Podrobnosti k zájezdu Rusko (Moskva a Petrohrad)

Potřebné cestovní doklady

Cestovní pas s platností přesahující minimálně o šest měsíců dobu návratu.

Pitná voda

Vodu z kohoutku pijte v Rusku raději jen po převaření. Bez problémů lze koupit vodu balenou, která je běžně k dostání.

Měna

Měnou je ruský rubl. S sebou vezměte eura nebo dolary, které na místě směníte na rubly. Výjimečně mohou některé směnárny přijímat české koruny, ale rozhodně se na to nelze spolehnout. Poměrně rozšířené je placení kartou (např. v restauracích), k dispozici je také dostatek bankomatů.

Aktuální kurzy ČNB:

  • Ruský rubl: 100 RUB= 26.45 CZK

Čas

V Rusku je v letních měsících o jednu hodinu více než v České republice.

Počasí a vybavení

V létě bývá obvykle příjemné teplo, ale samozřejmě se může i ochladit nebo zapršet, takže se připravte na každé počasí. Počítejte s tím, že do kostelů je vhodné (a někdy přímo nutné) vstupovat pouze se zahalenými rameny a nohama, ženy a dívky by měly mít také zahalené vlasy. Je proto dobré vzít si i šátek.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky jsou evropského typu, tj. kulaté se dvěma kolíky.

Limity dovozu

Pokud budete chtít dovézt domů např. jako dárek některé z mnoha druhů vodky, která je levnější než v České republice, upozorňujeme, že limit dovozu do Evropské unie je jeden litr tvrdého alkoholu nebo dva litry vína a 8 litrů piva na osobu, a dále pouze 40 ks cigaret (cca 2 krabičky). Pro cestu tam upozorňujeme, že do Běloruska se smí dovážet a vyvážet pouze jeden litr tvrdého alkoholu a jeden litr vína a maximálně 200 kusů cigaret.

Rezervujte si zájezd

On-line:
Zájezd nelze objednat

Napište si o více informací

Odpovídáme zpravidla do 24 hodin

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.