura, která se dají vyměnit na letištích, v bankách či směnárnách. Nejlepší jsou nepoškozené stodolarové bankovky, případně 50dolarové, bankovky menší hodnoty v některých směnárnách buď nepřijímají, nebo na ně dávají horší kurz. Pozor na to, že banky a směnárny zde mají hodně omezené otevírací hodiny, takže mnohdy je snadnější vybrat si hotovost z bankomatu. I s bankomatem ale mohou být problémy: množství hotovosti, kterou lze vybrat, je omezené. Platit kartou lze ve většině obchodů. V Chile je často potřeba sdělit, zda máte kartu kreditní nebo debetní.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Argentinské peso: 100 ARS= 6.22 CZK
  • Chilské peso: 100 CLP= 2.60 CZK

Počasí a vybavení

Zájezd se koná v nejpříznivějším období pro turistiku, v době, kdy vrcholí zdejší léto. V Buenos Aires nám bude horko, v jižnějších oblastech bude chladněji, ale stále většinou relativně teplo. Patagonské počasí je ale velmi proměnlivé a můžeme zažít také silný vítr, déšť či sníh. Oblečení si tedy vezměte jak letní (kraťasy, tričko), tak i do deště a větru. Kvalitní pohorky jsou základ, dále se může hodit goretexová bunda (případně i kalhoty), teplý svetr či flíska, čepice, šátek či šála, rukavice a také návleky na boty. Doporučujeme kvalitní teplý spacák (v noci může i mrznout), větru odolný stan. Kromě toho plynový či benzínový vařič (palivo dokoupíme na místě), ešus, repelent, sluneční brýle, krém s UV filtrem, osobní lékárničku, baterku (čelovku), eventuelně dalekohled. Kromě velkého batohu je vhodný malý příruční batůžek do letadla a na jednodenní výlety.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Používá se elektrická energie o napětí 220 V / 50 Hz. Zásuvky mají dva otvory a kulatý zemnící kolík, naše dvoukolíkové zástrčky do nich někdy pasují, někdy nikoliv (v Chile většinou není problém, v Argentině v některých hostelech ano). Doporučujeme adaptér (lze ho sehnat i na místě).

Rezervujte si zájezd

On-line:
Momentálně obsazeno

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin