Podrobnosti k zájezdu Sicílie a Liparské ostrovy

Měna

V Itálii i v tranzitních zemích je platnou měnou euro.

Aktuální kurz ČNB:

  • Euro: 1 EUR = 25.17 CZK

Počasí a vybavení

Počítejte se slunečným a teplým počasím, i v září mohou být teploty kolem 30 ºC, nebývá však extrémní vedro jako v létě. Vezměte si dobrý opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. S deštěm se také můžeme setkat, chladno, větrno (a také prašno) může být především na Etně a na Stromboli. Hlavně pro chůzi sopečným materiálem jsou rozhodně nejlepšími botami na túry pohorky, pomůžou i návleky na boty. Při výstupu na Stromboli může dokonce místní průvodce dle svého uvážení odmítnout vzít na túru nedostatečně obutého klienta. Budete potřebovat také čelovku (v případě, že chcete absolvovat noční výstup na Stromboli), pro jistotu s novými baterkami, nebo si vezměte jedny náhradní. Na koupání v sirném jezírku na ostrově Vulcano si vezměte nějaké horší (starší) plavky, protože sirný zápach z nich může být mírně cítit už natrvalo. V kempech je potřeba počítat s tvrdším povrchem pro stany (hodí se palička pro zatloukání kolíků). Pro společné večerní posezení doporučujeme vzít si (třeba do dvojice) také karimatku i v případě, že nocujete v chatkách. Přibalte také repelent.

Přečíst si můžete také obecná doporučení, jak zabalit na zájezd.

Potřebné cestovní doklady

Občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.

Elektřina

Napětí 220 V, zásuvky jsou kompatibilní s našimi (kulaté se dvěma kolíky). Nabíjet je většinou bez problémů možné v kempech.

Náročnost

Nejlepší obrázek o náročnosti túr si uděláte z konkrétních údajů:

Stromboli

Noční výstup částečně za tmy je poměrně náročný, trvá 6 hodin s celkovým převýšením 900 metrů. Výstup vede místní průvodce, bez kterého se nahoru nesmí. Alternativně je možné absolvovat kratší a méně náročný výstup, který je bez místního průvodce a zdarma, a erupce pozorovat z větší vzdálenosti (4 hodiny, převýšení cca 450 m).

Gran Cratere

Krátká túra na 3,5 hodiny. Na kráter (391 m) se jde prakticky od moře, takže převýšení činí 400 metrů.

Monte Fossa delle Felci

Túra s převýšením 950 metrů zabere cca 6 hodin. Túru je možné vynechat a alternativně zvolit poznávací program na ostrově Lipari.

Etna

Hora dosahuje nadmořské výšky 3 323 metrů, vystoupit se však dá (za příznivých vulkanických podmínek) pouze na kráter Torre del Filosofo (2 920 m). Výstup z Refugio di Sapienza (1 910 m) do tohoto bodu a sestup zpět trvá dohromady cca 7,5 hodin, převýšení je cca 1 000 m. Alternativně je možné zkrátit si cestu využitím lanovky (horní stanice Piccolo Rifugio cca 2 550 m n. m.), v tom případě je převýšení pouze 450 metrů a túra trvá 3,5 hodiny.

Napište si o více informací

You must have Javascript enabled to use this form.

Rezervujte si zájezd

On-line:

Rezervovat zájezd

nebo telefonicky:

+420 773 10 40 10